Snapchat Reklamları Çalışmıyor: Nasıl Onarılır?

Snapchat Hesabınızın Kilidini Açma

Diğer herhangi bir sosyal medya platformunda olduğu gibi, Snapchat’ın da bazı hüküm ve koşulları ile kuralları ve düzenlemeleri vardır. Bir şekilde bu düzenlemeleri ihlal ederseniz, Snapchat bunu kolaylaştırmayacaktır. İhlalinizin yoğunluğuna bağlı olarak, Snapchat’tan hesabınız için geçici bir kalıcı yasaklama alırsınız. Tekrarlanan bir ihlal veya ciddi bir ihlal ise, muhtemelen bunun için kalıcı bir kilit alma şansınız olacak ve bunu tekrar geri almanın bir yolu yok.

Ancak kalıcı kilitler yalnızca belirli koşullarda gerçekleşir. Çoğunlukla Snapchat, 24 saatlik ve hatta bazen bundan daha uzun geçici bir kilit verir. Şimdi, eğer bazıları için, yakın zamanda Snapchat’tan hesabınızın geçici olarak kilitlendiğini söyleyen bir mesaj aldıysanız ve buna neyin sebep olduğu hakkında hiçbir fikriniz yoksa, o zaman bunun bir hata olma ihtimali vardır. Ardından resmi destek ekibiyle hesabınızın kilidini açabilirsiniz. Ancak, hiçbir şey yapmadığınıza karar vermeden önce, hesabınızın kilitlenmesinin olası nedenlerinden bazılarına bir göz atmalısınız. Belki istemeden bir şey yaptın ve bunun için kilitlenebileceğinin farkında değildin. Bu makalede, hesabınızın kilitlenmesinin olası tüm nedenlerine bakacağız ve kilidini açmanın yollarını vereceğiz.

Snapchat Hesabınızın Kilidini Açma

Snapchat hesabınızın kilidini nasıl açabilirsiniz?

Hesabınızın kilitlenmesinin birkaç nedeni vardır.

Üçüncü taraf uygulamaların kullanımı:

Snapchat’in hesabınızı kilitlemesinin en yaygın nedenlerinden biri, üçüncü taraf uygulamaların kullanılmasıdır. Snapchat ile birkaç uygulama çalışıyor, ancak yalnızca bazıları resmi. Kasıtlı veya kasıtsız olarak resmi olmayan bir uygulama kullanıyorsanız, hesabınızın bu nedenle kilitlenmesi ihtimali yüksektir.

Snapchat, kullanıcıların belirli senaryolarda ekran görüntüsü almasına izin vermez. Bazı üçüncü taraf uygulamaları bunu atlamanıza izin verir, ancak bunlar resmi değildir. Ayrıca, bu tür bir uygulamayı kullanmak, hesabınızın verilerini, arkadaşınızın hesap verilerini tehlikeye atar. Snapchat, gizliliğe önem verir ve olası veri ihlali, hafife almayacakları bir şeydir.

Snapchat’in sizi bu yüzden kilitlediğini düşünüyorsanız, blok kalkana kadar 24 saat bekleyin. Bundan sonra hesabınıza tekrar giriş yapın, ancak bu sefer bu resmi olmayan uygulamaları kaldırmayı ve bir daha asla kullanmamayı unutmayın. Hala kullanırsanız, kalıcı olarak kilitlenmiş olabilirsiniz. Herhangi bir nedenle Snapchat’ın kilidi 24 saat değilse ve birkaç gün kilitliyse, sorununuzu çözmek için Snapchat ile iletişime geçebilirsiniz. Bunu yapmak için, bu bağlantıya tıklayın ve ardından sayfada gördüğünüz kilit açma düğmesine tıklayın. Bundan sonra, Snapchat servis ekibine kilidinizin neden daha erken kaldırılması gerektiğini göstermek için talimatları izleyin.

Doğrulanmamış hesap:

Bazen telefon numaranızı veya e-posta adresinizi Snapchat hesabınızla doğrulamamak, kilitlenmenizin nedeni olabilir. Doğrulanmamış bir hesapta çok fazla etkinlik varsa, Snapchat bunu bir robot veya spam hesabı olarak varsayar ve ardından geçici olarak kilitler.

Dolayısıyla, hesabınız doğrulanmadıysa, kilit kaldırılır kaldırılmaz doğrulatın. Bu blok genellikle 24 saatlik bir sona erme işaretiyle birlikte gelir. Kilit işlemi tamamlandıktan sonra, Snapchat hesabınızla telefon numaranızı veya e-posta adresinizi hızlı bir şekilde doğrulayın ve bu kilidi bir daha görmeyeceksiniz.

Spam veya taciz edici davranış:

Son zamanlarda herhangi bir nedenle birisine spam gönderiyorsanız ve bu kişi size karşı bir bildirimde bulunuyorsa, Snapchat hesabınızı kilitleyecektir. Birini çevrimiçi olarak trollemiş veya zorbalık yapmış olsanız veya belki saldırgan dediniz ve bu kişi eylemlerinizi raporlasa bile Snapchat bu raporları kontrol edecektir. Snapchat, taciz edici davranış kurallarına göre zorbalıktan sizi sorumlu bulursa, o zaman kesinlikle 24 saatlik geçici bir yasak alırsınız.

24 saat bittikten sonra, bir daha böyle bir şey yapmadığınızdan emin olun. Bunu yaparsanız, birden fazla suç için kesinlikle kalıcı bir yasak alırsınız ve ardından hesabınız kalıcı olarak kilitlenir. Herhangi bir nedenle, kilit 24 saatten uzunsa ve böyle bir kilit almamanız gerektiğini düşünüyorsanız, buradaki bu bağlantıya tıklayabilir ve ardından sayfadaki kilit açma düğmesine tıklayabilirsiniz. Bundan sonra Snapchat’in size yanıt vermesini bekleyin.

Güvenlik nedenleri:

Son olarak, bir kilitlenmenin olası nedenlerinden biri, hesabınızın Snapchat’ın güvenliği için bir tehdit olması olabilir. Belki bazı bağlantılara tıkladınız veya Snapchat hesabınızla sahip olmamanız gereken bir yerde oturum açtınız. Snapchat’in güvenliğinizin ihlal edildiğini ve hesabınıza bir kilit uygulayacağını gördüğünü varsayalım. Bu nadir senaryoda, yapabileceğiniz tek şey Snapchat’ın destek ekibiyle buradan iletişime geçmektir. Hesabınızın kilidini açmak için yapmanız gerekenler konusunda size rehberlik edecekler.

Artık Snapchat hesabınızın neden kilitlenebileceğinin tüm olası nedenlerini ve ayrıca kilidini açmanın yollarını biliyorsunuz. Bu kılavuzla ilgili herhangi bir sorunuz varsa, aşağıya yorum yapın. Ayrıca, daha yararlı bilgiler için iPhone ipuçları ve püf noktaları, Android ipuçları ve püf noktaları, PC ipuçları ve püf noktaları ve çok daha fazlası hakkındaki diğer makalelerimize göz atmayı unutmayın.