Windows 10’da Pano Geçmişi Nasıl Temizlenir

Windows 10’daki birçok özellikten biri panodur. Diğer cihazlardan ve yazılım sürümlerinden farklı olarak, Windows 10, pano için bir seçmeli özelliğe sahiptir; bu, pano işlevinin yalnızca kullanıcılar seçmesi durumunda etkinleştirileceği anlamına gelir. Pano, kopyalanan tüm öğelerinizin göründüğü yer olduğundan, kullanabileceğiniz birçok yararlı araçtan biridir.

Windows 10’da Pano Geçmişini Temizleme Adımları

Windows 10’daki pano, kopyaladığınız en son 25 öğeyi depolar. Bir öğenin panoya girmesi için geçerli olan diğer bir koşul, kopyalanan her şeyin 4 MB’ın altında olması gerektiğidir. Herhangi bir nedenle bir öğeyi veya panonuzun tamamını silmek isterseniz, yardım için Windows 10’da Pano geçmişini nasıl temizleyeceğinizle ilgili kılavuzumuza başvurabilirsiniz.

Pano geçmişinden tek tek öğeleri temizleyin

  1. Basın Windows tuşu + V pano geçmişi menüsünü getirmek için kısayol
  2. Ardından, temizlemek istediğiniz öğeyi bulun ve sağ üst tarafındaki üç nokta simgesine (menü / daha fazla simge) basın
  3. Son olarak, Sil açılan menüden seçenek ve belirli öğe panonuzdan kalıcı olarak kaldırılacaktır

Tüm pano geçmişini temizleyin

  1. Tüm pano geçmişini temizlemek hemen hemen aynı adımları izler. Bunu yapmak için, pano menüsünü açın. Windows + V anahtar kısayolu
  2. Ardından, listedeki herhangi bir öğenin sağ üst tarafındaki üç nokta simgesine (daha fazla simge veya menü simgesi) tıklayın.
  3. Ardından, görünen açılır menüden Hepsini temizle seçeneği ve panonuzdaki tüm öğeler kalıcı olarak kaldırılacaktır

Windows 10’da Pano Geçmişini Temizlemenin Alternatif Yöntemi

  1. Bunu yapmak için sistem ayarlarınıza gidin
  2. Oradan içeri doğru Sistem Bölüm
  3. Ardından, sol paneli aşağı kaydırın ve Pano Bölüm
  4. Son olarak, sağ bölmeden Açık altındaki düğme Pano verilerini temizle bölümü ve tüm pano geçmişi kalıcı olarak silinecektir.

Kılavuzumuza göre, Windows 10 kullanıcıları, tüm pano verilerini temizlemek için iki farklı yönteme ve tek tek öğeleri geçmiş listesinden kaldırmalarına yardımcı olan bir yönteme sahiptir. Tüm verilerin temizlenmesi iki farklı yöntemle yapılabilse de, kılavuzdaki ilk yöntem muhtemelen daha kolay olanıdır. Bununla birlikte, yukarıdaki kılavuzu okumanın size bazı değerli bilgiler ve yardımlar sağlamasını umuyoruz. Bununla ilgili başka sorularınız varsa lütfen aşağıya yorum yaparak bize bildirin.

Ayrıca, sorularınız varsa veya yardım istiyorsanız, iPhone İpuçları ve Püf Noktalarımıza, PC ipuçları ve püf noktalarına ve Android İpuçları ve Püf Noktalarına göz atın. Teşekkür ederim!