Vivo V20 Pro ve V20 SE Su Geçirmez Telefonlar

Cihazların fiyat açısından bakıldığında, Vivo V20 Pro ve V20 SE su geçirmez telefonlar ise ve su geçirmez IP derecesi ile gelirse kullanıcılar heyecan ve biraz kafa karışıklığı yaşıyor. Öyleyse, tüm alıcılar için bir bonus puanı olacaktır. Bu nedenle, hem V20 SE hem de V20 Pro’da uygun bir su geçirmezlik testi yapacağız ve sonuçları bu makalede açıklayacağız.

Vivo, hepimizin bildiği gibi, öncelikle en iyi kamera merkezli telefonları üretmesiyle tanınan çok popüler bir mobil markadır. Kısa süre önce şirket, “V” serisi ailesinden yeni bir lansman duyurdu. Tamamen yeni Vivo V serisi, Vivo V20 SE, Vivo V20 ve Vivo V20 Pro olmak üzere üç yeni cihaz içeriyor. V20 SE ve V20 orta sınıf telefonlar olurken, V20 Pro ise Vivo’nun amiral gemisi telefonu. Hiç şüphe yok ve bu yeni V serisi cihazlar yakında piyasaya sürülecek ve bu da öncekilerden daha fazla esneklik ve güçle piyasaya sürülecek.

Şimdi, üç cihaza ve özelliklerine bakıldığında, V20 serisi oldukça umut verici ve tatmin edici görünüyor. Vivo severler bu yeni lansman için son derece hevesli olsalar da, aralarında çok yaygın bir soru ortaya çıkıyor.

Vivo V20 Pro ve V20 SE Su Geçirmez Telefonlar

Vivo V20 Pro ve V20 SE Su Geçirmez Telefonlar mı?

Su geçirmez cep telefonlarına olan talebin büyük bir hızla arttığına şüphe yok. Fiyat aralığı oldukça yüksek bir seviyede değişiklik gösterse de, insanlar hala onları özlüyor. Ve neden olmasın? Sonuçta, size yalnızca su altı fotoğraf / video çekme özgürlüğü vermekle kalmaz, aynı zamanda zorlu durumların üstesinden gelebilirler.

Tozu, kumu, su sıçramalarını vb. Tutacak kadar sert hale getiren ek bir koruma katmanıyla birlikte gelirler. Bunun dışında, en iyi su altı anlarınızı yakalarken elde ettiğiniz deneyim paha biçilemez.

Bu nedenle günümüzde çoğu şirket, su geçirmez cihazları mümkün olan en iyi fiyata piyasaya sürmeye odaklanıyor. Kullanıcılar yeni Vivo V20 serisine çok benzer bir şey görmeyi bekliyorlar, bu yüzden tüm şüphelerinizi gidermek için buradayız.

Vivo V20 SE Özellikleri

V20 SE, uygun bir fiyatla gelmesi beklenen Vivo V20 serisinin temel modelidir. İlginç bir şekilde, 6.44 inç AMOLED dokunmatik ekranla birlikte geliyor. V20 SE, Qualcomm Snapdragon 665 işlemci ve Adreno 610 GPU’ya sahiptir.

Bu, sizin için birkaç oyun seçeneği açar ve aynı zamanda ince ve önemli bir performans sağlar. Cihazın iki farklı renk çeşidi mevcuttur: Gravity Black ve Oxygen Blue.

Ayrıca, kamera merkezli bir telefon olarak, 8MP ultra geniş ve 2MP derinlik lensi ile birlikte 48MP birincil kameraya sahiptir. Ek olarak, HDR modlu 32MP selfie kamerası ile birlikte gelir.

Vivo V20 SE, 33 Watt hızlı şarj desteğine sahip 4100mAh çıkarılabilir olmayan bir pile sahiptir. Depolama alanından bahsetmişken, 128GB dahili ve 8GB RAM ile birlikte gelir, ayrıca ayrıca özel bir microSD kart yuvası da alırsınız.

Vivo V20 Pro Özellikleri

Vivo V20 SE’nin aksine, V20 Pro, benzer yapılandırmalarla ancak birkaç yükseltme ile gelen Vivo’nun amiral gemisi bir telefonu. Aynı 6.44 inç AMOLED ekrana ve 128GB + 8GB RAM depolama alanına sahiptir. Bununla birlikte, V20 Pro, size aynı zamanda üst düzey oyun oynama olanağı sağlayan bir Qualcomm Snapdragon 765G işlemci ve Adreno 620 GPU ile birlikte gelir.

Bunların dışında 64MP birincil kamera + 8MP ultra geniş + 2MP derinlik lensleri ile birlikte geliyor. Ayrıca, net ve net selfieler yakalayan 44 MP ön kameraya sahip oluyorsunuz.

Ayrıca, 33 Watt hızlı şarj desteğine sahip 4000 mAh’lik çıkarılamayan bir bataryaya sahiptir. V20 Pro harika bir güç ve performansla gelirken, bir SD kart yuvasından yoksundur.

Vivo V20 SE ve V20 Pro Su Geçirmezlik Testi

Beklentiler nispeten yüksek olsa da, bu cihazlar hakkında su geçirmez sertifikasına sahip olmak için herhangi bir şey söyleyen resmi bir açıklama yok. Yine de, gerçek yeteneklerinden emin olmak için her iki cihazda da su testi yapacağız.

Feragatname

Su geçirmezlik testi sonuçları tamamen bireysel / ekip gözlemlerine dayanmaktadır. Bu testler sadece bir cihazın su geçirmez olup olmadığı konusunda fikir verecektir. Cihazınıza zarar verebileceğinden, kullanıcıların bu testi evde denememelerini öneririz.

Parçalar V20 SE yaşıyorum V20 Pro yaşıyorum
Görüntüle Çalışıyor, sorun yok Ekrandaki beyaz balon görüldü
Hoparlör ve Kamera Kamera ve hoparlör çalışıyor kamera ve hoparlör çalışıyor
Şarj / kulaklık Şarj portu arızası iyi çalışıyor
Su Geçirmezlik Testi Hayır Hayır

Son olarak, Vivo V20 SE ve V20 Pro’da testi başarıyla gerçekleştirdikten sonra, sonuçla karşınızdayız. Su geçirmezlik testinden sonra her iki cihaz da düzgün çalışmadı. Anormal davranıyorlar ve dokunmatik ekran artık eskisi gibi yanıt vermiyor.

Ayrıca, G / Ç bağlantı noktaları sudan oldukça etkileniyor gibi görünüyor. Bu nedenle, tamamen kuruyana kadar asla bir şarj testi deneyemeyiz. Dolayısıyla, bu cihazlar suya veya sıçramaya dayanıklı değildir ve kullanıcı tarafından uygun şekilde bakılması gerekir.

Sonuç

Bu yüzden, Vivo V20 SE ve V20 Pro’da su geçirmezlik testini başarıyla gerçekleştirdikten sonra, hiçbirinin su geçirmez olmadığı sonucuna vardık. Her iki cihaz da anormal davranmaya başladı ve düğmelerden hiçbiri de çalışmıyordu.

Bununla birlikte, kamerayla daha çok ilgileniyorsanız, V20 serisi telefonlar harika bir iş çıkarıyor. Düzenli kullanım arıyorsanız, kesinlikle bunun için gidebilirsiniz. Özellikle zorlu ortamlarda ve suya yakın yerlerde ona iyi baktığınızdan emin olun. Ancak en kötüsüne bile dayanabilecek titiz bir cihaz arıyorsanız, bu seri kesinlikle size göre değil.