Tertulia kelimesinin anlamı

“Tertulia” nedir?

Denir toplama bir ortak ilgi konusu olan bir konuyu tartışmak ve zaman geçirmek için insanların bir araya gelmesi. Toplantılar genellikle barlar veya kafeler, bazen alkollü içecek, içki, oyun kartı, bilardo vb. içmenin de geleneksel olduğu yerlerde.

Ancak bir toplantıyı karakterize eden şey, toplantının gerçekleştiği yer değil, aynı konu hakkında sohbet etmek ve aynı zamanda kendilerini eğlendirmek amacıyla farklı kişilerin düzenli olarak buluşmasıdır.

Bir koridor bulunur. antik tiyatroların en yüksek kısmı. Tertulia kelimesi aynı zamanda tekil üçüncü tekil kişidir. şimdiki zaman “tertuliar” fiilinden.

Toplantıların kökeni

Sosyal toplanma geleneği ispanyamuhtemelen tipik İspanyol geleneklerinden sofra sohbetiyirminci yüzyılın ilk yarısında eski İspanyol kolonileri Amerika’dan.

Toplantılar konsolide edildi edebiyat akademileri of İspanyol Altın ÇağıAsistanlarının şöhreti ve tartışmalarının zenginliği için (Valensiya’daki Academia de los Nocturnos ve Sevilla’daki Casa de Pilatos toplantıları gibi) ünlü toplantıların bile ortaya çıktığı bir zaman.

Başka bir açıklama, toplanma fikrinin kökeninin büyük Hıristiyan ilahiyatçı ve Romalı hatipten geldiğini ileri sürüyor. Tertullian, konuşmalarında çok tartışmalı olan.

Toplantıların özellikleri

Toplantılar toplantılardır gayri resmi karakterbir şekilde yer alan periyodik, ilgi duyan insanlar arasında konuşmak sanatsal, politik, edebi, teatral, sosyal veya başka bir konuda bakış açılarını değiş tokuş etmek, tartışmak ve haberler hakkında bilgi edinmek için. Bu toplantıların gayri resmi karakteri önemli bir özelliktir, çünkü genellikle sosyal toplantılar arkadaşlar veya tanıdıklar arasında meydana gelirler.

Toplantılar genellikle öğleden sonra veya gece, geniş bir grup insanın (kafeler, barlar, bira fabrikaları) ortak entelektüel ilgi alanlarına sahip kişiler arasında buluşması için rahat ve erişilebilir yerlerde yapılır. Bir toplantıya katılan kişiler genellikle “tertullians” Ö “yoldaşlar”.

Gelenek gereği, bir toplantıya katılacağına söz veren, sözünü bozan, grubun birliğini ve zaman içinde sürekliliğini korumaya izin veren herhangi bir kişiyi eleştirmek ve itibarsızlaştırmak gelenekseldir.

Bu içeriğe nasıl atıfta bulunulur:

Alıntı

Sınıflandırmalar Ansiklopedisi (2017). “Toplanmanın anlamı”. Kurtarıldı: https://www.tiposde.org/sociedad/1000-significado-de-tertulia/