Vazelin ile yapabileceğiniz, bilmediğiniz 7 şey!

Bunlardan bazıları sizi kesinlikle şaşırtacak!

Neredeyse herkesin evin etrafında bir yerlerde bir kavanoz Vazelin vardır. Bu şık şeyleri her türlü amaç için kullanabilirsiniz. Çoğu insan, kuru cilt veya diğer cilt rahatsızlıkları söz konusu olduğunda faydasına çoğunlukla aşina olacaktır. Ancak bu basit merhemi kullanabileceğiniz başka pek çok şey var!

Bunu okuduktan sonra kavanozunuzdaki Vazelin çok daha sık çıkaracaksınız!

Ayrılan uçlara veda edin
Uzun saçlarınız varsa, elbette olabildiğince güzel görünmesini istersiniz. Aynaya baktığınızda bölünmüş uçlar gerçekten göze batan bir şey olabilir – ve daha sık kuaföre gitmek de bir seçenek değildir. Duştayken saçınızı bir sürü pahalı saç kremiyle köpürtmek yerine saçınızın uçlarına biraz Vazelin sürmeyi deneyin. Güle güle, bölünmüş biter!

Bir şişe oje üzerine sürün
Çok fazla oje kullanıyor musunuz? O zaman muhtemelen buna aşina olacaksınız: Bir şişe oje ne kadar çok kullanırsanız, açmak o kadar zor olur. Şişenin kenarına biraz Vazelin sürerek tüm bu hayal kırıklığını önleyin. Bir dahaki sefere kullandığınızda, sorunsuz bir şekilde açabileceksiniz!

Parfüm için koruyucu tabaka
Sabah cildinize parfüm sıktınız mı, ancak koku birkaç saat sonra kayboldu mu? Parfümü püskürtmeden önce cildinize biraz Vazelin sürmeyi deneyin. Parfümü vazelin üzerine püskürtün. Merhem benzeri madde, parfümün cilde çok fazla “ıslanmasını” önleyen bir tür koruyucu tabaka görevi görür.

Bir vücut peelingi yap
Pahalı bir vücut peelingi satın almak istemiyor musunuz? Zaten buna gerek yok! Biraz Vazelin ve deniz tuzunu karıştırın ve kendi harika vücut peelinginizi yaratın. İdeal çözüm!

Gıcırtılı kapı menteşelerini düzeltin
Evinizdeki gıcırtılı kapı menteşeleri sizi kesinlikle deli mi ediyor? Bu korkunç sesi çıkarmalarını engellemek için üzerlerine biraz silikon sprey sıkabilirsiniz. Bununla birlikte, elinizde yoksa, menteşelere biraz Vazelin sürmek harika bir alternatiftir.

Ayakkabı tabanlarınızı lekesiz tutun
Yeni ayakkabı satın aldıysanız, onları olabildiğince temiz ve yeni görünmeye devam etmelisiniz. Ayakkabı tabanınızdaki bir leke bu çözünürlüğü bozabilir. Ayakkabı tabanlarını leke bırakmamak için biraz vazelin sür.

Küpe tak
Düzenli yerine sadece arada bir küpe mi takıyorsunuz? O zaman onları taktığınızda biraz acıtması oldukça olasıdır. Küpelerinizi takmadan önce kulak memelerinize vazelin sürerek işleri kendiniz için daha kolay ve daha az acı verici hale getirin.

Bu makaleyi sonrası için kaydetmek ister misiniz? Pinterest’e sabitleyin!

Kaynak: NSMBL, Libelle | Resim: Kai Hendry lisanslı Vazelin 2SGD CC BY 2.0