Stardew Vadisi’nde eski meyve nasıl alınır?

Stardew Vadisi’nde, tarlalarda ve bahçelerde hasat edilecek ürünlerimiz var. Bu öğelerin bazıları yaygındır ve oyuncuya fazla kar sağlamazken, bazıları çeşitli tarifler için gereklidir. Bu tarifler nihayetinde size başka türlü elde edilemeyen makaleler verecektir. Ancak tariflerden herhangi biriyle kullanabileceğiniz bir öğe olmayan, ancak herhangi bir oyuncuya hemen büyük bir kar elde edebilen eski meyve de var.

Eski bir meyve tohumunun bitkiye dönüşmesi yaklaşık 28 gün sürdüğü için, eski bir meyveyi elinize almak zaman alıcı bir süreçtir. Bir bitkiye dönüştüğünde, hasat edilen ürünün kalitesine bağlı olarak onu farklı miktarlarda karlarla satabilirsiniz. Kendinize Kadim meyvesi elde etmek için bu tohumları nasıl elde edebilirsiniz? Bu makalede burada bir göz atacağımız şey budur.

Stardew Vadisi'nde eski meyve nasıl alınır?

Stardew vadisindeki Antik meyve nasıl alınır?

Kadim meyvesi söz konusu olduğunda, biraz kâr elde etmek için kullanabileceğiniz bir şeydir. Bunun yanı sıra, Pelikan Kasabasında acil bir kar ihtiyacı olan bir arkadaşınıza hediye bile edebilirsiniz. Yukarıda bahsedildiği gibi, tariflerinizden herhangi biriyle kullanabileceğiniz bir şey değildir. Bu yüzden en iyi seçenek burada biraz para kazanmak olacaktır.

Bahçenizde Kadim meyvesi yetiştirmek için Kadim meyve tohumlarını almanın birkaç yolu vardır. En uygun yol, farklı şeyler satan bir araba ile dolaşan seyahat eden tüccarla uğraşmaktır. Bu tüccarı, cuma ve pazar günleri Cindersap Ormanı’nda haritanın güneybatı kısmında gezici arabasıyla bulacaksınız. Genel olarak, satılık eski meyve tohumlarını 100 ila 1.000 altın arasında bulursunuz ve bu tohumları daha düşük bir fiyata alabilirseniz, bu fiyat için bir çalma olur. Bin altın parçası tohumlar için o kadar iyi bir anlaşma değil, bunu aklınızda bulundurun.

Alternatif olarak, müzesinde Gunther’e eski bir tohum eseri de bağışlayabilirsiniz. Bu, bahçenize ekmeniz için size eski bir meyve tohumu vermesini sağlayacaktır. Yine de tohumlarınızı bu şekilde yalnızca bir kez alabilirsiniz. Her seferinde kadim bir meyve tohumu bekleyerek Gunther’e kadim tohum eserleri vermeye devam edemezsiniz. İlk seferden sonra işe yaramaz.

Ve tohumları almanız gereken son seçenek Tohum yapıcıdan. Tohumcuya ekin vererek, eski bir meyve tohumunu ellerinize alabilmeniz için küçük bir şans var. Bununla birlikte, sporadiktir ve yukarıda belirtilen yöntemlerle karşılaştırıldığında, bu çok olası değildir.

Tohumu aldıktan sonra, ondan kar elde etme süreci çok basittir. Sadece tohumu bahçenize ekin ve bu tohumların tam bir bitkiye dönüşmesi için 28 gün bekleyin. Daha sonra bitkilerden aldığınız eski meyveleri yıldız derecelerine bağlı olarak farklı oranlarda satabilirsiniz.

Yıldızınız yoksa, bunun için 500G alırsınız. Gümüş yıldız dereceniz varsa, bunun için 687G alabilirsiniz. Son olarak, altın yıldız dereceniz varsa, 825G kar elde edebilirsiniz. Ek olarak, Tiller Mesleğinin kilidini açtıysanız, kadim meyve satış fiyatında da% 10 artış elde edebilirsiniz. Bu, yıldız derecelendirmesi olmadan 605G kazanabileceğiniz anlamına gelir. Gümüş yıldız derecelendirmesi ile 755G yapabilirsiniz. Altın yıldız derecesiyle 907G kazanabilirsiniz.

Kadim meyveden doğrudan kar elde etmenin yanı sıra, onu bir jöleye bile dönüştürebilirsiniz. Ve bundan sonra şaraba dönüştürülebilir. Hem şarap hem de jöle, meyveyi doğrudan satmaya kıyasla size daha fazla kar sağlayabilir. Bir konserve kavanozu kullanarak meyveden jöleyi hazırlayabilirsiniz ve şarap bir fıçı kullanılarak hazırlanabilir. Şarap, oyuncuya maksimum miktarda kâr sağlayabilir ve jöle de meyvenin kendisinden oldukça daha fazla kazanır. Zanaatkar Mesleğinin kilidini açtıysanız, kazancınızda% 40 artış elde edeceksiniz.

Yıldız derecelendirmesi olmadan, jöle söz konusu olduğunda Artisan mesleği olmadan 1150G alabilirsiniz. Artisan mesleğinin kilidi açıldığında, 1610G karı elde edebilirsiniz.

Şaraba geçtiğinizde, zanaatkar mesleği olmadan, yıldız derecelendirmelerine bağlı olarak aşağıdaki miktarda kar elde edersiniz.

  • Yıldız Yok – 1650G
  • Gümüş Yıldız – 2062G
  • Altın Yıldız – 2475G
  • İridyum Yıldızı – 3300G

Ve Esnaf mesleğinin kilidi açılmış olan şarabın kar miktarı aşağıda belirtilmiştir.

  • Yıldız Yok – 2310G
  • Gümüş Yıldız – 2887G
  • Altın Yıldız – 3465G
  • İridyum Yıldızı – 4620G

Bu, Stardew Vadisi’ndeki bahçenizde meyve yetiştirmek için tohumları elde etmenin yollarının yanı sıra Antik meyvenin kullanımı ve kazancı ile ilgilidir. benBu kılavuzla ilgili herhangi bir sorunuz veya sorunuz varsa, aşağıya yorum yapın, size geri döneceğiz. Ayrıca, diğer makalelerimize de göz attığınızdan emin olun. iPhone ipuçları ve püf noktaları, Android ipuçları ve püf noktaları, PC ipuçları ve püf noktalarıve daha yararlı bilgiler için çok daha fazlası.