Umut anlamı

Umut nedir?

Denir Esperanza hala ruh hali sahip olmak ile karakterize geleceğe olumlu inanç. Esperanza aynı zamanda Latin kökenli bir kadın için bir isimdir (bu tam olarak “daha iyi bir geleceğe güven” anlamına gelir) ve özellikle Amerika ve diğer İspanyolca konuşulan yerlerdeki çeşitli coğrafi yerlerin adıdır.

Bir duygu olarak umut, genellikle yeşil renk.

Duygusal bir durum olarak umut

Bir kişi ne zaman umutludur? rasyonel ve mantıksal nedenler veya a göre İnanç eylemi veya bir inanç, hedeflerinize başarılı bir şekilde ulaşabileceğinizden veya koşulların uygun olacağından emin hissedersiniz.

Umut genellikle bir duygu özellikle insanlar kendilerini zor kişisel durumlarda bulduklarında, sağlık sorunları, finansal sorunlar, duygusal sorunlar vb. psikolojik tutum bu, koşullar uygun olmadığında güvenli ve hızlı hareket etmenizi sağlar.

Dolayısıyla grup üyeliği o la kolektif bir faaliyete katılım Grubun desteği ve sahip oldukları inançlar, birçok durumda üyeleri için bir umut kaynağıdır. psikolojik uyaran birey için.

Bunun bir örneği dinlerİnançlarına ve ritüellerine dayalı olarak, inananlara yaşamdaki en zor durumlarla yüzleşme umudu verebilir. hastalık ve ölüm.

Umut ile karıştırılmamalıdır iyimserlik. İyimser kişi, kendisinin bir özelliği olarak eylemlerinden veya bağlamından iyi sonuçlar beklemeye yönelik genel bir tutuma sahip olan kişidir. kişilikUmut ise tam tersine, belirli bir durumda veya belirli bir konuyla ilgili olarak ortaya çıkabilen geçici bir duygusal durumdur.

Teolojik bir erdem olarak umut

İçinde Christian’a inanıyorumUmut üçünden biri olarak kabul edilir teolojik erdemler, sadaka ve inançla birlikte. Ayrıca, teolojik erdemler sözde daha geniş bir set oluşturur kardinal erdemlerölçülü olmak, adalet, sağduyu ve güçtür. Bu yedi erdem birlikte, Hıristiyanlık tarafından desteklenen insan imajını temsil ederken, bunları uygulayanlar kendilerini Tanrı’ya daha yakın bulacaklardır.

Teolojik ve kardinal erdemler, başkent günahlarıÖzellikle umut, günaha yol açabilecek umutsuzluğun muhalefeti olarak görülüyor.

Yaşam beklentisi

Son olarak, “Yaşam beklentisi” Ö “Doğuşta beklenen yaşam süresiBir kişinin yaşadığı coğrafi yere, ait olduğu sosyal sınıfa, cinsiyetine, biyolojik özelliklerine vb. Göre yaşadığı tahmin edilen yıl sayısına göre.

Yaşam beklentisi şuna göre çok değişir doğal nedenler (kadınlar erkeklerden daha uzun yaşama eğilimindedir) Sosyal nedenlerYaşam beklentisi 70 yıldan fazla olan Avrupa ve Kuzey Amerika’nın en zengin ülkeleri ile çoğu durumda 50 yılı geçmeyen Afrika’daki en fakir ülkeler arasındaki farkta görülebileceği gibi .

Bu içeriğe nasıl atıfta bulunulur:

Alıntı

Sınıflandırmalar Ansiklopedisi (2017). “Umudun Anlamı”. Kurtarıldı: https://www.tiposde.org/general/945-significado-de-esperanza/