Viber’de Birinin Sizi Engellediğini Nasıl Anlarsınız?

Viber’deki engelleme özelliğinin anlaşılması biraz karmaşıktır. Bir kişi hesabınızı engelleme listesine eklese bile, bunun hakkında hiçbir fikriniz olmayacak. Belirli bir kişinin sizi engellediğine dair resmi bir açıklama olmadığı için, bunu nasıl kontrol edebilirsiniz? Bu makale, birisinin sizi Viber’de engelleyip engellemediğini bulmanıza yardımcı olacaktır.

Viber, dünyanın her yerinden insanlar tarafından kullanılan popüler bir VoIP mesajlaşma uygulamasıdır. WhatsApp veya Facebook kadar popüler olmasa da, birçok kişi sevdikleriyle bağlantıda kalmak için hala kullanıyor. Diğer mesajlaşma uygulamaları gibi, Viber de bir sohbet uygulamasında ihtiyaç duyacağınız tüm temel özelliklerle birlikte gelir.

Viber'de Birinin Sizi Engellediğini Nasıl Anlarsınız?

Viber’de Birinin Sizi Engellediğini Nasıl Anlarsınız?

Yöntem 1: Profil güncellemelerini kontrol edin

Birinin sizi Viber’de engelleyip engellemediğini kontrol etmenin en basit yollarından biri profil güncellemeleridir. Belirli bir kişi sizi uygulamada ciddi şekilde engellediyse, gelecekte başka bir profil veya durum güncellemesi almayacaksınız.

Yöntem 2: Kişiye bir mesaj gönderin

Normalde, herhangi bir kişiye mesaj gönderdiğinizde, durum “teslim edildi. Ancak Viber’de biri tarafından engellenme konusunda şüpheniz varsa, ona bir mesaj göndermeyi deneyin. Tamamlandığında, mesaj durumunu kontrol edin. Diğer kişi sizi zaten engellediyse, mesajınız asla başarıyla teslim edilmez veya görülmez.

Yöntem 3: Kişiyi arayın

Engellenmiş olup olmadığınız konusunda henüz emin değilseniz, o kişiyi aramayı deneyin. Yalnızca bir Viber araması yaptığınızdan emin olun. Arama durumu “Arıyor” gösteriyorsa ve “Çalıyor” değilse, büyük olasılıkla bloke olmuş olabilirsiniz.

Yöntem 4: Grup sohbetinde mesaj gönderin

Biri sizi Viber’de engellediğinde artık size mesaj gönderemez. Bununla birlikte, ikiniz de herhangi bir grubun ortak üyeleriyseniz, onlara yine de mesaj göndermenize izin verilir. Bu nedenle, grup sohbetlerinde onlara mesaj atmayı deneyin. Size cevap vermezlerse, zaten engellenenler listesinde olabilirsiniz.

Sonuç

Tıpkı WhatsApp gibi, Viber de hızla büyüyen bir nüfusa sahip başka bir popüler mesajlaşma uygulamasıdır. Bununla birlikte, kullanıcılar, Birinin Viber’de onları Engellediğini kontrol etmekle ilgili bu soruyu buluyor gibi görünüyor. Bu nedenle, bunlar birisinin sizi Viber’de engelleyip engellemediğini belirlemek için en yaygın püf noktalarından bazılarıydı. Bu makale yanıtlarınızı bulmanıza yardımcı olup olmadığını bize bildirin.