Sıcak Enginar Salatası – 15 Dakikadan Az!

Sıcak enginar salatası tarifi

Gösterildi ki enginar ye kardiyovasküler risk faktörleri oldukları için obezite ve kötü kolesterolden kaçınmaya yardımcı olur. Kış sebzesi olmasına rağmen tüm yıl boyunca piyasada bulunur, böylece ne zaman istersek tadabiliriz. Aynı şekilde mide için çok sağlıklıdır, bu nedenle sindirimi kolaylaştırır. Tüm bunlar için RecetasGratis’te basit bir sıcak enginar salatası tarifi, çok kolay ve hızlı.

2 kişi
15 dk.
Gelen
Düşük zorluk

Ek özellikler:
Ucuz maliyet, karıştırın kızartın

Enginar salatası yapmak için malzemeler:

Sıcak Enginar Salatası nasıl yapılır:

1

Bol su ısıtın biraz tuzla kaynatın ve soyulmuş fasulyeleri ekleyin. 3-4 dakika pişirin, süzün ve ayırın.

Sıcak Enginar Salatası Tarifi - 1. Adım

2

Enginarları temizleyin en sert yaprakları çıkarın, kuyruğu soyun ve uçları kesin, ikiye ve her ikisini de 4 parçaya bölün. Böylelikle enginar kalplerinden nefis bir salata elde edeceksiniz.

Sıcak Enginar Salatası Tarifi - 2. Adım

3

Biraz yağla ateşe bir tava koyun ve enginarları soteleyin. Fasulyeleri ekleyin Tavaya, tuz ve karabiber ayırın, karıştırın ve bir dakika pişirin.

Sıcak Enginar Salatası Tarifi - 3. Adım

4

Hizmet etmek sıcak enginar salatası, Yaprakları bir tabağa koyun ve karıştırarak kızartın. Üzerine peynir dilimleri ve bir çiseleyen zeytinyağı ekleyin. Marul, hindiba, roka, kuzu marulunu kullanabilirsiniz … en çok neyi seviyorsanız! Sıcak enginar salatanıza yeşil biber veya kabak gibi başka sebzeler de ekleyebilirsiniz. Enginarları çok ince kesip bol yağda birkaç saniye kızartırsanız, salata için biraz çıtır cips alırsınız.

Sıcak Enginar Salatası Tarifi - 4. Adım

5

Bu tarif için enginar kalp salatası Ayrıca konserve pişmiş fasulye de kullanabilirsin, onları doğrudan tavaya eklersin ve hepsi bu. Bu yemek, diğer herhangi bir sert öğün için başlangıç ​​olarak veya et, balık veya vejeteryan yemekleri için garnitür olarak hizmet etmek için idealdir. Blogumda daha fazla tarif Mandalina ve bal.