Twitch Hesabınızı Discord ile Nasıl Entegre Edebilirsiniz:

Bu eğitimde size Twitch’i Discord ile nasıl entegre edeceğinizi göstereceğiz. Oyuncular için canlı yayın platformu söz konusu olduğunda, Twitch aklınıza gelen ilk isim olabilir. Aynı doğrultuda, özel veya sunucularda sesli, görüntülü ve yazılı konuşmaları destekleyen bir VoIP ve anlık mesajlaşma hizmetinden bahsedersek, Discord tercih edilen seçimdir. Sonuç olarak, bu iki hizmet, ister abone ister sunucu olsun, hemen hemen her oyuncu için öncelik listesinin başında kalır.

Ama ya ikisini de tek bir çatı altında kullanabilseydiniz? Evet, bu çok mümkün. Discord, Twitch hesabınızı hizmetine entegre etme seçeneği sunar. Bu şekilde abonelerinizi yönetebilir, onlara bir rol atayabilir ve izleyiciler tüm abonelerini doğrudan Discord’un kendisinden alabilirler. Yukarıda belirtilen özelliklerle ilgili tüm talimat adımları aşağıda verilmiştir. Takip etmek.

twitch'i uyumsuzlukla bütünleştirmek

Twitch’i Discord ile Entegre Etme

Hem aboneler hem de izleyiciler bu canlı akış devinin ayrılmaz bir parçası. Ancak entegrasyon bu roller için biraz farklıdır. Sonuç olarak, talimatları iki ayrı gruba ayırdık. Öncelikle, abonelerin Twitch hesaplarını Discord ile entegre etmeleri için izleyen üyelerin talimatlarını takip edecek olan adımları listeleyeceğiz.

Aboneler için

 1. Discord’u başlatın ve kimlik bilgilerinizle oturum açın. Sol altta bulunan Kullanıcı Ayarları seçeneğine tıklayın.
  Kullanıcı ayarları
 2. Ardından sol menü çubuğundan Bağlantı sekmesine gidin. Listeden Twitch’i seçin ve ardından kimliğiniz ve şifrenizle oturum açın.
 3. Bu yapıldıktan sonra, bir sunucu kurmanız ve ardından onu Twitch hesabınızla senkronize etmeniz gerekecektir.
  twitch alt uyumsuzluk entegrasyonu
 4. Bunun için Sunucu Ayarları> Entegrasyonlar’a gidin ve Twitch’i seçin. Bu yapılır yapılmaz, Aboneler için otomatik olarak yeni bir izin rolü oluşturulacaktır.
 5. Bu rolleri yeniden adlandırmak veya izinlerini ayarlamak gibi daha fazla değişiklik yapabilirsiniz. Tüm bunlar, Sunucu Ayarları> Roller bölümünden yapılabilir.

Bu kadar. Bunlar, Twitch’i aboneler için Discord ile entegre etme adımlarıydı. Şimdi dikkatimizi izleyicilere çevirelim.

İzleyiciler için

 1. Discord’u açın ve Kullanıcı Kimliğiniz ve Parolanızla oturum açın.
 2. Alt tarafta adınızın hemen yanında bulunan Ayarlar dişli simgesini tıklayın.
 3. Şimdi sol taraftan Bağlantılar menüsüne gidin.
  uyumsuzlukta seğirme bağlantısı
 4. Mevcut uygulamalar listesinden Twitch’i seçin. Bu, Oturum Açma penceresini açacaktır, devam etmek için kimlik bilgilerinizi girin.
  oturum açma twitch
 5. Bu yapıldıktan sonra Discord, Twitch Hesabınızla senkronize edilecektir. Aynı şekilde, şu anda abone olduğunuz tüm yayıncıları Bağlantılar sekmesinin kendisinden de alabilirsiniz.
  seğirme görüntüleyici
 6. Tek yapmanız gereken Sunucuya Katıl düğmesine tıklamaktır ve size alt rol atanacaktır. Bu kadar.

Bunlar, Twitch’i Discord ile entegre etme adımlarıydı. Hem aboneler hem de izleyiciler için talimatları listeledik. Hala herhangi bir sorunuz varsa, aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin. Bu notta, burada bazı iPhone İpuçları ve Püf Noktaları, PC ipuçları ve püf noktaları ve ayrıca kontrol etmeniz gereken Android İpuçları ve Püf Noktaları bulunmaktadır.