Waze Konumunuzu WhatsApp ile Nasıl Paylaşabilirsiniz?

Bu eğitimde size Waze Konumunuzu WhatsApp ile paylaşma adımlarını göstereceğiz. GPS navigasyon uygulamaları söz konusu olduğunda, Google Haritalar muhtemelen aklınıza gelen ilk isim olabilir. Ancak, bu alanda oldukça kullanışlı bir seçenek daha var. Google’ın sahip olduğu uygulama olan Waze, gezinmesi kolay bir kullanıcı arayüzü sağlamanın yanı sıra epeyce şık özelliğe sahiptir. Aynı şekilde, hedef konumunuzun yanı sıra canlı konumunuzu paylaşmanıza da olanak tanır.

Yukarıda belirtilen konumları doğrudan uygulamanın içinden çeşitli sosyal medya ve anlık mesajlaşma platformlarında doğrudan paylaşabilirsiniz. Hangisi hakkında konuşursak, WhatsApp hiç şüphesiz en çok kullanılan IM platformudur. Bu nedenle bugün size hareket halindeyken bu iki uygulamayı da tam olarak nasıl kullanacağınızı göstereceğiz. Bu kılavuz, Waze Konumunuzu doğrudan WhatsApp ile paylaşma adımlarını özetlemektedir. Talimatların tamamı için takip edin.

Waze Konumunu Paylaş WhatsApp

Waze Konumunu WhatsApp’a Paylaşma

Adımları listelemeden önce, bahsetmeye değer birkaç nokta var. Öncelikle, hedeflenen kişiyle paylaştığınız konum (rota konumu veya canlı konum), diğer kullanıcılara da iletebilir. Bu bağlamda, uygulama, konumu istediğiniz zaman ve istediğiniz zaman paylaşmayı durdurma seçeneği sunmuştur. Bu seçeneğe de bir göz atacağız. Bununla birlikte, Waze Konumunuzu WhatsApp ile paylaşmak için gerekli adımlar burada.

Talimatlar Adımlar

 1. Cihazınızda Waze uygulamasını başlatın.
 2. Sol altta bulunan Ara simgesine dokunun ve istediğiniz konumu girin.
 3. Şimdi hedefle ilgili bilgiler içeren bir açılır menü görünecektir.
  waze konumunu ara
 4. Sağ üstte, üç yatay nokta göreceksiniz, üzerine dokunun ve Gönder seçeneğini seçin.
 5. Şimdi ‘Konum Gönder’ iletişim kutusu görünecektir, menüden WhatsApp’ı seçin.
  konum göndermek
 6. WhatsApp’tan istediğiniz kişiyi seçin ve Gönder düğmesine basın.
 7. Öte yandan, sürüş konumunuzu göndermek istiyorsanız, konumunuzu aradıktan sonra mavi Git düğmesine basın.
 8. Şimdi Drive’ı Paylaş seçeneğini görmelisiniz, üzerine dokunun.
  paylaş sürücü whatsapp
 9. Ardından, Sürücünüzü paylaşın seçeneğinin altında WhatsApp’ı seçin. Şimdi istediğiniz kişiyi seçin ve Gönder’e basın.
 10. Herhangi bir anda konumu paylaşmayı durdurmak isterseniz, Waze uygulamasına geri dönün ve kırmızı Durdur düğmesine dokunun. Bu kadar.

Bunlar, Waze Konumunuzu WhatsApp ile paylaşmanın adımlarıdır. Yukarıda belirtilen adımlarla ilgili herhangi bir sorunuz varsa, aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin. Yuvarlayarak, işte bazı iPhone İpuçları ve Püf Noktaları, PC ipuçları ve püf noktaları ve ayrıca kontrol etmeniz gereken Android İpuçları ve Püf Noktaları.