Snapchat’ta Saldırıya Uğramış Hesap Nasıl Geri Alınır

Hacking, sosyal medya platformlarında yaygın bir fenomen haline geliyor. Bunun nedeni, kullanıcıların interneti kullanma konusunda sıradan bir tavrı olmasıdır. Gözlemlerime göre, çoğu sosyal medya kullanıcısı sosyal medya ile ilgili güvenlik faktörlerini anlamıyor. Bunu hafife alıyorlar ve bir gün bir hacker’ın izniyle profillerine erişimlerini kaybediyorlar. Snapchat, neredeyse her gün hacker aktivitesi yaşayan dikkate değer sosyal medya uygulamalarından biridir. Bu kılavuzda, bir ağa erişimin nasıl geri alınacağını açıklayacağım. hacklenmiş Snapchat hesabı.

Kullanıcıların herhangi bir şüpheli davranış fark ettikleri anda hesaplarını düzeltmek için izlemeleri gereken resmi süreci oluşturdum. Hesabınız güvende olsa veya hesabınızı geri alsanız bile, uymanız gereken bazı güvenlik önlemleri vardır. Bu yöntemler, hesap güvenliğinizi güçlendirmeye ve bilgisayar korsanlarına karşı daha az duyarlı hale getirmeye yardımcı olacaktır.

Snapchat’te Şüpheli Davranışlar Nelerdir?

Bazılarınız, potansiyel olarak bir Snapchat hesabının hacklenmesine yol açabilecek şüpheli davranışların nasıl bilineceğini veya tespit edileceğini sorgulayabilir. İşte, bunların gerçekleştiğini gözlemlediğinizde farkında olmanız gereken olayların bir listesi.

 • Hesaptan çıkış yaptınız ve şifrenizi girdikten sonra bile giriş yapamıyorsunuz
 • Birisi hesabınızdan hiç göndermediğiniz spam mesajlar gönderiyor
 • Tanımadığınız yeni arkadaşlar otomatik olarak Snapchat’inize eklenir.
 • Profilinizle birlikte e-posta kimliği veya cep telefonu numarası değiştirildi

Yukarıdakilerden herhangi birini fark ettiğinizde, hemen parolayı değiştirmeyi deneyin ve profilinizin kontrolünü elinize alın.

Snapchat Profilinin Şifresi Nasıl Değiştirilir

Mevcut şifrenizle oturum açamıyorsanız, oturum açma kimlik bilgileri alanının altındaki Şifremi Unuttum seçeneğine dokunmanız gerekir.

 • E-posta kimliğinizi girmelisiniz [if you choose to reset the password using email, you can use the phone as well]
  snapchat hesabı hacklendiğinde şifre snapchat'i sıfırla
 • Ardından Snapchat, e-posta gelen kutunuza bağlantı postalayacak
 • Yeni bir şifre girmeniz gereken bir sayfaya gitmek için bu bağlantıya tıklayın
 • İşlemi onaylamak için şifreyi tekrar girin
 • Bundan sonra Snapchat’e yeni bir şifre ile giriş yapın

Yukarıdaki işlem kolay görünse de, bilgisayar korsanı hesap kurtarma bilgilerini değiştirirse şifreyi sıfırlamanız zor olabilir. Bu, bilgisayar korsanının e-posta kimliğini kendisine ait bir e-postayla değiştirmesi durumunda, o zaman mümkün olmayacağı anlamına gelir. parolayı sıfırlamak için.

Sıfırlama isteğiniz boşuna gidecek ve Snapchat geçersiz bir e-posta adresi döndürecektir. Endişelenmeyin yine de bu sorunu çözebilir ve saldırıya uğramış hesabınızı geri almayı deneyebilirsiniz.

Snapchat Desteği

Profilinizin şifresini sıfırlayamıyorsanız, yine de Snapchat desteğinden yardım alabilir ve sorununuzu ayrıntılı olarak bildirebilirsiniz.

Ya Saldırıya Uğramış Snapchat Hesabınıza Erişemezseniz

İşler ters gidebilir ve mevcut tüm adımları denedikten sonra bile hesabınıza erişemezsiniz. Bu noktada, yapabileceğiniz bir şey var.

 • Snapchat profilinizi bildirmek için gerçek arkadaşınıza Instagram veya Facebook gibi diğer sosyal medya aracılığıyla söyleyin. Kitle raporu, Snapchat’ın bu hesabı kaldırmasını sağlama olasılığı yüksek

Snapchat Hesabınızı Kesintisiz Hale Getirmek İçin Uymanız Gereken Güvenlik Önlemleri

Diyelim ki Snapchat’in hızlı şikayet telafisi sayesinde hesabınızı geri aldınız. Veya hesabınızın güvenliğini artırmak isteyen bir kullanıcı olabilirsiniz. Ardından, Snapchat hesabınızın saldırıya uğramasını önlemek için izlemeniz gereken bazı yönergeler.

 • Snapchat için 2 Faktörlü Kimlik Doğrulama ayarlayın
 • On karakterden oluşan ve alfasayısal dizelerin bir karışımı olan bir şifre kullanın
 • Takma adınız veya doğum tarihiniz gibi tahmin edilmesi kolay bir şifreyi veya bir bilgisayar korsanının kolayca tahmin edebileceği herhangi bir genel terimi asla kullanmayın.
 • Diğer sosyal medya veya e-posta hesaplarınızda zaten kullandığınız bir şifreyi kullanmayın.

Yani, hepsi Snapchat hesabınızı geri almakla ilgili. Şüpheli eylemler için gözlerinizi daima açık tutun ve bir şeylerin yerinde olmadığını hissederseniz hemen harekete geçin. Umarım bu rehber sizin için yararlı olmuştur.

Sonraki Oku,