Venmo İşlem Geçmişi Nasıl Silinir

Venmo’yu ödeme paylaşımı ve para işlemleri için dijital cüzdan olarak kullananlar için. Venmo İşlem Geçmişinizi silmek istiyorsanız ne yapmalısınız? Maalesef Venmo, kullanıcıların işlem geçmişlerini silmesine izin vermiyor. Ancak, işlem geçmişinizi silmek yerine özel yapabilirsiniz.

İşlem geçmişinizi gizli tutarsanız, işlem geçmişinize yalnızca siz erişebilirsiniz. Ancak Venmo, arkadaşlarınızı vb. Ekleyebileceğiniz sosyal bir platformdur. İşlem geçmişiniz herkese açık hale getirilirse, tüm arkadaşlarınız işlem geçmişinizi görebilir.

Bu nedenle, Veno silmeye izin vermiyorsa işlem geçmişinizi özel yapmak daha iyidir. Tüm Venmo işlem geçmişinizi özel yapmak için aşağıda belirtilen adımları uygulamanız yeterlidir. Adımlar, Android ve iOS cihazlar için benzerdir. Venmo’nun web sürümü için bile adımlar çok benzer.

Venmo İşlem Geçmişi Nasıl Silinir

Venmo İşlem Geçmişi Nasıl Silinir

Aşama 1) Öncelikle, iOS veya Android cihazınızda Venmo uygulamasını çalıştırın, ardından Venmo uygulamasında ekranın sol üst köşesinde bulunan hamburger simgesine tıklayın. Venmo menüsünü getirmek için soldan sağa da kaydırabilirsiniz.

Adım 2) Şimdi, Venmo menüsünde, Ayarlar aşağıdaki seçenek.

Venmo İşlem Geçmişi Nasıl Silinir

Aşama 3) Şimdi Ayarlar sayfasında olacaksınız. Tercihler bölümünün altında üçüncü seçeneğe tıklayın Gizlilik.

Adım 4) Şimdi, Venmo gizlilik menüsünde, Geçmiş İşlemler aşağıdaki seçenek.

Venmo İşlem Geçmişi Nasıl Silinir

Adım 5) Son olarak, Geçmiş işlem sayfasında, Tümünü Özel Olarak Değiştir seçeneği, bir onay istemi görünecektir.

Evet seçeneğine tıklayın veya Tümünü Özel Olarak Değiştir geçmiş Venmo işlem geçmişinizi onaylamak ve gizli hale getirmek için.

Adım 6) Ayrıca gelecekteki tüm Venmo işlem geçmişinizi özel yapmak istiyorsanız. Sonra Gizlilik ayarlar sayfasında tıklayın Özel seçeneği.

Adım 7) Özel seçeneğine tıkladığınızda, bir onay istemi açılır. Değiştir’e tıklayın Neyse onaylama seçeneği.

Venmo İşlem Geçmişi Nasıl Silinir

Sonuç

Tüm Venmo geçmiş ve gelecek geçmişiniz özel hale getirilecek, böylece sadece siz erişebilirsiniz. Venmo, kullanıcıların işlem geçmişlerini silmesine izin vermese de, bu oldukça alternatif. Venmo’daki işlem geçmişini silmemize izin verecek herhangi bir resmi güncelleme için feragat ediyoruz, ancak bankacılık yasaları nedeniyle bu pek mümkün değil.