Vahşetin anlamı

“Şiddet” nedir?

Dönem şiddetli ifade eder ateşli olma niteliğine sahip kişi. La vehemencia (Latince’den Yoğunluk, bu da şunlardan türemiştir: şiddetli“tutkulu kişi” anlamına gelen ve aşağıdakilerden oluşan ve-, “bitti” anlamına gelir ve Erkeklerin“zihin” anlamına gelir) bir Bir kişinin yaptığı veya söylediği şey hakkında tutkulu olduğu ve amacına ulaşmak için mutlak bir taahhüt üstlendiği psikolojik tutum.

Coşkunluk genellikle bir kişi bir pozisyonu savunmak, bir fikir tutmak Ö tartışmak bir tartışmada, aceleci ve bazen düşüncesiz ve mantıksız bir şekilde pozisyonunu korumaya devam ediyor.

Bazen bu terime bir olumsuz çağrışımBaşkalarını rahatsız edebilecek, rahatsız edebilecek veya rahatsız edebilecek bir abartı ile ilişkili iken, diğer durumlarda bir olumlu çağrışım, değerlerini ve inançlarını savunan kararlı, tutarlı bir kişiyle ilişkili.

Bu nedenle, bazı ortamlarda (örneğin, bir siyasi parti içinde, bir konuşmacı ile ilgili olarak) ateşlilik iyi kabul edilebilir ve hoş görülürken, diğer durumlarda (genellikle bunun gibi çok resmi ortamlarda) hoş görülmez veya reddedilir. gayri resmi ortamlarda olduğu gibi).

Konuşmadaki şiddet

Şiddetin kalitesi genellikle çok değerlidir ve aşağıdakilerle ilgili olarak son derece önemlidir: hoparlörler, ne yapmalı ikna etmek veya motive etmek seyirci. Bu şekilde bir şiddetli konuşma dinleyicilerinde coşku, coşku, enerji, tutku, öfke ve hatta şiddet üretme yeteneğine sahiptir.

Genel olarak, büyük konuşmacılar genellikle kendilerini büyük bir ateş ve itici güçle ifade edebilir, onları dinleyen insanları cesaretlendirebilir ve motive edebilir. duygular söylem yoluyla iletilebilir ve böylece bir aitlik hissi dinleyen kitlesi ile konuşan kişi arasında.

Bu tür konuşmalar genellikle siyasi kampanyalar, belirli hükümet yetkililerinin kamuya açık konuşmalarında, belirli haklar için mücadele eden belirli sosyal kuruluşların kampanyalarında, dini hareketlerde ve tüm bu biçimlerde sosyal seferberlik büyük gerektiren taahhüt katılımcılar tarafından.

Bu içeriğe nasıl atıfta bulunulur:

Alıntı

Sınıflandırmalar Ansiklopedisi (2017). “Şiddetin anlamı”. Kurtarıldı: https://www.tiposde.org/psicologia/992-significado-de-vehemente/