Şimdiye kadar bildiğimiz her şey

Bu yazıda, uygun Samsung cihazları için One UI 3.1 güncellemesini çevreleyen tüm gelişmelerden sizi haberdar edeceğiz. En son Android 11’i temel alan kararlı One UI 3.0 sürümü hemen köşelerde. Şu an itibariyle, Samsung’un amiral gemileri, One UI’nin en son yinelemesinin tadına varmış durumda. Galaxy Note 20 ve S20 serisi, One UI 3.0’ın beta güncellemesini aldı. Bu da, cihazlarında çok sayıda yeni özelliği ve optimizasyonu karşılamalarını sağlayacaktır.

Tonlarca yeni görsel tasarım değişikliği ve daha akıllı organizasyon var. Geliştirilmiş animasyonlar ve dokunsal geri bildirimler de kartlarda. Aynı şekilde, yeni widget’lara, yeni bir dinamik kilit ekranına ve diğer birçok değişikliklere de şahit olacaksınız. Bu nedenle, One UI 3.0’ı derinlemesine ele alırken, kullanıcıların Samsung One UI 3.1 Güncellemesinden de haberdar olmasını sağlamayı düşündük. Ve bu rehber tam da bu amaç içindir. Takip etmek.

Samsung One UI 3.1 Güncellemesi: Şimdiye kadar bildiğimiz her şey

Öyleyse, One UI 3.0 beta güncellemesi bir avuç cihaz için zaten yayındayken, yeni sürümü ne olacak? Şu an itibariyle, One UI 3.1’in çıkış tarihini çevreleyen somut bir gelişme yok. Ancak birkaç noktaya katılarak güncellemenin birkaç ay içinde ortaya çıkabileceğini tahmin edebiliriz. Biraz daha doğru olmak için takvimlerinize 14 Ocak 2021 tarihini işaretleyin.

Peki, bunun için resmi bir duyuru yokken bu kadar değerli bir programa nasıl geldik? Son zamanlarda yapılan bir şeyle ilgisi var cıvıldamak Jon Prosser tarafından yapılmıştır. Ona göre Samsung Galaxy S21, S21 +, S21 Ultra, 14 Ocak 2021’de duyurulacak.

Ancak Samsung One UI 3.1 güncellemesiyle ne ilgisi var? Bunu sormana sevindim. Şirketin geçmiş tarihine bakılırsa, Güney Koreli devler yeni bir amiral gemisi yayınladığında, One UI versiyonunu da yükseltiyor. Bu, One UI 1.0’ı kutudan çıkaran Galaxy S9 serisinin piyasaya sürülmesine kadar uzanıyor. Ardından Galaxy S10 serisi yoluna girer girmez kaputun altında One UI 1.1 ile geldi.

Bu geleneği sürdüren Galaxy S20 serisi, temel işletim sistemi olarak One UI 2.1 ile birlikte gelirken, yakın zamanda piyasaya sürülen Note 20 serisinin sürümü One UI 2.5’e yükseltildi. Dolayısıyla, planda ani bir değişiklik olmadıkça, Galaxy S21 serisinin kutudan çıkan One UI 3.1 ile gelme olasılığı her zaman var.

Ve bu, Galaxy S21, S21 +, S21 Ultra’nın bu güncellemeyi benimsemede ön koşucular olacağı anlamına geliyor. Bundan sonra S20 ve Note 20 serileri sırada olacak. Peki, 3.0 üzerinden Samsung One UI 3.1’deki değişiklikler neler olacak? Pekala, böyle ciddi bir revizyon olmazdı. Ancak, kesinlikle birkaç optimizasyon ve ön plana çıkan iyileştirme beklenebilir. Aynı şekilde, bazı yeni özellikleri de memnuniyetle karşılayabilirsiniz.

Şu an itibariyle, hepsi Samsung One UI 3.1 Güncellemesindeki bu kapsamdan. Aynı konuda daha fazla gelişmeyi öğrendiğimizde bu yazıyı sürekli güncelliyor olacağız. Bu arada, kapsamlı One UI 3.0 güncelleme izleyicimize de göz atmayı unutmayın.