Şimdi FaceTime’ı iOS 14 ve iPadOS 14’te Duraklatın

İPhone’ların meşhur özelliklerinden biri iMessage ve Facetime hizmetleridir. Facetime özellikle kusursuz çalışır ve ayrıca grup video görüşmeleri de yapabilirsiniz. Ancak, iOS 14 ve iPadOS 14’te Facetime’ı duraklatmak isteyebileceğiniz zamanlar vardır. Ancak son güncellemeyle, iOS artık resim içinde resim modunu desteklemektedir. Bu nedenle, ana ekrana bassanız bile, facetime, istemeseniz bile kamera görüntülerinizi gösteren bir görüntü olacaktır.

Ancak bunu atlamak ve iOS 14 ve iPadOS 14’te Facetime videosunu duraklatmak için kullanabileceğiniz küçük bir numara var. Resmi, ekrana kaydırarak resim modunda kaldırabilir veya herhangi bir utanç verici anı önlemek için özelliği devre dışı bırakabilirsiniz. Kateter ne olursa olsun, çoğu iPhone ve iPad’deki eski ana sayfa düğmesine basarak Facetime’ı duraklatmak hala mümkündür.

Şimdi FaceTime'ı iOS 14 ve iPadOS 14'te Duraklatın

Şimdi FaceTime’ı iOS 14 ve iPadOS 14’te Duraklat

Yöntem 1: PIP’de FaceTime’ı Duraklat

İOS 13’te FaceTime’ı duraklatmak oldukça basitti. Duraklatmak için ana sayfa düğmesine basmanız gerekir. Ancak iOS 14’te, PIP özelliğinin son zamanlarda eklenmesi nedeniyle oldukça farklı. Resim içinde resim, diğer uygulamaları ve çoklu görevleri kullanırken video izlemenizi sağlar.

PIP modu, Videoyu küçük bir dikdörtgene indirger. Oynayıp durdurabilir veya diğer uygulamalardan geçebilirsiniz. Yüz süresi ayrıca PIP modunu da destekler, bu nedenle ana sayfa düğmesine basarsanız.

Yüzü durduramazsın. Bunun yerine, yüz süresi bir PIP modunda olacaktır. Ancak FaceTime, PIP modunda olsa bile yüz yüze görüşmeyi duraklatmak mümkündür.

Şimdi FaceTime'ı iOS 14 ve iPadOS 14'te Duraklatın

FaceTime’ınız PIP modundaysa, FaceTime’ı duraklatmak için FaceTime’ı seçip ekranın köşesine sürüklemeniz yeterlidir. Yüz süresi PIP, ekranın yanında simge durumuna küçültülecek ve bir banner içinde yapılabilecektir. Yüzü tekrar başlatmak için yan başlığa tıklayabilirsiniz.

Yöntem 2: Kamerayı Kapat

FaceTime’ı PIP modunda duraklatmanın ilk yöntemiyle ilgili sorun yaşıyorsanız. Öyleyse daha basit bir yol daha var, eğer yüz-süresi PIP modundaysa, maksimize et.

Ardından FaceTime Penceresinde, Menü’yü kaydırmak için yukarı kaydırın. Buraya tıklayın Kamera Kapalı seçeneği ve FaceTime duraklatılacaktır.

Ancak, Konuşmacı hala açık olduğu için ses hala orada olacaktır. Yani, duraklatmak isterseniz, Hoparlör seçeneğini de tamamen kapatır.

Yöntem 3: PIP Özelliğini Devre Dışı Bırakma

Birçok kullanıcı, PIP özelliği açıkken bir FaceTime’ı duraklatmak için iOS 14’te sorunlar yaşadıklarını bildirdi. PIP özelliği, son zamanlarda iOS’a sunulan yeni bir özelliktir, bu nedenle bazı hataları vardır ve geliştirilmesi için daha fazla geliştirilmesi gerekir.

PIP’yi devre dışı bırakan çoğu insan için, özellik iOS 14’teki FaceTime sorununu çözmek için mükemmel şekilde çalışır. PIP özelliğini devre dışı bırakırsanız, eski el hareketini kullanarak FaceTime’ı duraklatabilir, eve kaydırın.

PIP’yi devre dışı bırakmak için önce Ayarlar uygulamasına gidin, ardından Genel seçeneği.

Şimdi FaceTime'ı iOS 14 ve iPadOS 14'te Duraklatın

Şimdi Genel sayfasında, Fotoğraf içinde fotoğraf seçeneği.

Şimdi, Resim ayarları sayfasındaki Resim’de, kapatın ve PIP’yi Otomatik Olarak Başlat seçeneği. Artık FaceTime’ı duraklatmak için herhangi bir sorununuz olmayacak. FaceTime’ı Duraklatmak için Giriş hareketini kullanabilirsiniz.

Sonuç

Çalışan bir Facetime sizi bazen utanç verici durumlara sürükleyebilir. Bunu önlemek için, iPhone veya iPad’inizde Facetime’ı duraklatmak için bu ipuçlarını uyguladığınızdan emin olun.