Tavuk köfte sosu

Tavuk köfte için sos tarifi

Köfte dediğimiz kıyma topları ev yapımı sosla her zaman daha güzel değil mi? Onlara zengin bir ev yapımı domates sosu eşlik etmeyi tercih ediyorum ve sonuç çok iyi olduğu için burada RecetasGratis’te tarifimi paylaşmak istedim. sos için Tavuk köfteler hindi veya domuz köfte ile de uyumludur. Şimdiden nasıl zevk aldığını görün!

4 kişi
30 dk.
Eşlik
Düşük zorluk

Tavuk Köfte Sosu Yapmak İçin Malzemeler:

Tavuk Köfte Sosu Nasıl Yapılır:

1

Başlıyor soğan ve sarımsağı doğrayıp dövmek orta-kısık ateşte zeytinyağı ile bir tencerede kahverengileşene kadar.

Tavuk Köfte Sos Tarifi - 1. Adım

2

Doğranmış kerevizi ve pırasayı ekleyin ve hepsini karıştırın. Bir sonraki adıma geçmeden önce ara sıra karıştırarak 1 dakika daha pişirin. Bu tarifte pırasanın yeşil kısmından biraz tavuk köftelere eşlik edecek sosta daha yoğun bir lezzet elde etmek için kullandım.

Tavuk Köfte Sosu Tarifi - 2. Adım

3

Sofritoyu şarapla karıştırın Tavuk köfte için kolay sos, yani şarabı dökün ve buharlaşmasını bekleyin. Sonra doğranmış domates ve havucu da ilave edin, karıştırın, altını kısın ve her şeyi tencerenin üzerini kapatarak 10-15 dakika pişirin.

Hile: Sosun ne kadar uzun süre pişmesine izin verirseniz, o kadar kalın olur, bu nedenle 30 dakika veya 1 saat pişirmek istiyorsanız, kurumaması için biraz daha sıvı (su veya et suyu) eklemek daha iyidir.

Tavuk Köfte Sosu Tarifi - 3. Adım

4

Sosu ezin İsterseniz bütün sebze parçalarını bırakarak mikser veya blender ile tavuk köfte için hızlı. Biber, kekik ve tuzla tatlandırın ve sahip olduğunuz ev yapımı veya mağazadan satın aldığınız tavuk köftelerini ekleyin. Tencereyi örtün ve tamamını 15 dakika pişirin.

Hile: İdeal olarak köfte sosun içinde kalmalıdır. Değilse, pişirme sırasında 1 veya 2 kez çevirin.

Tavuk Köfte Sos Tarifi - 4. Adım

5

Zaten sahipsin tavuk köfte için domates sosu! Beğeneceğinize eminsiniz.

Tavuk Köfte Soslu Tarif - Adım 5