Spotify’ı Alexa Ürünlerinize Nasıl Bağlayabilirsiniz?

Kendinize bir Alexa cihazı mı aldınız? Belki bir Amazon Echo. Amazon Music’teki şarkıları “Alexa, play müzik.” Ancak Spotify gibi başka bir hizmeti kullanmayı tercih edebilirsiniz. Varsayılan olarak, Alexa cihazınız Spotify’dan oynatmak için etkinleştirilmeyecektir. Amazon müziğinden şarkılar çalıyor. Ama onu değiştirebilirsiniz. Neyse ki Amazon bize varsayılan müzik hizmeti sağlayıcısını değiştirme seçeneği sunuyor. Artık kullanıcılar Spotify’ı Alexa ürünlerine bağlayabilir.

Öyleyse bu makalede, Spotify hesabınızı Alexa ürünlerine nasıl bağlayacağınızı ve varsayılan müzik sağlayıcısı olarak ayarlayıp gelecekteki şarkıları buradan nasıl çalacağınızı görelim. Spotify ile hazır seçilmiş bir listenin ve tercih ettiğiniz dilin en yeni şarkılarının sonsuz serisinin keyfini çıkarabilirsiniz. Hadi başlayalım:

Spotify'ı Alexa Ürünlerinize Nasıl Bağlayabilirsiniz?

Spotify’ı Alexa Ürünlerinize Nasıl Bağlayabilirsiniz?

Alexa, Android veya iOS’ta Alexa uygulaması kullanılarak kolayca kurulabilir. Bu nedenle, öncelikle uygulamanız için uygulamayı Play Store veya Apps Store’dan indirin. Ardından, Spotify’ı Alexa özellikli cihazlarınıza bağlamak için bu adımları takip edebilirsiniz.

 1. Yüklendikten sonra, uygulamayı uygulama çekmecesinden açın.
 2. Alexa cihazınızı ekranınızdaki komut istemlerini izleyerek kurun.
 3. Şimdi uygulamadaki menüyü açın ve Ayarlar’a dokunun.
 4. Müziğe dokunun ve üzerine dokunun. “Yeni hizmetleri bağlayın.”
 5. Şimdi Spotify’a dokunun, Spotify hesabınızı kullanarak oturum açın ve hesap Alexa cihazınıza bağlanacaktır.
  Spotify'ı Alexa Ürünlerinize Nasıl Bağlayabilirsiniz?
 6. Son olarak, Spotify’ı birincil oynatıcınız ve müzik almak için kaynak olarak ayarlamak istiyorsanız “Varsayılan hizmetleri seçebilirsiniz.

Spotify bağlantısı

Alexa, kullanıcı hey Alexa isteminden sonra “Spotify Bağlan” dediğinde aynı Wi-Fi ağına bağlı Spotify cihazlarında çalan parçayı yakalayabilir. Bu, şarkıyı Alexa Cihazınızda çalmaya başlayacaktır.

Ayrıca şunu okuyun: Amazon sizi izliyor, dinliyor ve izliyor: Onları Nasıl Durdururuz?

Spotify tarafından önerilen bazı Sesli Komutlar

Alexa,

 • Spotify’ı çal.
 • Haftalık Keşfi Oynatın. HipHop müzik.
 • Duraklat.
 • Spotify’ı devam ettirin.
 • Bu şarkı gibi.
 • Sonraki şarkıyı çal
 • Ne çalıyor
 • Bu albüm nedir

(Kaynak: Spotify, Amazon)

Sonuç

Özetlemek gerekirse, Spotify hesabınızı Echo veya Echo dot gibi Alexa cihazlarınıza bu şekilde bağlayabilirsiniz. Neyse ki adımlar basit ve çok basittir, endişelenmeden başka bir müzik hizmetine geçmeyi çok kolaylaştırır.

YT müzik gibi diğer bazı popüler servisleri kullanmak Alexa’da şimdiye kadar mümkün değil. Ancak telefonunuzu BlueTooth kullanarak Amazon Echo’ya bağlayabilir ve telefonunuzu kullanarak oynatabilirsiniz. Ancak yerel olarak mevcut olsaydı güzel olurdu.