Spelunky 2 Oluşturucu Hatasını Düzeltin: DirectX özellik seviyesi 11.0

Görünüşe göre Spelunky 2 PC oyuncuları, PS4 konsol oyuncularından çok sayıda hata veya hata alma konusunda oldukça talihsiz. Çoğunlukla PC oyuncuları, oyunun başlamaması, başlangıçta çökme, gecikmeler veya takılmalar, oyun sırasında çökme, ses sorunları gibi bazı genel sorunları yaşıyor. Şimdi, Spelunky 2 Oluşturucu Hatası: DX11 Özellik Seviyesi 11.0’ın da listeye dahil edilmesi gerekiyor . Dolayısıyla, aynı hatayla da karşılaşıyorsanız, bu sorun giderme kılavuzuna bakın.

Reddit’teki etkilenen oyunculara göre, PC’lerinde Spelunky 2 oyununu başlatmaya çalıştıklarında, “bir oluşturucu hatası var, DirectX özellik seviyesi 11.0 gerektirir” diyen bir hata ortaya çıkıyor. Bununla birlikte, Windows 10 kullanıcılarının çoğu, DirectX 12.0’ın kurulu olduğu en son yapıdadır. Öyleyse, belirli bir hatanın neden ortaya çıktığını sorabilirsiniz. Peki, hadi öğrenelim.

Spelunky 2 Renderer Hatasını Düzeltme DirectX özellik seviyesi 11.0

Spelunky 2 Oluşturucu Hatasını Düzeltin: DirectX özellik seviyesi 11.0

PC oyuncuları arasında farklı oyunlarda DirectX ile ilgili aynı hatayla ilgili önceki birçok rapora göre, GPU kartınız yeterince güncel değilse ve DirectX 11.0 veya üstünü desteklemiyorsa, belirli bir hata görünecektir. belirli DirectX 11 donanım özellik seviyesinde her zaman gerekli oyunlar.

Aynı bağlamda, Spelunky 2’nin Windows PC için minimum sistem gereksinimi olarak Direct3D Donanım Özellik Seviyesi 11.0 GPU içeren tam DirectX 11 desteği gerektirdiğini de belirtmeliyiz. Bu, en son sürümle en son Windows işletim sistemi sürümünü çalıştırıyor olsanız ve DirectX 11.0 veya üstü kurulu olsa bile, grafik kartınızın da bununla uyumlu olması gerektiği anlamına gelir.

Son olarak, ya grafik kartınızı daha yenisine yükseltmeniz gerekecek ya da yeni oyunların çoğuyla uyumlu hale gelmek için tam PC yapılandırmasını yükseltmeniz gerekebilir.

İşte bu çocuklar. Bu bilgiyi yararlı bulduğunuzu umuyoruz. Daha fazla soru için aşağıya yorum yapabilirsiniz.