Venmo’da Yanlış Kişiye Ödeme veya İşlem mi Yaptı?

Ödeme paylaşımı ve çevrimiçi işlemler için Venmo mükemmel bir uygulamadır. Peki ya yanlışlıkla Venmo’da yanlış kişiye bir ödeme ya da işlem yaptıysanız? O halde ne yapmalısın? Bunu burada tartışacağız; Venmo, yanlış kişiye ödeme yaptıysanız kullanabileceğiniz mükemmel bir özelliğe sahiptir.

Böyle bir durumda çok yardımcı olan Venmo’nun bir diğer ilginç yanı ise ödemelerin gönderilmesinden sonra olmasıdır. Para alıcıya verilecektir.

Venmo’da başarılı bir işlem yapmış olsanız bile paranızı yine de koruyabileceğiniz çeşitli yöntemler vardır. Mükemmel müşteri desteği sayesinde, bir istek kaydı açabilirsiniz. Ayrıca, kabul edilirse paranızı anında geri alacak bir ödeme talebinde bulunabilirsiniz. Bu yöntemlerin nasıl çalıştığını görelim.

Venmo'da Yanlış Kişiye Ödeme veya İşlem Yaptı

Venmo’daki Yanlış Kişiye Ödeme veya İşlem mi Yaptı?

Yanlış bir işlem yapmak, bazı insanlar için korkunç bir kabusa dönüşebilir. Ancak paranız güvende olduğundan endişelenmeyin. Durumu müşteri hizmetlerine açıklayabilirseniz, kesinlikle size yardımcı olacaklardır. Ancak başka yöntemler de var.

Bir Ödeme Talebi Gönderin

Yanlış kişiye ödeme yaptıysanız yapmanız gereken ilk şey, bir ödeme talebi göndermektir. Yanlışlıkla ödediğiniz tutarda ödeme talebini gönderdiğinizden emin olun. Kişi parayı yanlışlıkla ödediğinizi anlarsa, kesinlikle parayı size geri gönderecektir.

Ayrıca, ödeme talebinize bir not da ekleyebilirsiniz, böylece diğer kişi tutarı yanlışlıkla gönderdiğinizi bilecektir. Ayrıca, paranızı geri almak istediğinizi belirten bir not ekleyin. Notlarınızı ve değişiklik taleplerinizi tamamladıktan sonra, talebi kabul ederlerse, miktar Venmo hesabınıza eklenecektir.

Venmo Destek Ekibi ile iletişime geçin

Ama ya onlara kibarca sorarsanız ve cevap vermezlerse? O halde paranı nasıl geri alabildin? Bir ödeme talebi gönderdiyseniz ve paranızı geri alamazsanız. O zaman yapabileceğin pek bir şey yok. Yapmanız gereken en iyi şey, Venmo’nun Destek ekibiyle iletişime geçmektir.

Durumunuzu onlara doğru bir şekilde açıklayın ve paranızı geri almak için ellerinden geleni yapacaklardır. Ancak, paranızı geri alacağınızın garantisi yoktur çünkü sonuçta bu kişiye bağlıdır.

Ayrıca şunu okuyun: Venmo İşlem Geçmişini Kontrol Etme veya İndirme

Parayı yanlışlıkla gönderdiğiniz kişilere, eğer İyi insanlarsa, paranızı geri göndereceklerdir. Ama sizi soymak isterlerse, cevap vermezler. Daha da kötüsü, sizi engelleyebilirler.

Venmo destek ekibiyle iletişime geçerken, kullanıcı adları, gönderdiğiniz tutar, ödeme tarihi de dahil olmak üzere önemli bilgileri sağlamalısınız – ayrıca telefon numarası, e-posta adresi, gerçek ad vb. Gibi diğer ayrıntılar.

Parayı, aktif bir Venmo hesabı olmayan telefon numarası veya e-posta yoluyla gönderdiğinizi varsayalım. O zaman şanslısın. Ödeme bölümüne gidip oradan ödemeyi iptal edebilirsiniz. Tamamlanmamış’a gidin ve ödeme sekmesinde Geri Al düğmesine tıklayın. Aynısı, ödemeyi iMessage aracılığıyla gönderdiyseniz de geçerlidir.

Sonuç

Bu yöntemleri kullanarak, yanlışlıkla yanlış katılımcıya para gönderseniz bile paranızı geri alabilirsiniz. Çoğu senaryoda, alıcı bilinmeyen gönderenlerden gelen parayı kabul etmez. Böylece 3-4 gün içinde otomatik olarak hesabınıza geri dönecektir. Ancak değilse, yasal yardım almak için yukarıdaki yöntemleri kullanabilirsiniz.