WhatsApp veya Diğer Uygulamalarda iMessage Memoji Çıkartmaları Nasıl Kullanılır

Emojiler artık hayatımızın bir parçası. Birçok şeyi ifade etmeye ve kesmeye yardımcı olur. Son zamanlarda Apple, iMessage Memojis’i tanıtarak emojiyi bir sonraki seviyeye taşıdı. Memojiler, kullanıcıların tercihine göre özelleştirilebilen kullanıcıların yüzlerinin bir kopyası gibidir. İlk tanıtıldığında, yalnızca Face ID’ye sahip cihazlar için mevcuttu, ancak geliştirildikçe tüm kullanıcılar tarafından kullanılabilir hale geldi. Artık kullanıcılar Memoji’yi WhatsApp dahil hemen hemen her sohbet uygulamasında çıkartma olarak kullanabilir.

Bu makalede, WhatsApp veya Diğer Uygulamalarda iMessage Memoji Çıkartmalarının nasıl kullanılacağı konusunda size eksiksiz bir kılavuz veriyoruz. İşleme başlamadan önce Memoji’nizin kullanıma hazır olduğundan ve seçiminize göre özelleştirdiğinizden emin olun. Özelleştirmeden sonra, Memoji çıkartma paketinizi mesajlar uygulamasında kontrol edebilirsiniz.

WhatsApp veya Diğer Uygulamalarda iMessage Memoji Çıkartmaları Nasıl Kullanılır

WhatsApp veya Diğer Uygulamalarda iMessage Memoji Çıkartmaları Nasıl Kullanılır

İOS cihazlarda WhatsApp’ta Memoji Çıkartmalarını kullanın

Kendi Memoji’nizi oluşturmayı tamamladığınızda, Whatsapp’ı veya Memoji göndermek istediğiniz herhangi bir uygulamayı açın.

1. Adım: Herhangi bir sohbeti ve klavyenizi açın. Bundan sonra klavyenizdeki emoji simgesine tıklayın. Emoji simgesi küre simgesine tıklayıp basılı tutmak için mevcut değilse ve açılır pencereden emoji seçeneğini seçin.

Whatsapp’ta Memoji’yi kullanma adımlarını gösteriyoruz. Ancak, Memoji’yi Messenger, Kik gibi başka herhangi bir uygulamada veya hatta Gmail gibi e-posta istemcinizde kullanmak için aynı adımları kullanabilirsiniz.

Adım 2: Emoji paneli klavyede görünecektir. Bu panelde, parmağınızı sağ taraftan kaydırarak aşırı sola gitmeniz gerekiyor. Aşırı solda olduğunuzda, son emojileri göreceksiniz.

WhatsApp veya Diğer Uygulamalarda iMessage Memoji Çıkartmaları Nasıl Kullanılır

3. Adım: Bir kez daha sağa kaydırın ve Memojiler görünecektir. Burada bunlardan sadece birkaçını göreceksiniz, ancak klavyedeki üç nokta simgesine tıklayarak mevcut tüm Memojileri açabilirsiniz.

Bu, tüm Memojileri içeren yeni bir panel açacaktır. Bu kadar; Bu yöntemle hemen hemen tüm mesajlaşma uygulamalarına Memojis gönderebilirsiniz.

Android cihazlarda WhatsApp’ta Memoji Çıkartmalarını kullanın

Öncelikle, iPhone’unuzdan kullanmak istediğiniz Memoji’leri Whatsapp kullanarak bir Android cihaza gönderin. Evet, bu yöntemi kullanmak için bir iOS cihaza ihtiyacınız var.

Bundan sonra, Android cihazınızda WhatsApp’ı açın ve iOS cihazından gönderdiğiniz emojiyi içeren sohbeti açın. Şimdi sohbette o Memoji çıkartmasına dokunun. Bu bir pop-up kutusu açacaktır. Açılır kutudaki Sık kullanılanlara ekle seçeneğine dokunun.

WhatsApp veya Diğer Uygulamalarda iMessage Memoji Çıkartmaları Nasıl Kullanılır

Bu, Memoji’yi WhatsApp çıkartmaları menüsünün Favori bölümünde bir çıkartma olarak kaydedecektir. Android için WhatsApp’ınıza tüm Memojileri eklemek için aynı yöntemi tekrarlayabilirsiniz.

Memoji çıkartması klavyenize kaydedildikten sonra, bunu Messenger, Kik gibi herhangi bir uygulamada veya hatta Gmail gibi e-posta istemcinizde kullanabilirsiniz.

Şimdi, bu Memojileri WhatsApp Android cihazınızdaki sohbetlerinize göndermek için önce Memoji’yi göndermek istediğiniz sohbeti açın. Bundan sonra, emoji panelini açmak için yazma alanının yanındaki emoji simgesine dokunun.

WhatsApp veya Diğer Uygulamalarda iMessage Memoji Çıkartmaları Nasıl Kullanılır

Emoji panelinin altında bir çıkartma simgesi göreceksiniz. Ardından, en sevdiğiniz çıkartmaları görmek için çıkartma panelindeki favori simgesine dokunun. Kaydedilmiş Memojilerinizi de orada bulacaksınız. Göndermek için herhangi birine dokunun.

Sonuç

Özetlemek gerekirse, Memojis’i yalnızca varsayılan Apple klavyesiyle kullanabilirsiniz ve herhangi bir üçüncü taraf klavye kullanıyorsanız, Memojileri kullanmak için varsayılan Apple klavyesine geçmeniz gerekir. İOS cihazlarda Memoji göndermek kolaydır.

Ancak, Memojiler yalnızca iOS cihazlarla sınırlıdır ve henüz Android cihazlar için mevcut değildir. Dolayısıyla, Memojis’i Android’de kullanmak istiyorsanız, bahsedilen yöntem bunu yapmanın tek yoludur.