Sıcak Mercimek Salatası – Daha kolay olamazdı!

Sıcak Mercimek Salatası Tarifi

Bu tarif, tercihinize göre sıcak, ılık veya soğuk olarak alınabilen ve yılın her dönemi için mükemmel olan bir mercimek salatasıdır.

Brokoli ve kuşkonmaz ile birlikte mercimek, düşük kalorili içeriğe sahip bir demir, vitamin ve lif kaynağıdır. Yani bu Ilık Mercimek Salatası RecetasGratis ile paylaştığım her sağlıklı beslenme için mükemmeldir. Deneyin ve bana ne düşündüğünüzü söyleyin.

2 kişi
15 dk.
Gelen
Düşük zorluk

Mercimek salatası yapmak için malzemeler:

Sıcak Mercimek Salatası nasıl yapılır:

1

Öncelikle bu ılık mercimek salatasını hazırlamaya başlayın, brokoliyi yıkayın ve ince ince dilimler halinde kesin. Bir vapurunuz varsa brokoli dallarını pişir yaklaşık 10 dakika ve sıcakta rezerve edin, yoksa brokoliyi kaynatın, süzün ve rezerve edin.

Brokoliyi silikon bir buharda buğuladım ve mikrodalgaya gittim ve 10 dakika içinde pişiyor, ama sizde ne varsa, buharda veya haşlama ile yapabilirsiniz.

Hile: Ne yaparsan yap, fazla pişirmeyin, biraz sert kalmasına izin verin, al dente, parçalanmasın.

2

Kuşkonmazı yıkayın, fazla ve sert olan kısımlarını kesin ve doğrayın, bir tavada kızarana kadar soteleyin ve rezerve edin.

Pişmiş mercimekleri bir kaseye koyun ve mikrodalgada ısıtın, rezerve edin.

Sebzeler sotelenip pişirilirken salata sosu hazırla tencerede mercimek salatası, yağ, sirke, kekik karıştırılarak gerekli olan tuzu ilave edin, ardından tüm malzemeler emülsifiye olana kadar çatalla çırpın ve saklayın.

Hile: Çok basit, hızlı ve sağlıklı bir salata!

Sıcak Mercimek Salatası Tarifi - 2. Adım

3

Vegan mercimek salatasını bir araya getiriyoruz: sıcak mercimekleri bir tabağa koyun. Brokoli dallarını mercimeklerin etrafına, kuşkonmaz parçalarını üstüne koyun. Üzerine dökerek salata sosu ile süsleyin. sıcak mercimek salatası ve bitti.

Bu zengin ılık mercimek salatası gibi daha birçok tarifi daha birçok tatlı tarifleri bulabileceğiniz mandalina ve bal blogumda keşfedin. Ayrıca önermek istediğiniz herhangi bir soru veya iyileştirme ile bana bir yorum bırakın.

Sıcak Mercimek Salatası Tarifi - 3. Adım