Şarj Cihazınız Kaybolduktan veya Hasar Gördükten Sonra Dizüstü Bilgisayarınızı Nasıl Güçlendirirsiniz?

Dizüstü bilgisayar kullanıcıları için, dizüstü bilgisayarlarının şarj cihazının çalışmadığını fark etmeleri endişe verici bir durum haline gelir. Şarj cihazı olmadan cihazda şarj olmaz ve iş veya çalışma durur. Bu sorunla bir kez daha eski bir dizüstü bilgisayarımla karşılaştım. Ayrıca, diğer kullanıcılar dizüstü bilgisayar şarj cihazını bir yerlerde kaybedebilir. Öyleyse, herhangi bir alternatif yol var mı şarj cihazı kaybolursa veya hasar görürse bir dizüstü bilgisayarı açın.? Evet, bu kılavuzda size açıklayacağım birkaç pratik çözüm var.

Bu kılavuzda bahsettiğim sorun giderme sorunu çözecek olsa da geçici olacaktır. Garanti kapsamındaysa dizüstü bilgisayarınızın güç kablosunu değiştirmenizi öneririm. aksi takdirde yeni bir tane satın alın. Geçici ve alternatif düzeltmeler kesinlikle işe yarayacak, ancak uzun vadede dizüstü bilgisayarın pil ömrünü etkileyebilirler. Hızlı bir düzeltme için bu geçici çözümler oldukça etkilidir. Hiç bilmiyorsanız, bu kılavuz size yardımcı olacaktır.

Şarj cihazı kaybolduğunda veya hasar gördüğünde Dizüstü Bilgisayar Pilini açın

Şarj Cihazınız Kaybolduktan veya Hasar Gördükten Sonra Dizüstü Bilgisayarınızı Güçlendirin

Sorun giderme ile başlayalım.

Dizüstü Bilgisayar Pili için Harici Şarj Cihazı

Bu biraz roket bilimi gibi gelebilir, ama bana güvenin öyle değil. Bu şarj cihazı çalışırken, pili dizüstü bilgisayarınızdan çıkarmanız gerekir. Ardından şarj cihazına bağlayarak pili şarj olacak şekilde ayarlayın. İdeal olarak, dizüstü bilgisayarınızla aynı marka olması gereken harici bir şarj cihazı kullanmanız gerekir. Bu, uyumluluk adına tercih edilir. Uyumsuz şarj cihazları çalışmayabilir veya çalıştıklarını iddia etseler bile pile zarar verebilir.

Araba Aküsü Kullanma

Çoğunuz için bu, kutudan çıkmış gibi gelebilir, ancak bu mümkündür. Arabanızın çakmak soketini kullanmalısınız. Ancak, bu, yalnızca çıkış yolunuz kalmadığında ve dizüstü bilgisayarınızı açmanız çok zor olduğunda yapmanız gereken bir şeydir. Bu geçici çözüm, adil risk payıyla birlikte gelir. Doğru tahmin ettiniz, voltaj sorunları arabanızın pilini veya daha kötüsü dizüstü bilgisayarınızı mahvedebilir. Bu yüzden dikkatli olun.

NOT: GetDroidTips, bu kılavuzda bahsedilen geçici çözümler denenirken ortaya çıkabilecek herhangi bir teknik sorundan veya başka bir şekilde sorumlu olmayacaktır. Bu sorunları kendi sorumluluğunuzda gerçekleştirin.

Gerilim farkı sorununu gidermek için bir invertör kullanmanız gerekir. Bunu tam olarak nasıl yapmalısın.

  • Bir invertör getir
  • Ardından inverteri aracın çakmak soketine bağlayın.
  • Dizüstü bilgisayarın AC adaptörünü invertere bağlayın
  • Şimdi AC adaptörünü dizüstü bilgisayarınıza bağlayın

Evrensel Şarj Adaptörü

Bu şarj cihazlarında birden fazla şarj ipucu bulunur. Bu nedenle, sahip olduğunuz dizüstü bilgisayar şarj cihazı ne olursa olsun, dizüstü bilgisayarınızı kolayca bağlamalı ve çalıştırmalıdır. Satın aldığınız evrensel adaptörün kullanıcı yorumlarını okuduğunuzdan ve gerçekten çalışıp çalışmadığını kontrol ettiğinizden emin olun.

Mümkünse her zaman bu şarj cihazlarının tanınmış ve orijinal üreticilerinden / satıcılarından satın alın. Bu şekilde ürünün kimlik doğrulamasını sağlayabilirsiniz.

USB-C Şarj Cihazıyla Dizüstü Bilgisayarınızı Güçlendirin

Teknik olarak basit görünse de, birkaç şeyi sağlamanız gerekir. Dizüstü bilgisayarınızda bir USB-c bağlantı noktası olmalıdır. Bunun için bir güç bankası bağlamanız gerekir. Bununla birlikte, dizüstü bilgisayarınızı düzgün bir şekilde güçlendirmek için güç kaynağı 18v veya daha yüksek olmalıdır.

Her zaman söylediğim gibi, gerçek kullanıcılar hakkında iyi değerlendirmeleri olan herhangi bir tanınmış markanın güç bankasını satın alın. Pahalı olabilir ama kaliteli olacak ve işini mükemmel bir şekilde yapacak.

Bu geçici çözümler sorunu çözecek olsa da, dizüstü bilgisayarınız için uygun ve uyumlu bir şarj adaptörü (markaya özel) almanızı öneririm. Dizüstü bilgisayarınızı güvenle güçlendirmenin en ideal yolu budur. Umarım bu kılavuz bilgilendirici olmuştur.

Sonraki Oku,