Windows 10 Spotlight Kilit Ekranı Resimleri Nasıl Bulunur

Windows spot ışığı, görüntülerinin çoğunu Bing’den alır ve indirir. Kilit ekranı duvar kağıdını ve bunu bir masaüstü duvar kağıdı olarak ayarlayabilmek için olmasını isteyebilirsiniz. Dosya yolunu biliyorsanız, Windows 10 Spotlight kilit ekranı resimlerini bulmak kolaydır.

Bu tartışmada, kilit ekranı için Windows 10’daki Windows Spotlight özelliğini tartışacağız. Windows Spotlight, Web’den Doğa duvar kağıdı, Büyük şehirler vb. Gibi çeşitli görüntüleri toplar ve bunları Windows Kilit Ekranınızda görüntüler.

Windows 10 Spotlight Kilit Ekranı Resimleri Nasıl Bulunur

Windows 10 Spotlight Kilit Ekranı Resimleri Nasıl Bulunur

Windows spot ışığı kesinlikle web’den görüntüleri indirir, ancak gizlidir, bu nedenle önce tüm dizinleri görünür hale getirmelisiniz. Ardından Windows Spotlight dizinini bulabilir ve görüntülere erişebilirsiniz. Bundan sonra, bir JPG ise dizine kendi resimlerinizi bile ekleyebilirsiniz.

Adım 1: Gizli Dosyaların, Klasörlerin ve Sürücülerin Kilidini Açın

İlk olarak, açın FExplorer Adası Görev Çubuğundaki Dosya Gezgini simgesine tıklayarak veya Windows Arama Çubuğunda da arayabilir ve sonuçtan Dosya Gezgini’ni başlatabilirsiniz.

Ardından Görünüm Dosya Gezgini’ndeki sekme. Sonra tıklayın Seçenekler Dosya Gezgini Şerit araç çubuğunun sağ köşesinde bulunur.

Dosya seçenekleri pencere açılacaktır. Orada tıklayın Görünüm sekmesi. Ardından, altındaki Görünüm sekmesinde Gelişmiş Ayarlar etiket, tıklayın Gizli dosyalar ve klasörler ve seçin Gizli dosyaları, klasörleri ve sürücüleri göster seçeneği. Bundan sonra, Uygulamak Ayarları onaylamak için düğmesine ve tamam kapatmak için.

Windows 10 Spotlight Kilit Ekranı Resimleri Nasıl Bulunur

Adım 2: Windows Spotlight Dizinini Bulma

Tüm gizli klasörleri, dosyaları ve sürücüleri görünür hale getirdikten sonra, Dosya Yöneticisini tekrar açın. Sonra şuraya git Bu bilgisayar, aç senin Yerel disk C: sür, tıklayın Kullanıcılar Klasör. Bundan sonra, kullanıcı adınızın bulunduğu Klasöre tıklayın, Ana klasör [YOUR USERNAME], Ve git AppData> Yerel Paketler> Microsoft.Windows.ContentDileveryManager_cw5n1h2txyewy> LocalState> Varlıklar.

Tüm görüntüler Varlık klasöründe olacaktır, ancak görüntüleri bulmak biraz zor çünkü görüntüler farklı bir formattadır.

3. Adım: Görselleri Bulma ve Yeniden Adlandırma

Katlanmış Varlık’taki görüntüleri bulmak için tek yapmanız gereken, dosyaları boyuta göre sıralamaktır.

500 KB veya 1MB’den büyük boyutlu dosyalar resim olmalıdır. Bu dosyaları kopyalayın ve başka bir dizine yapıştırın.

Windows 10 Spotlight Kilit Ekranı Resimleri Nasıl Bulunur

Son olarak, görüntü dosyalarının sonekini değiştirmeniz gerekecektir. Bu nedenle, dosyalara sağ tıklayın ve Özellikleri.

Burada, Ad girişine basitçe .JPG sonekini girin ve kapatın. Ya da dosyayı her zamanki gibi 1 saniyelik bir gecikmeyle iki tıklama ile ve dosyanın sonekini olarak değiştirerek yeniden adlandırabilirsiniz. .JPG.

Sonuç

Eminim artık Windows 10 Spotlight Kilit Ekranı resimlerini nasıl bulacağınızı ve bulacağınızı tam olarak anladınız. Fotoğraflarınızı kataloğa eklemek istiyorsanız, onu da ekleyebilirsiniz. Bilgisayarınızın kilit ekranında güzel görünmesi için yüksek kaliteli resimler eklediğinizden emin olun.