TWRP Kurtarmada Depolamanın Eklenememesi Nasıl Onarılır

Bu eğiticide, TWRP Kurtarma’da Depolamanın Kurulamadığı sorununu düzeltme adımlarını göstereceğiz. Android ekosistemi, açık kaynaklı yapısı sayesinde çok sayıda özelleştirmeye izin verir. Tek gereksinim, aygıtın önyükleyicisinin kilidini açmanız gerektiğidir. Bunu başardıktan sonra, cihazınızı köklendirmek için tonlarca özel ikili dosya, mod, özel ROM ve hatta Magisk flaş edebilirsiniz. Ancak, stok kurtarma bu dosyaları yükleyemez. TWRP gibi özel bir kurtarma kurmanız gerekir.

Cihazınız bu kurtarma işlemine başlatıldıktan sonra, çeşitli cihaz bölümlerini silebilir, Nandroid yedeklemeleri gerçekleştirebilir ve elbette yukarıda belirtilen dosyaları flaş edebilirsiniz. Ancak, birkaç kez bir veya iki hata ile karşılaşabilirsiniz. Bunlar arasında, en yaygın ve korkutucu olanları, TWRP görüntülendiğinde depolama hatasını monte edemiyor gibi görünüyor. Bu kılavuzda, bu hatanın çeşitli nedenlerine bir göz atacağız ve ardından bu hatayı düzeltmek için olası düzeltmeleri listeleyeceğiz. Takip etmek.

Depolama hatası düzeltilemez TWRP

TWRP’de Depolamanın Bağlanamama Nedeni

İlk neden, cihazınızın dahili depolamasının şifrelenmiş olmasından kaynaklanıyor gibi görünüyor. Sonuç olarak, TWRP hareket halindeyken şifresini çözemez ve bu nedenle cihazınızda depolanan dosyalara erişemez. Bu hatanın çoğunlukla bu kurtarmayı kullanarak bir dosyayı flaşlamak üzereyken ortaya çıkmasının nedeni budur.

Depolama TWRP'si Bağlanamıyor

Diğer durumlarda, veri bölümünüz yanlış dosyanın yanıp sönmesi veya dosyanın yanlış bir bölümde yanıp sönmesi nedeniyle bozulmuş olabilir. Tüm bu senaryolarda, TWRP’niz Dahili Depolamayı 0MB dolu alana sahip olarak gösterebilir. Ama üzülmeyin, durum böyle değil ve verileriniz şu an itibariyle hala sağlam olabilir. Bununla birlikte, TWRP Kurtarma’da Depolamayı Takılamıyor’u düzeltmek için çeşitli yöntemler var.

TWRP Kurtarmada Depolamanın Eklenememesi Nasıl Onarılır

Bu sorunu gidermek için üç farklı yöntem paylaşacağız. Belirtilen sırayla takip edin. Cihazınızın zaten TWRP’ye açıldığından emin olun. Durum böyle değilse, o zaman herhangi bir Android cihazda Kurtarma’ya Nasıl Önyüklenir hakkındaki ayrıntılı kılavuzumuza başvurabilirsiniz. [Stock and Custom].

Düzeltme 1: Kilit Ekranını Kaldır

Cihazınızda bir desen kilidi kullanıyorsanız, TWRP bunun şifresini çözemez. Bir pin veya şifreye geçmeniz önerilir.

 1. Bunun için, TWRP’ye önyüklenirseniz, cihazınızı Sistem’e yeniden başlatın.
 2. Başladıktan sonra Ayarlar> Güvenlik ve kilit ekranı> Ekran Kilidi’ne gidin.
  kilit ekranı android
 3. Listeden PIN veya Şifre seçin. Şimdi cihazınızı tekrar TWRP’ye yeniden başlatın.
 4. Kurtarma işlemi şimdi sizden PIN / Şifreyi girmenizi isteyecektir. Girin ve depolama alanınız şifrelenecektir.

Şimdi istenen dosyaları yanıp sönmeyi deneyin ve TWRP Kurtarma’da Depolamanın Sabitlenemediğinin düzeltilip düzeltilmediğine bakın.

Düzeltme 2: Dosya Sistemini Onarın veya Değiştirin

Cihazınızın Dosya sistemini onarmayı veya değiştirmeyi de deneyebilirsiniz. Bütün bunlar doğrudan TWRP’nin kendisinden yapılabilir.

 1. Bu nedenle, cihazınızı TWRP Recovery’ye başlatın.
 2. Ardından Sil> Gelişmiş Silme’ye gidin ve Sil’e dokunun ve Gelişmiş Silme’ye dokunun.
 3. Şimdi Veri bölümünü seçin ve Dosya Sistemini Onar veya Değiştir seçeneğine dokunun. Ardından, Dosya Sistemini Onar’a dokunun ve işlemin tamamlanmasını bekleyin. Takma sorununu çözüp çözemeyeceğini kontrol edin.
  dosya sistemini onar
 4. Hala oradaysa, tekrar Dosya Sistemini Onar veya Değiştir’e gidin ve bu sefer Dosya Sistemini Değiştir’e dokunun.
 5. Görünen menüden EXT 2’yi seçin ve onaylamak için sağa kaydırın.
 6. Bundan sonra, EXT 4’e geri dönün ve onaylamak için sağa kaydırın.
 7. Şimdi TWRP ana menüsüne gidin ve Montaj seçeneğine gidin.
  veri depolama twrp'yi bağla
 8. Veri bölümünü seçin ve istenen dosyaları yanıp sönmeyi deneyin.

TWRP Kurtarma hatasında hala Depolamayı Takıp Tutamadığınızı kontrol edin.

Düzeltme 3: Dahili Depolamayı Biçimlendir

Yukarıdaki yöntemlerden hiçbiri bağlantı sorununu çözmeyi başaramadıysa, nükleer seçeneği tercih etmeniz gerekebilir. Dahili Depolamanızı biçimlendirmek, tek çıkış yolu gibi görünüyor. Bu da cihazınızda bulunan tüm verileri silecektir. Bu nedenle, ilerlemeden önce, cihazınızı önyükleyebiliyorsanız, Android cihazınızda Verilerinizi Nasıl Yedekleyeceğiniz konusundaki kılavuzumuza bakın.

nandroid yedekleme twrp

Öte yandan, TWRP Kurtarma’nın içinde sıkışmışsanız, TWRP Desteklenen herhangi bir cihazda Nandroid Yedeklemesi Nasıl Oluşturulur ve Geri Yüklenir hakkındaki kılavuzumuza gidin. Bu yedeklemeyi Telefon Belleğinde değil, SD Kartta veya USB OTG’de oluşturduğunuzdan emin olun, çünkü bu bölümü tamamen silmek üzereyiz. Yedeklemeyi tamamladığınızda aşağıdaki adımlarla devam edin.

 1. Cihazınızı TWRP Kurtarma’ya önyükleyin.
 2. Sil> Gelişmiş Sil’e gidin ve Dahili Depolama’yı seçin.
  dahili twrp'yi sil
 3. Son olarak, bu bölümü biçimlendirmek için sağa kaydırın (bu, tüm verileri silecektir).
 4. Bu yapıldıktan sonra, bağlama hatası şimdi düzeltilecektir. Dahili Depolamanın hala 0MB olarak gösterilebileceğini unutmayın. Ancak bu sefer gerçek zamanlı verilerdir (dahili depolamanız silinir, dolayısıyla 0MB alan tüketilir).

Bununla, TWRP Kurtarma hatasını Depolama Alanına Takılamıyor hatasının nasıl düzeltileceğine dair kılavuzu tamamladık. Aynı şekilde üç farklı yöntem paylaştık, hangisinin sizin için işi yaptığını bize bildirin. Yuvarlayarak, işte aynı derecede faydalı bazı iPhone İpuçları ve Püf Noktaları, PC ipuçları ve püf noktaları ve ayrıca kontrol etmeniz gereken Android İpuçları ve Püf Noktaları.