YouTube Müzik’i Spotify Oynatma Listeleriyle Senkronize Etme

Bu kılavuz, birden fazla müzik akışı uygulamasıyla uğraşanlar içindir. Kullanıcıların karşılaştığı birincil sorun, kullandığınız tüm uygulamalara dağılmış çok sayıda şarkıdır. Belirli bir şarkıyı bulmak istediğinizde, nereye bakacağınızı bilemezsiniz. Ardından, yüklediğiniz tüm uygulamalarda kontrol edersiniz. Kesinlikle çok zaman tüketiyor. Öyleyse, oynatma listemizi çeşitli akış uygulamalarından senkronize etmenin bir yolu var mı? Gerçekten mümkündür. Bu kılavuzda size nasıl yapılacağını anlatacağım YouTube Music’i Spotify Oynatma Listeleri ile senkronize etme.

YouTube Müzik ve Spotify oynatma listelerini birbirine bağlayacak ücretsiz bir uygulama kullanmalısınız. YouTube Müzik’te bir şarkıyı ne zaman beğenirseniz, bu uygulama o şarkıyı Spotify’daki senkronize YouTube Müzik çalma listesine ekler. Tek yakalama, şarkının Spotify’da mevcut olması gerektiğidir, aksi takdirde senkronize edemez.

YouTube müzik şarkılarını Spotify çalma listeleriyle senkronize et

YouTube Music’i Spotify Oynatma Listeleriyle senkronize edin

Öncelikle, IFTTT uygulamasını edinmelisiniz. Bir Android telefon veya iphone / iPad kullanmanıza bağlı olarak, uygulamayı Play Store veya Apple App Store’dan edinebilirsiniz. APK’yi diğer güvenilmeyen web sitelerinden veya şüpheli bağlantılar üzerinden indirmeyin. Sadece resmi platformlara bağlı kalın.

 • Bir kez sen IFTTT uygulamasını indirin / yükleyin, yapmalısın hesap oluştur o uygulamada
 • Üzerine dokunun keşfetmek
 • Sonra YouTube’u seçin gösterilen uygulamalardan
 • Sonra, bir eylem listesi aralarından seçim yapabileceğin
 • Seçiniz Beğendiğiniz videolardan şarkıları Spotify Oynatma Listesine ekleyin
 • Üzerine dokunun Bağlan
 • Yapmalısın IFTTT’ye yetki vermek YouTube ile bağlantılı Google hesabı profilinize erişmek için. Bu, YouTube Müzik oynatma listelerini yönetmek ve Spotify Oynatma Listeleri ile otomatik olarak senkronize etmek için gereklidir
 • Kimlik bilgilerini girin
 • üzerine dokunun İzin vermek
 • Ardından, çalma listelerini yönetmek için Spotify hesabınıza erişim yetkisi sağlamanız gerekir.

Bu kadar. Başta da belirttiğim gibi, YouTube / YouTube Müzik’te bir şarkıyı beğendiğinizde, aynı şarkı bir çalma listesi altında Spotify ile senkronize edilecek. YouTube Müzik’te beğendiğiniz tüm şarkılar, IFTTT aracılığıyla otomatik olarak senkronize edilir.

YouTube’daki şarkıyı Spotify çalma listeleriyle senkronize etmenin biraz zaman alacağını unutmayın. IFTTT’nin yapmasını isterseniz anında yapılamaz. Aksi takdirde, hemen senkronize etmek için manuel olarak senkronize etmeniz gerekir.

Senkronizasyon İşlemini Sürekli Tutma

YouTube şarkıları ile Spotify çalma listeleri arasındaki senkronizasyonun korunduğundan emin olmak için basit bir ayar yapmanız gerekir.

 • IFTTT’yi başlatın
 • Üzerine dokunun. Ayarlar dişli çark simgesiyle işaretlenmiştir
 • Sonra dokunun Şimdi kontrol et hemen senkronizasyon yapmak için

YouTube müzik uygulamasındaki şarkıları Spotify çalma listeleriyle bu şekilde senkronize edebilirsiniz. Şarkıları birden fazla uygulama üzerinde aramak ve kaydetmek yerine, en sevdiğiniz parçaları tek bir yerde tutabilirsiniz. Umarım bu basit rehber size yardımcı olmuştur.

Daha fazla Kılavuz,