Tamam Google Komutunu Başka Bir Şeye Nasıl Değiştirilir

Hey Google veya Ok Google diyerek Google Asistan’ı çağırabiliriz. Ancak, bir süre sonra bu biraz tekrarlı gelebilir. Konuşmak yerine kullanabileceğimiz herhangi bir alternatif kelimeye sahip olmak mümkün mü? Tamam Google komutu.? Maalesef Google, bu tür herhangi bir özelliğin sanal asistanını çağırmak için kendi imza yöntemini değiştirmesine izin vermiyor. Android’de aldığımız özelleştirme kapsamı sayesinde, Tamam Google veya Hey Google komutunu seçtiğimiz herhangi bir başka ifadeyle değiştirebiliriz.

Endişelenmeyin, çünkü bunun için cihazınızı köklendirmenize gerek yok. Yine de üçüncü taraf bir uygulama yüklemeniz gerekiyor. Ardından, klasik Hey google komutunu devre dışı bırakmanız ve Google Asistan’ı çağırmak için bunu seçtiğiniz ifade ile değiştirmeniz gerekir. Şimdi adımlara inelim.

Tamam Google Komutunu Başka Bir Şeye Nasıl Değiştirilir

Tamam Google Komutunu Başka Bir Şey Olarak Değiştirin

Öncelikle Open Mic + uygulamasını indirmeniz gerekir. Üçüncü taraf bir uygulama olduğu için Play Store’da bulamazsınız. Ancak, bu uygulamayı indirebileceğiniz çeşitli başka üçüncü taraf APK portalları vardır. Android cihazınızın en son Android OS sürümünü çalıştırdığından emin olun.

Uyarı: Bilinmeyen kaynaklardan gelen üçüncü taraf uygulamaları, cihazınızda aksaklıklara ve hatalara neden olabilir. Akıllı telefonunuzda herhangi bir üçüncü taraf uygulamasının çalıştırılmasına izin vereceğinizden emin değilseniz dikkatli olun. Yüklemeyin veya riski size ait olacak şekilde kullanmayın. GetDroidTips, üçüncü taraf uygulamayı kullanırken veya sonrasında cihazınızda oluşabilecek teknik aksaklıklardan sorumlu olmayacaktır.

Google Asistan’ı Çağırmak için Özel İfade Kurma

Hey Google varsayılan sesli komutunu devre dışı bıraktıktan sonra, özel komutumuzu ayarlayalım.

  • Başlat Mikrofonu aç + uygulama
  • Emin ol Özel Kelime Algılama ayarlandı Açık
  • Üzerine dokunun Söyle ve Ok google’ı değiştir özel ifadenizi yazarak [For eg: I typed the phrase “Computer”]
    OK Google Command
  • Şimdi dokunun yeşil oynat düğmesi
  • Bu, Open Mic + ‘i etkinleştirecek ve kullanıcıdan sesli komut girişi alacaktır.
  • Özel ifadenizi söylediğinizde, Google Asistan görünecektir. Örneğin, sanal asistanı çağırmak için kurduğum ifade olan “Bilgisayar” demem gerekecek.

Bu kadar. Deneyin ve OK Google komutunu tercih ettiğiniz cümle ile değiştirin. Umarım bu rehber yararlı olmuştur.

Sonraki Kılavuzlar,