Vivo Z5x 2020 Su Geçirmez Cihaz mı?

Vivo Z5x 2020 Su Geçirmez Cihaz mı?

Vivo, önde gelen bir akıllı telefon şirketidir ve kameralı telefonlarıyla ünlüdür. Yakın zamanda Vivo, Vivo Z5x adlı yeni cihazını piyasaya sürdü. Bu cihaz yaklaşık 12999 rs’ye mal oluyor, bu nedenle orta sınıf segmentlerin altına düşüyor. Pek çok kişi, yeni Vivo Z5x 2020’nin su geçirmez derecelendirmelerle geleceğini düşünüyor. Bu spekülasyonları ve söylentileri test etmek için Vivo Z5x 2020 su geçirmezlik testini yapmamız gerekiyor.

Bu akıllı telefon için su geçirmezlik ve dayanıklılık standartlarıyla ilgili birkaç soru var. Günlük yaşamda hayatta kalacak kadar dayanıklı mı, su geçirmez bir cihaz mı ve çok daha fazlası bu bütçe cihazı ile aklımıza geliyor. Endişelenmeyin ve bu makaledeki tüm cevaplara sahibiz. Bu yazıda hem bu cihazı hem de donanım standardı ve su geçirmezlik standardını tartışacağız.

Vivo Z5x 2020 Su Geçirmez bir cihaz mı?

Su geçirmezlik kalitesini kontrol etmek istiyorsanız herhangi bir cihaz olmasına izin verin, bunu sadece IP derecesini kontrol ederek yapabilirsiniz. IP derecelendirmesi, farklı test kuruluşları tarafından oluşturulan Uluslararası bir ana daldır. Farklı IP derecelendirmelerinin farklı kalite temsilleri vardır. Örneğin, IP68 derecelendirmeleri, bir aygıtın su geçirmezlik kalitesini temsil eder; bu, bir aygıtın IP68 derecelendirmesine sahip olması durumunda su geçirmez bir aygıt olduğu anlamına gelir.

Bu Vivo Z5x cihazının IP değerini kontrol etmek için resmi web sitesini ve diğer bazı kaynakları kontrol ettik. Ne yazık ki, resmi web sitesinde IP derecelendirmesinden bahsedilmiyor.

Bununla birlikte, bir cihazın su geçirmez olup olmadığını kontrol etmenin her zaman başka bir yolu vardır ve bu da kendi kendimize su geçirmez bir test yapmaktır. Biz de aynısını yapacağız ve sonuçları sizlerle paylaşacağız. Bundan önce Vivo Z5x cihazının özelliklerine bir göz atalım.

Vivo Z5x Cihaz Özellikleri

Öncelikle performanstan bahsedersek, bu cihaz Qualcomm Snapdragon 712 2.3 GHz Sekiz Çekirdekli İşlemci ile geliyor. 4GB RAM ve 64GB dahili belleğe sahiptir.

Bundan sonra cihazda 16MP, 8MP, 2MP ve 2MP olmak üzere 3 arka kamera bulunuyor. LED arka flaşı vardır. 16MP selfie kamerası vardır. Cihaz 1080 x 2340 piksel çözünürlüğe ve 395 PPI yoğunluğa sahip Renkli IPS LCD ekrana sahip.

Nano + nano sim yuvalarına sahip çift simli bir telefon ve 4G’yi destekliyor. Cihaz 5000 mAh’lık dev bir bataryaya sahip ve 18W hızlı şarj desteğine de sahip.

Vivo Z5x su geçirmezlik testi

Vivo Z5x’in su geçirmez olup olmadığını kontrol etmek için üzerinde su geçirmez bir test yaptık. Basit. Temiz su dolu bir kova aldık ve telefonu 1 dakika kova içinde tuttuk. Ondan sonra telefonu çıkardık ve cihazda tam bir test yaptık. İyi çalışıyordu, ancak hoparlör sesi biraz bozuktu.

Ekran Çalışma
Kamera Çalışma
Hoparlör Hoparlör sesinde bozulma
G / Ç Bağlantı Noktaları Çalışma

Dokunma iyiydi ve şarj bağlantı noktası gibi diğer parçalar da iyi çalışıyordu, ancak telefonu kuruttuktan sonra kontrol ettik. Açıkça, cihazın tamamen su geçirmez olmadığı ve kullanıcının dikkatli olması gerektiği anlamına gelir.

Sonuç

Özetle, testten sonra cihazın su geçirmez olmadığı açıktır, ancak buna bir dereceye kadar sıçramaya dayanıklı cihaz diyebiliriz.

Feragatname

Suya ve Toz Geçirmezlik sonuçları tamamen bireysel / ekip gözlemlerine dayanmaktadır. Bu testler sadece bir cihazın su geçirmez olup olmadığı konusunda fikir verecektir. Cihazınıza zarar verebileceğinden, kullanıcıların bu testi evde denememelerini öneririz.

Su geçirmez koruması olmadığı için Vivo Z5x 2020’yi su etrafında kullanırken her zaman dikkatli olun ve sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Hepsi bu makale için. Umarız bu size Vivo Z5x su geçirmezlik standardı hakkında gerekli tüm bilgileri sağlar.