Şişme yatak tavsiyesi

En İyi 5 Şişme Yatak

Bir seyahate çıkmayı, şişme yatak tavsiyesi kamp yapmayı veya ailenizden veya arkadaşlarınızdan beklenmedik ziyaretler yapmayı planladığınızda, çoğu zaman uyumak için şilte olmaması bir sorun haline gelebilir, bu nedenle en  iyi şişme şilteye sahip olmak her zaman hazırlıklı olmanın en kolay yoludur. şişme yatak tavsiyesi , şişme yatak tavsiyesi 2020, . Misafirleri rahatsız bir koltukta uyumaya zorlamadan evde ağırlamak için mükemmeldirler ya da bir karavanda veya karavanda uyuyorsanız veya çadırınızla kampa gidiyorsanız, özellikle seyahat sırasında faydalı olabilirler .

Çift Kişilik Şişme Yatak
Tek Kişilik Şişme Yatak
Tek Kişilik Şişme Yatak
Şişme Çocuk Yatakları
Şişme Çocuk Yatakları
Şişme Koltuk
Şişme Koltuk
Şişme Yastık
Şişme Yastık
Şişme Yatak Pompası
Şişme Yatak Pompası

Paranızın karşılığını en iyi şekilde almanıza yardımcı olacak bir kılavuz oluşturduk. Bizim favorimiz , cömert bir yüksekliğe sahip ve iyi dinlenmenizi sağlayan  Entegre pompa ayrıca sadece 3 dakikada şişirmenizi sağlar !

şişme yatak tavsiyesi , şişme yatak tavsiyesi 2020,

Satın alırken ana yönleri arasında boyutları, tek kişilik yatak ve çift kişilik yatak arasında ayrım , ancak mümkün olduğunca fazla bilgi sahibi olmak için analiz edeceğimiz başka yönler de var.

Bu kısa ama gerekli girişten sonra ve satın alma rehberine geçmeden önce, piyasada bulabileceğimiz en iyi şişme şiltelerin temel özelliklerini analiz etmenin zamanı geldi.

Karşılaştırma En İyi İyi ve Ucuz Şişme Yataklar

Tech teknolojisi. Daha iyi bir dinlenme için floklu malzeme yatak ve yatay yapı. Dahili 220/240 V elektrikli pompa. Enflasyon süresi: 3 dak.Kadifemsi viskon elyaf kaplamalı PVC. Hızlı şişirme ve söndürme için vidalı valf ile; elektronik hava pompası dahil2 ayrı I-Beam Intex yastık içerir; 2’si 1 arada manuel ayak pompası ve valfi; dayanıklı vinilden yapılmıştır – yüzey floklanmıştırçok katmanlı yumuşak üst akın ve ekstra kalın 0,4 mm çevre dostu ve toksik olmayan PVC; 204 kg’a kadar destekler; Hava pompasıGüçlü vinil test edildi; Hızlı şişi

Piyasadaki en iyi Şişme Yatak nedir?

Sizin için araştırdığımız, özelliklerini tek tek detaylandırdığımız ve eksi yönleri olup olmadığını belirteceğimiz bu ürünler arasından seçim yapmanızı önermek istiyoruz, böylece satın almadan önce her şeyi göz önünde bulundurabilirsiniz. ihtiyaçlarınıza en uygun.

1.- Intex  Fibertech Comfortplush Şişme Yatak 

Önerilerden ilki, polyesterden yapılmış binlerce ve binlerce elyaftan oluşan, büyük direnç sağlayan ve çok fazla kullanımdan veya zamanın geçişinden etkilenmeyen fiber teknolojisi teknolojisine sahip bir model hakkındadır . 273 kg’a kadar ağırlığı destekleyerek iki kişi için idealdir.

Bu şilte gri renktedir, yüzeyleri ve dokuları oldukça yumuşaktır, su ile temastan veya delinmelerden zarar görmemesinin yanı sıra, genellikle yaklaşık 9 kg ağırlığındadır ve rahatça saklamak ve taşımak için bir kapağa sahiptir .

Şişirmek için 220/240 V elektrikli pompa kullanarak 3 dakikalık bir süreye ihtiyaç duyar, hızlı bir şekilde atılması için 1-2 sistem içerir, ölçüleri 152 x 203 x 46 cm’dir.GÜÇLÜ

 • Suya ve delinmelere karşı dirence sahiptir.
 • Dokusu oldukça yumuşak ve rahattır.
 • Toplam 273 kg ağırlığı destekleyen iki kişi tarafından kullanım için mükemmeldir.
 • 3 dakika içinde şişirilebilir.

ZAYIF NOKTALAR

 • Bunun ötesinde olumsuz unsurları yoktur, bireysel bir model arıyorsanız bu çok büyük olacaktır.

2.- Basics Yastıklı Şişme Yatak

Bu şişme şilte iki kişi için mükemmel bir çözümdür, PVC’den viskoz ve kadifemsi elyaftan yapılmış kılıflara sahiptir, sabit yanlara sahiptir ve düşmelere karşı korur, ekstra bir nokta olarak bu şişme yatağın entegre bir özelliği vardır. Yüksekliği 6 veya 7 cm’ye çıkaran yastık , daha fazla huzur ve dinlenme hissi verir.

Çok hızlı ve basit bir şekilde hem şişirmeyi hem de indirmeyi sağlayan vidalı valfe sahiptir, şişirildiğinde 203 x 150 x 46 cm ölçülerinde ve genel ağırlığı 8 kg’dır, elektronik pompası açılmadan önce 4 dakika bekleme süresi sağlar. tamamen hava ile doldurulur.

Yatağın dış mekanlarda kullanıldığı ve hava kaçağına neden olan kesiklere maruz kaldığı durumlarda, yatakta çözümü çözecek pratik bir yama bulunur, ayrıca yatağı ve diğer aletleri saklamak için pratik bir çanta getirir. GÜÇLÜ

 • Denge sağlayan ve düşmeleri önleyen sert kenarlara sahiptir.
 • Rahat entegre yastığı, dinlenmeyi iyileştirebilir.
 • Şişirilip kullanıma hazır hale gelmesi yaklaşık 4 dakika sürer.
 • Hava sızıntılarının meydana gelmesi durumunda çözülmesinden sorumlu olan pratik bir yama getiriyor.

ZAYIF NOKTALAR

 • Bazen tekerlekler gibi kusurlu bir parça gelebileceğinden, teslim alırken dikkatli olunmalıdır.

3.- Intex 68765E Şişme Yatak

Intex’ten şişme yatak ile devam ediyoruz, yüzeyi su geçirmez vinilden yapılmıştır , tasarımı iki valfinin her birinde bir kişi olacak şekilde tasarlanmıştır, bu nedenle çiftler için idealdir, rengi tamamen mavidir, 273 kg’a kadar dirence sahiptir.

Kamp yatağı, huzur içinde dinlenmenizi sağlayan sağlam özelliklere sahiptir, ayrıca kullanım sırasında havanın kaçmasını engelleyen bir blokaj sistemine sahiptir, şişirmesi manuel pompadandır, ayrı olarak alırsanız da seçebilirsiniz. uyumlu olduğu bir elektrikli model.

Ekstra olarak yanında dinlenirken yastık görevi görecek 2 adet küçük minder vardır, bunlar yatak gibi şişirilmesi kolaydır. 

 • Sağlam tasarımı sayesinde rahat bir uyku uyumanızı sağlar.
 • 273 kg’ı geçmeyen 2 kişinin kullanımına dayanabilir.
 • İki pratik ped getirin.
 • Su geçirmezdir.
şişme yatak tavsiyesi , şişme yatak tavsiyesi 2020,

ZAYIF NOKTALAR

 • Tek sorun, bir el pompası getirmenin çok fazla zaman ve enerji israfı olması ve bu da bir elektrikli pompa satın alma zorunluluğuna yol açmasıdır.

4.- ETEKCITY Şişme Şişme Yatak

Aşağıdaki model, onu en iyi tavsiyelerden biri yapan küçük özelliklere sahiptir , yatağın yer değiştirmesi nedeniyle düşme hareketleri riski olmadan uyumanızı sağlayan kaymaz bir tabana sahiptir, ayrıca bir his veren entegre destek katmanlarına sahiptir. rahatlık.

Hava sızıntıları sorun olmayacak çünkü tüm dikişleri herhangi bir sızıntıyı önlemek için kaynaklanmıştır , şilte toksik olmayan ve iç yapısında sertlik oluşturan PVC malzemelerden üretilmiştir, 203 kg’a kadar ağırlığı taşımayı başarır.

Hem yatağı hem de ihtiyacınız olan diğer nesneleri doldurmak için kullanabileceğiniz 3 nozulu hava pompasına sahiptir, boyutları 191 x 99,1 x 22,9 cm ölçüleriyle iki kişiye ulaşır.GÜÇLÜ

 • Ana yüzeylerinde kaynak sistemi.
 • Tabanında kaymaz teknoloji.
 • 204 kg ağırlığı destekler.
 • Farklı kullanımlarda kullanılmak üzere 3 nozullu bir pompa getirir.

ZAYIF NOKTALAR

 • Birkaç durumda, pompanın pil şarj cihazı arızalandı.

5.- Bestway floklu şişme yatak

Hem uyumak hem de çadırına dahil etmek için şişme yatak arayanlara tavsiyelerimizi çok ekonomik ve fonksiyonel bir seçenek olan vinilden yapılmış, yüzeyi tamamen püsküllü, yapısı nervürlü olduğu için sonuçlandırıyoruz. havayı sızıntı riski olmadan içeride tutar.

227 kg taşıma kapasitesine sahip, 185 x 76 x 22 cm ölçülerinde olup , işleyişi hem kampa gitmek hem de ziyaretçi alırken evde kullanmak için uygundur , şişmesi biraz zaman alır. 2 dakika . Kaza durumunda, kit, etkilenen bölgeye yerleştirmek için bir yama gibi aksesuarlar getirerek büyük problemlerden kaçınır. GÜÇLÜ

 • Oldukça düşük ve ekonomik bir fiyatı vardır, bu da paranın değerinin tamamen el ele gitmesini sağlar.
 • Hava sızıntısı olan herhangi bir alanı kaplayan bir yamaya sahiptir.
 • Çok büyük olmasa da 227 kg’a kadar ağırlığı destekleyebilir.
 • Vinilden yapılmıştır.

ZAYIF NOKTALAR

 • Pompa içermez.

6.- Intex – Tek şişme yatak

Uyumak, bir kaçamak, birkaç gün kamp yapmak veya ziyaretler için ev asistanı olarak eğlenmek için yüksek bir şişme yatak mı arıyorsunuz? Özellikle normal bir yataktan biraz daha dar, ancak bir kişinin dinlenmesi için yeterli olan Intex şişme yatağı öneriyoruz .

Bu şişme yatağın en büyük avantajlarından biri , şişirme kolaylığıdır, ancak iki dakikayı geçmektedir. 76 x 191 cm ölçülerinde ve 25 cm yüksekliğinde, kompakt, dayanıklı ve güvenli bir yataktır.

Üretiminin malzemesi, kullanımı rahat, çok yumuşak bir dokunuşa sahip vinildir. Tasarım, hava geçişini kolaylaştırırken kullanıcı deneyimini kolaylaştıran nervürlü bir şekilde yapılmıştır.

Gördüğümüz gibi, hızlı enflasyon ve deflasyon, onu diğer benzer ürün ve modellerin üzerine yerleştiren en göze çarpan işlevlerinden ikisidir.

Şişirme valfi 2’si 1 arada tiptedir ve şişirme işlemini büyük ölçüde kolaylaştıran, hızlı, rahat ve kısa sürede olmasını sağlayan geniş bir ağızlığa sahiptir. Üretici, bu şişme şilte ile birleştirmek için manuel veya elektrikli bir şişirici kullanılmasını önerir.

Bu Intex ürünü, markanın birçok ürününde bilinen fiber teknolojisi teknolojisi ile tasarlanmıştır.

İç kısmında, yatağa daha fazla sertlik, hareket önleyici stabilite, direnç ve dayanıklılık kazandıran ince ekstra polyester elyaflar kullanılmıştır. şişme yatak tavsiyesi , şişme yatak tavsiyesi 2020,

Rahatlık hissi çok çekici. Yapılacak en iyi şey, yatağın altına uzun bir plaj havlusu, battaniye veya kilim kullanmaktır. Zemini kavramayı kolaylaştırmanın yanı sıra, bu şekilde herhangi bir gürültüden kaçınılacaktır.

İPUCU : Hareket ederken ses çıkmasını önlemek için. yere bakan kadifemsi tarafa veya bir çarşaf veya havlu koyun.

Kısacası bu model, yüksek ağırlıklar ve dinlenme sırasında büyük sürtünme için uygun, kullanımı için güç ve direnç sağlar. Malzemeleri, büyük dayanıklılık sağlar ve kullanımı rahat hale getirir. Ve bu Intex 1 kişilik şişme yatakla ilgili en iyi şey: Fiyatı! şişme yatak tavsiyesi , şişme yatak tavsiyesi 2020,

 • kaliteli
 • hava kaybetmez
 • çok hızlı şişirilmiş

ZAYIF NOKTALAR

 • şilte ile birlikte gelen şişirici elektrikli değil

Şişme yatak seçmeden önce, nerede kullanabileceğinizi kendinize sorun, çok zaman geçiren misafirler için evde iyi bir gece uykusu sağlamak için uygun yataklar ya da özellikle kamp ya da açık hava tatilleri için tasarlanmış en basit yataklar var.

Kamp yataklarının fiyatları seçilen modele ve içerdiği fonksiyonlara göre değişiklik gösterdiğinden, ihtiyaçlarınıza en uygun şişme yatakta nelere dikkat etmeniz gerektiğini anlamanıza yardımcı olacak bir rehber sunuyoruz.

➤  Satın Alma Rehberi – Şişme Yatak almadan önce nelere dikkat edilmelidir?

Teknolojik gelişmeler sayesinde, bu yataklar açısından kalitesi üst düzeyde olan farklı konforlu kamp yatakları modelleri bulunmaktadır, bu nedenle kaliteli bir ürünü uygun fiyata seçmek ve böylece en iyi verimi alabilmek için farklı yönleri göz önünde bulundurmalısınız. Plaja, dağlara vb. tatile gitmeniz gerektiğinde kullanın.

Ayrıca acil durumlarda veya bir kampta elinizin altında şişme bir yatak olması çok faydalıdır. Üretimi için çeşitli malzemeler kullanılıyor, ancak hangisi en iyi ve en dayanıklı?

Levhaların kaymasını önleyen ve dokunuşta hoş bir his veren floklu PVC için belirli bir tercihiniz olmalıdır. Enflasyon hızlı ve kolay olmalıdır , bu nedenle yatağı makul bir sürede hazırlamanıza izin veren entegre pompalı birçok model vardır. Paranızın karşılığını en iyi şekilde almanıza yardımcı olacak bir kılavuz oluşturduk.

Şişme yatak satın almadan önce, her açıdan sizin için doğru ürünü bulmak için bazı parametreleri göz önünde bulundurmanız gerekecektir.

Burada ideal şişme yatak modelini seçmek için göz önünde bulundurulması gereken farklı yönleri tek tek sunuyoruz.

Bu şilteler, yapılarında yeterli dinlenmeyi garanti eden daha fazla sağlamlık gibi kalite açısından bir dizi iyileştirmeden geçmiştir ve çoğu durumda geleneksel şiltelerin kalitesini her yere taşınabilme avantajını eşitlemeyi başarmıştır.

Satın almak için hangi önlemler?

Bir karar vermeden önce dikkat edilmesi gereken ilk şey, ne tür bir yatağa ihtiyacımız olduğunu bilmektir .

Havalı yatakları iki kategoride bulabiliriz : evde kullanacağımız (akrabalar veya arkadaşlar birkaç günlüğüne eve geldiğinde, ancak gerçek bir misafir odası olmadığında) ve seyahat için olanlar (seyahat etmeyi planlarken) bir çadırda veya çadırda uyumaya gidin).

Kullanımı genellikle sporadik veya en azından ara sıra olmasına rağmen, bu tür ürünü sıradan yataklar yerine günlük olarak kullananlar vardır, bu nedenle bu durumda seçim daha dikkatli yapılmalıdır.

Yeterli alanınız olmadığında veya misafir odanız olmadığında şişme yatak satın almak ideal çözüm olabilir. Bu durumda, seçimin temel alınacağı ana kriter rahatlıktır , bu nedenle yatağın yüksekliği ve şekli gibi özellikler temel bir rol oynayacak, hafiflik ve taşınabilirlik arka planda kalacaktır.

Bu durumda, malzemelerin kalitesi ne kadar yüksek olursa, ürünün nihai fiyatı da o kadar yüksek olur.

Kamp yataklarında önemli olan olabildiğince hafif seyahat etmektir. Yatağın boyutunun mağazaya kolayca girebileceğine ve seçilen modelin onunla seyahat ederken çok fazla ağırlık yapmamasına dikkat etmelisiniz.

İki türden hangisinin ihtiyaçlarınıza en uygun olduğuna karar verdikten sonra , şiltenin yüksekliğini ve destekleyebileceği maksimum yükü hesaba katmanız gereken , genişlik ve uzunluk daha az olan ölçümlere bir göz atmalısınız. önemli. çünkü her model farklı boyutlarda (çift, tek, kraliçe vb.)

Kamp için modeller 18 ila 25 cm arasında bir yüksekliğe sahip olma eğilimindedir . Evde kullanılacak olanlar, çok alçak olmaması ve kalkma ve yatmada zorluk çekmemesi için minimum 45 cm yüksekliğe sahip olmalıdır .

Bir şişme yatağın maksimum sürdürülebilir ağırlığı ile  ilgili olarak, bir çift için yaklaşık 250-270 kg , kamp için olanlar ise biraz daha düşük değerlere, yaklaşık 200 kg’a sahiptir.

yapı

Konvansiyonel modellerin içi boş olduğu bilinmektedir, bu nedenle yattığınızda bu duygu çökecektir, şu anda iç yapılı plastiklerden yapılmış , daha fazla stabilite ve direnç üreten modelleri görebilirsiniz .

Özellikle çift kişilik yatak seçmek istiyorsanız kullandıkları teknolojinin türüne çok dikkat etmelisiniz, çünkü bağımsız bir dinlenme alanı kurmanıza izin veren teknolojiler var, böylece hareketleriniz karşıdaki kişiyi etkilemez ve tam tersi.

Şişirildiğinde yatağın yüksekliğini ve tüm yapının ağırlığını değerlendirmek önemlidir. Kampta kullanılıyorsa oldukça düşük olduğu kabul edilebilir ancak taşıması kolay ve aynı zamanda çok hafif olması esastır. Evde kendinize biraz daha fazla rahatlık verebilirsiniz ve bu nedenle, üzerinde uyuyanların hareketlerini sönümleyecek kadar yüksek olduğu sürece, entegre elektrikli pompa nedeniyle daha ağır olması önemli değildir.

Nasıl şişirirler?

Şişirilebilir şiltenin ana dezavantajı, hemen kullanıma hazır olmaması ve modele bağlı olarak şişip sönmesinin az ya da çok zaman almasıdır.

Şişirme sistemi şüphesiz en önemli unsurlardan biridir , çünkü yatağın şişirildiği pompa satın alma işlemine dahil edilebilir veya edilmeyebilir, genellikle 2 sistem vardır:

Piyasada, pompanın ayağından yararlanılarak şişirilen ve şişiricinin sabrına ve iyi niyetine güvenerek şişirilen yataklar arasında temel ayrım yapılır. Ancak bu temel modeller, ev kullanımı için küçük kompresörlerle uyumlu olabilir : bu durumda, valf boyutu ile üfleyici ağzı arasındaki uyumluluğu kontrol edin.

Diğer bir olasılık ise yatağı şişirmek için entegre pompalı modellerdir . Doğrudan elektrik prizine bağlanan ve çift kişilik yatakların bile şişirilmesinin tamamlanması için minimum süre gerektiren elektrikli pompalardır. Biraz daha ağırdırlar, ancak ani bir misafire yatak teklif etme veya kamp alanında veya plajda kullanma ihtiyacına cevap vermek için kendilerini iyi bir şekilde ödünç veren pratiklik ve kullanım kolaylığı sunarlar.

Dikkate alınması gereken ekstra bir unsur da gürültü seviyesidir , etrafınızdaki diğerlerinin uykusunu engelleyebileceği için çok yüksek yapmamaya çalışın.

Ya geceleri sönerse?

Ya bir miktar perforasyon nedeniyle ya da iç kısmındaki hava soğuyarak duvarlar üzerindeki basıncı azaltarak ve hafif bir çökmeye neden olduğundan, hava matı sönebilir ve bu çift modellerde daha kötüdür.

Bunun için piyasada iki hava odalı paspaslar da bulunmaktadır : bunlar yapıya daha fazla stabilite kazandırmak için sadece biri diğerinin üzerine değil, aynı zamanda iki ayrı bağımsız şişme bölge oluşturmak için yan yana yerleştirilebilir.

işlevsellik

Yapıda olduğu gibi, ürünün dış işlevselliği de gelişti, daha önce ürün rahatsız edici olabilecek pürüzsüz bir plastik hissi yarattı, ancak mevcut modeller peluş modellere çok benzeyen bir dokuya sahip.

Dikkat etmeniz gereken bir diğer unsur ise çarşafları yerleştirme kolaylığıdır , tüm ürün boyunca bir ayırma olması gerekir, Ayrıca yastık görevi gören bir tür yükselti sunan ürünler bulmak da çok yaygındır , bu elemanlar fiyatlar yükseltilir, ancak aynı zamanda dinlenme iyileşir.

Yatak minderlerinin dağıtımına dikkat edilmelidir: genellikle koltuk başlığı doğrudan entegredir, diğer modellerde ise, örneğin ikiniz yatakta birlikte uyurken, yataktan düşme riskini önlemek için yükseltilmiş kenarlar bulunur. yapı.

Malzemeler

En iyi markaya karar vermeden önce fiyatları karşılaştırın: aynı fiyata dayanıklı malzemelere güvenmek iyi bir fikirdir. Bu nedenle, özellikle elastik ve dayanıklı bir plastik olan PVC, gece boyunca tabakaların kaymasını önlemek için yüzeye yığılırsa daha iyi tercih edilir.

Özellikle şiltenin tene temas edecek tarafında floklu bir örtü olması da iyidir: Bu kumaş türü kadife veya süet benzeri bir kıvama sahiptir ve cilde olduğu gibi yapışmama avantajına sahiptir. PVC ile kasa ve bu nedenle daha iyi nefes alabilirlik sağlar.

Konfor

Bu tip bir şilte genellikle yaylı, lateks veya köpük şilte kadar rahat değildir.

Bununla birlikte, birçok model, bu ürünler tarafından tipik olarak sunulan bir dizi konfor artırıcı özellik ekler.

Örneğin, üşümekten kaçınmak için , bazı modellerde, geceleri yataktan kaymamaları için çarşafların yerleştirilebileceği bir yuvanın oluşturulduğu üst üste yerleştirilmiş iki hava odası vardır.

Ayrıca kadifeye benzer floklu bir örtü , tabakaları tutmanın çift işlevine sahiptir ve başka bir örtü kullanmak istemiyorsanız, PVC’den çok daha yumuşak ve dokunuşa daha hoştur.

Daha pahalı modeller ayrıca bazen bir hafızalı köpük tabakası ile donatılmıştır , vücudun basıncını eşit olarak dağıtan ve aynı zamanda çok nefes almayan ve bu nedenle ısıyı tutan esnek bir malzemedir.

Bir diğer önemli nokta da, minderin kenarlarının, başı desteklemek için daha yüksek bir alan yaratmak için bir taraftan kaldırılırsa daha da iyi bir şekilde güçlendirilmesidir.

Ne fiyata sahipler?

Şişme yatağın fiyatı normal yataklara, hatta en ucuzlarına göre çok saçma.

 • Ucuz .- Yaklaşık 15 Euro’dan bulunabilirler ve genellikle en temel PVC’dir. (Bakınız 
 • Orta ve Yüksek Menzil .- Yatağı uzun süreli kullanıma uygun hale getiren lateks veya hafızalı köpük katmanlarına sahip olan 100 Euro’ya ulaşabilir ve aşabilirler.

Ancak ara sıra kullanacaksanız yaklaşık 60 Euro’luk bir fiyat (  Intex Fibertech Comfortplush  ) iyi yapılmış bir çift havalı yatak bulmak için fazlasıyla yeterliyken, kamp yatakları için 20 Euro’dan bile kaliteli modeller satın alabilirsiniz. .

En iyi markalar nelerdir?

Tavsiyemiz, kalitesiz ürünlerin birkaç kullanımdan sonra delinme riskini taşımamak için tanınmış markaları seçmenizdir.

Bu sektörde baskın markalar, yüzme havuzları, botlar, minderler ve oyunlar gibi şişme ürünlerin üretiminde uzmanlaşmış Intex ve Bestway’dir ve bu nedenle uzun deneyimlerinden dolayı güvenilir olarak kabul edilebilirler.

Kamp modelleri söz konusu olduğunda, aralarında Coleman’ın öne çıktığı trekking ve kamp ürünleri konusunda uzmanlaşmış firmalar arasında büyük bir rekabet var .

Nereden Alınır?

Bu tür ürünler, oyuncak mağazalarından satın alınabilir veya Decathlon gibi spor ve kamp alanlarında ve Carrefour, El Corte Inglés, Ikea, Alcampo gibi büyük mağazalar ve depolarda uzmanlaşabilir. Ayrıca Amazon’da şişme yataklar için teklifler ve indirimler ve yamalarla her iki yatağı da kolayca bulabilirsiniz .

Bir hava matını nasıl onarırsınız?

Şişirilebilir bir yatağın maruz kalabileceği delinmeler, çizikler ve diğer hasarlar oldukça yaygındır ve talaşlı delikler, taşlar, çocuklar veya evcil hayvanlarla yapılan kazalardan kaynaklanabilir.

Ancak yaygın nedenlerden biri aşırı enflasyondur. Kauçuk çok fazla gerildiğinde zayıflar ve özellikle dikiş yerlerinde veya valfin yakınında delinmesi daha kolaydır.

Unutulmaması gereken şey, tüm şişme yatakların en azından kesin bir şekilde tamir edilemeyeceğidir .

Ev dışında, özellikle kamp yaparken kullanılırsa, kapağı delinebilir ve artık tam olarak şişirilmesi mümkün değildir.

Pek çok model, aksesuarlarının bir parçası olarak, deliğe kendinden yapışkanlı bir yama uygulanabilen bir tamir takımı içerir .

Ancak bazen o kadar küçüktür ki çıplak gözle tespit edilmesi kolay değildir.

Ancak, bu sorunu çözmek için çok basit ve hızlı yöntemler vardır.

İyi bir çözüm, kılıfın her yerine sabun ve su döküp yatağı şişirmektir. Delik varsa sabun köpüğü oluşacaktır.

Daha sonra bir işaretleyici ile yamanın uygulanacağı nokta işaretlenir, tüm sabun kalıntılarını gidermek için durulanır ve yama yapıştırılır.

Tekrar şişirmeden önce iyice yapıştırılmasını beklemek en iyisidir.

Havalı yatağı tamir etme adımları

1.- Delinmeyi tespit edin (şilteyi ıslatmadan)

Hava kaçağının tam yerini bulun . Dikişteyse, hasarı bulmak çok kolaydır, ancak bir delinme ise arama karmaşıktır, bu nedenle bunun için kullanılan birkaç yöntem vardır. 

Aceleniz varsa, su veya sıvı çözeltiler kullanan delinme tespit yöntemlerini kullanmayın. Aksi takdirde, yapıştırıcının uygulanması kauçuğun tamamen kurumasını gerektirdiğinden , yatağın kuruması için birkaç gün beklemeniz gerekecektir .

Sızıntı tespit yöntemlerinden birini seçmeden önce vananın sıkılığını kontrol etmenizi öneririz . Bunun havanın serbest bırakıldığı alan olması gerçekten çok yaygın. 

Sızıntı veya sızıntı varsa tam yerini işaretlemek için bir kalem veya tebeşir bulundurun. Sonra yatağı şişirin, sıkın ve dikkatlice dinleyin: çıkan hava tam yerinde bir tıslama yaratır . Çıplak gözle görülemeyen bir deliği tespit etmenin başka bir yolu , bölgeye biraz talk veya nişasta serpmektir : yerde küçük bir bulut oluşacaktır.

2.-Tüm malzemeleri toplayın

Hava yatağını onarmaya başlamadan önce sarf malzemeleri satın alın ve hazır bulundurun. İhtiyacın olacak:

 • Lastik yama
 • Kauçuk yapıştırıcı
 • zımpara kağıdı
 • Alkol
 • eldiven
 • Makas çifti 
 • Manuel pres

Kauçuk için özel bir yapıştırıcı seçin ve her yapıştırıcının farklı uygulamaları olduğundan ürün talimatlarını dikkatlice okuyun .

3.- Yüzeyi hazırlayın

Şişirilebilir şilteyi tamamen söndürün . Bunu yapmak için zaman ayırın, böylece onu katlayabilir ve deliği üstte bırakabilirsiniz. Kauçuğun tamamen kuru olması gerektiğini unutmayın.

İnce bir zımpara kağıdı bulun ve yüzeyi zımparalayın. Daha sonra alkole batırılmış bir bezle yağdan arındırın ; Bu, yamanın sıkıca takılmasını sağlayacaktır.

Yamayı yapıştırın ve 

İster lastik bir yama satın alın, ister kendiniz yapın, yuvarlak (veya yuvarlak köşeli) olması gerektiğini ve ölçümünün delikten bir inç daha büyük olması gerektiğini unutmayın. Birden fazla delik veya sızıntı bulursanız, bu oranı göz önünde bulundurarak bunları büyük bir yama ile kapatabilirsiniz.

Yamayı zımparalayın, ovalama alkolüyle yağdan arındırın, ince bir tutkal tabakasıyla örtün ve yaklaşık 30 saniye bastırın. Ardından yamayı kauçuğa sıkıca tutturmak için pres kullanın ve en az beş saat kurumasını bekleyin.

Dikişleri onarın

Hasar, dikişlerde veya iki kat kauçuğun derz bölgesinde olmuşsa, derze yapıştırıcı sürün, kurumasını bekleyin ve sızıntı kapatılana kadar prosedürü tekrarlayın . Bu iş için yama gerektirmeyen özel yapıştırıcılar var.

Bestway Nurgaz Şişme Yataklar Nurgaz intex Şişme Yataklar intex Ankaflex Şişme Yataklar Ankaflex AND OUTDOOR Şişme Yataklar AND OUTDOOR Freecamp Şişme Yataklar Freecamp Coghlan’s Şişme Yataklar Coghlan’s Naturehike Şişme Yataklar Naturehike Avenli Şişme Yataklar Avenli Altis Şişme Yataklar Altis Quechua Şişme Yataklar Quechua Modauyum Şişme Yataklar Modauyum Boldy Şişme Yataklar Boldy Ferrino Şişme Yataklar Ferrino Jilong Şişme Yataklar Jilong Jr Gear Şişme Yataklar Jr Gear Kızılkaya Şişme Yataklar Kızılkaya Masho Trend Şişme Yataklar Masho Trend Pinguin Şişme Yataklar Pinguin Green Şişme Yataklar Green Hjyd Şişme Yataklar Hjyd Montbell Şişme Yataklar Montbell Parstek Şişme Yataklar Parstek Pavillo Şişme Yataklar Pavillo Summit Şişme Yataklar Summit Airman Şişme Yataklar Airman Angel Of Life Şişme Yataklar Angel Of Life Arsevi Şişme Yataklar Arsevi Batman v Superman Şişme Yataklar Batman v Superman Bermuda Şişme Yataklar Bermuda Bestwaypavillo Şişme Yataklar Bestwaypavillo Bigstoy Şişme Yataklar Bigstoy Bluelight Şişme Yataklar Bluelight Buffer Şişme Yataklar Buffer Coghlans Şişme Yataklar Coghlans Coleman Şişme Yataklar Coleman Delta Şişme Yataklar Delta Duru Şişme Yataklar Duru Egonex Şişme Yataklar Egonex Forclaz Şişme Yataklar Forclaz Güven Şişme Yataklar Güven Hamaha Şişme Yataklar Hamaha Hannah Şişme Yataklar Hannah Homemate Şişme Yataklar Homemate Kahraman Oyuncak Şişme Yataklar Kahraman Oyuncak King Camp Şişme Yataklar King Camp Kızılkaya oyuncak Şişme Yataklar Kızılkaya oyuncak L.O.L Şişme Yataklar L.O.L Liggo Şişme Yataklar Liggo Loap Şişme Yataklar Loap MYCL Şişme Yataklar MYCL Madfox Şişme Yataklar Madfox Modacar Şişme Yataklar Modacar Montessori Şişme Yataklar Montessori Nektar Şişme Yataklar Nektar Outwell Şişme Yataklar Outwell Petit Şişme Yataklar Petit Pozitif Şişme Yataklar Pozitif Quechua by Decathlon Şişme Yataklar Quechua by Decathlon Scorplion Şişme Yataklar Scorplion Seryat Şişme Yataklar Seryat Smart Fox Şişme Yataklar Smart Fox Square Şişme Yataklar Square Sturm Şişme Yataklar Sturm Toptancı Kapında Şişme Yataklar Toptancı Kapında Trekmates Şişme Yataklar Trekmates Trend Maison Şişme Yataklar Trend Maison Vipstreet Şişme Yataklar Vipstreet Winbox Şişme Yataklar Winbox Yukka Şişme Yataklar Yukka

Şişirilebilir yatağınızı onarmak için uygun prosedürü izlediyseniz, biraz daha uzun sürebilir. Her neyse, tüm şişme yatakların bir kullanım ömrü olduğunu unutmamalısınız. Hasar çok büyükse, en iyi çözüm başka bir yatak satın almaktır.