Yinelenen Bitiş Tarihi Nasıl Ayarlanır

Her gün veya haftada birkaç gün belirli bir görevi yaptığınızda, bu kılavuz tam size göre. Görev listenizi yönetmek için Todoist kullanıyorsanız, işte uygulayabileceğiniz temiz bir çözüm. Her gün veya belirli bir dönemde yaptığınız bir görev için her seferinde yeni bir görev oluşturmak yerine, yinelenen bir son tarih belirleyin bunun için.

Bu kılavuzda, tekrarlanan herhangi bir olay için yinelenen bitiş tarihlerini belirleme adımlarını açıkladım. Diyelim ki 7’de bir fatura ödüyorsunuzinci her ay. Daha sonra her ay bir görev hatırlatıcısı ayarlamak yerine, bir kez ayarlamanız gerekir. Ardından ilk ay faturanızı ödediğiniz için bir hatırlatma alacaksınız. Sonra yine önümüzdeki ay otomatik olarak, Todoist sana faturanı ödeme görevini hatırlatacak. Şimdi, bu özelliği nasıl ayarlayıp yöneteceğimize bakalım.

Todoist Yinelenen Görevler: Yinelenen Bitiş Tarihi Nasıl Ayarlanır

Todoist’te Yinelenen Bitiş Tarihi Nasıl Ayarlanır

Bunu yapmak çok kolaydır ve ayrıca kullandığınız tüm cihazlarda görevleriniz için yinelenen bir tarih belirleyebilirsiniz. İşlem macOS, Windows, Android, iOS vb. Tüm platformlarda oldukça aynıdır.

Yapmanız gereken tek şey, görev adınızın görüldüğü görev alanına gitmektir. Dizelerin kendisi yazılır “her salı“Veya”Her Cuma”İhtiyacınıza bağlı olarak doğal dildir. Todoist’te Hızlı Ekle yinelenen tarihi tanıyan özellik. Görevi kaydettikten sonra, Hızlı Ekle onu vurgular ve ekler.

İşte bu yinelenen tarihlerin Todoist’te nasıl çalıştığına dair bazı örnekler.

 • Hafta içi her gün: bu, görev için hatırlatıcının her hafta hafta içi, yani Pazartesi’den Cuma’ya kadar görüneceği anlamına gelir.
 • Her ay: Bu, geçerli tarihten itibaren her ay anlamına gelir
 • Her 18inci: 18inci her ayın
 • Her 18inci Haziran: yalnızca 18’de bir hatırlatmainci Haziran
 • Her! 3 ay: mevcut tarihten başlayarak görevin tamamlandığı günden itibaren her 3 ayda bir

Yinelenen Görevler için Başlangıç ​​ve Bitiş Tarihleri ​​Nasıl Belirlenir

Yine, süreç yukarıda yaptığımıza benzer. Basitçe doğal dili kullanarak yazın ve zaman çizelgenizi göreve göre ayarlayın. Bu kadar. İşte size birkaç örnek.

 • 1 ay boyunca her gün: Bu, her gün 1 tam ay boyunca görev hatırlatıcısının size görevi bitirmenizi hatırlatarak tekrar edeceği anlamına gelir.
 • Her gün 9’dan itibareninci 18 Eylülinci Eylül: 9’dan itibaren her güninci 18’e kadar eylülinci Eylül ayında görevinizi tamamladığınız için bir hatırlatma alacaksınız.
 • 9 Mayıs’tan itibaren her 3 haftada bir 09: 00’da: 9’dan başlayarakinci Art arda 3 hafta boyunca, görev hatırlatıcısı sizi sabah 9’da veya öncesinde bilgilendirecektir.

Hatırlanması Gereken Önemli Noktalar

İşte Todoist’teki görev yönetimi deneyimini daha da geliştirecek birkaç ipucu.

 • Her zaman tarihi sonuna koyun Todoist’in yinelenen tarihi doğru bir şekilde ayarlamasına yardımcı olmak için yinelenen tarihi ayarlarken. Örneğin: bunu şu şekilde ayarlayın. 3 Şubat’tan itibaren her 5 günde bir 21:00
 • Size başka bir örnekle basitleştireyim. Günü, ardından saati ve ardından Tarihi ayarlayın
  Bunu bir örnek olarak al: 3 Mayıs’tan itibaren her Salı 09:00
 • Sadece kelimesini kullanabilirsin Her Todoist’te listelediğin her görev için bir kez. Bu, Her kelimesini birden çok kez kullanamayacağınız anlamına gelir.
 • Tekrarlanacak şekilde ayarladığınızda aynı görevi Todoist’te tekrarlarda görmeyi beklemeyin. Değişken tarihlere sahip tek bir görevdir. Yani, görevi yalnızca bir kez ancak farklı tarihlerde göreceksiniz.
 • Tamamlanan yinelenen görevlerinizi takip etmek isterseniz, aynı şeyi şuradan kontrol edebilirsiniz: Etkinlik Günlüğü.

Yinelenen Bir Görev Nasıl Ertelenir / Yeniden Planlanır?

Göreve yeni bir tarih yazmaya gitmeyin, aksi takdirde tekrarlama karışır.

Todoist’in Windows işletim sistemi, macOS veya Web sürümünü kullanıyorsanız

 • Yinelenen bir tsk’yi ertelemek için görev zamanlayıcıya sağ tıklayın

Bir Android cihazı veya iOS cihazı kullanıyorsanız,

 • Görev planlayıcıya erişin
 • Görevde sola kaydırın
 • Takvimden yeni bir tarih seçin

Yani, hepsi Todoist görev yöneticisi uygulamasında çeşitli görevler için tekrar eden bir son tarihin nasıl ayarlanacağıyla ilgili. Deneyin ve tekrar eden görevlerin yerine getirilmesini sizin için uygun hale getirin.

Diğer kılavuzlar,