Samsung TV Uzaktan Kumandası Çalışmıyorsa Sorun Nasıl Giderilir?

Samsung TV uzaktan kumandanız çalışmıyorsa, bu kılavuz size bunun için bir çözüm sunar. Teknik olarak hatalı bir uzaktan kumanda, bir TV programının keyfini çıkarmanın huzurlu deneyimini bozar. Samsung TV’nizin uzaktan kumandasının başarısız olmasının birçok nedeni olabilir. Ya hatalı piller yerleştirdiniz ya da pilleri yanlış kutuplarla sabitlediniz.

Otomatik eşleştirmede genellikle iyi giden bir sorun olabilir. Ayrıca, uzaktan kumandadaki hatalı bir IR sensörü nedeniyle takılma meydana gelebilir. Bu kılavuzda, çeşitli sorun giderme yöntemlerinin nasıl izleneceğini açıkladım. Samsung TV Uzaktan kumandasını tamir et bu çalışmıyor. Bu kılavuzdaki ayrıntılara girelim ve bu sorunu çözelim.

Samsung TV Uzaktan Kumandası Çalışmıyorsa Sorun Nasıl Giderilir

Samsung TV Uzaktan Kumandası için Düzeltmeler Çalışmıyor

Bu nedenle, belirli bir sırayla sorun giderme listesi aşağıda verilmiştir. Bunların tümü, hatalı Samsung TV Uzaktan kumandasını düzeltmek için etkili ve test edilmiş yöntemlerdir.

Hatalı Pil mi Kullanıyorsunuz?

Zaten bitmiş pilleri koyduysanız, hiçbir şey işe yaramayacaktır. Öyleyse, Samsung TV uzaktan kumandasına taktığınız pilleri çıkarın ve diğer cihazlara takmaya çalışın ve çalışıp çalışmadıklarını görün. Bitmiş olsalardı, çalışmazlar. Öyleyse pilleri değiştirin.

Yanlış Pil Polaritesi

Her pilin bir + ve – tarafı vardır. Bu nedenle, bunları uzaktan kumandaya yerleştirirken, pilin + tarafının uzaktan kumandanın içindeki + işaretiyle aynı hizada olmasına dikkat etmelisiniz. Benzer şekilde, – işareti, uzaktan kumandanın – sembolü ile aynı hizada olmalıdır.

Pilleri çıkardığınız için deneyebileceğiniz başka bir hızlı düzeltme daha var. Pilleri çıkarın ve ardından uzaktan kumandanın güç düğmesine birkaç saniye basın. Ardından pilleri tekrar takın ve çalışıp çalışmadığını kontrol etmeye çalışın.

Kızılötesi Sensörün Herhangi Bir Arızası Olup Olmadığını Kontrol Edin

TV’ye IR sinyali veren sensörde bir sorun varsa, o zaman IR sinyali ilk etapta gelmeyecektir. Öyleyse, IR sensörünü kontrol etmek için bu numarayı yapın.

  • Akıllı telefonunuzdaki kamerayı açın
  • Ardından, uzaktan kumandayı yakın bir yerden akıllı telefon kamera merceğine doğrultun
  • Kamera ekranında kızılötesi ışığın yanıp söndüğünü kontrol edin

Işık görünüyorsa, bu sensörün gerçekten iyi çalıştığı anlamına gelir. Aksi takdirde, uzaktan kumandayı değiştirmek veya onarmak için Samsung müşteri desteğine başvurmanız gerekir.

Ayrıca, uzaktan kumandanın IR sensörünü hiçbir şeyin engellemediğinden emin olun. Bazı nesneler uzaktan kumandanın sinyalini engelliyorsa, çalışmayacaktır.

Uzaktan Kumandayı Manuel Olarak Eşleştirmeyi Deneyin

Genellikle, Samsung TV’nizi açtığınızda, uzaktan kumanda TV ile otomatik olarak eşleşir. Bununla birlikte, teknik engel, uzaktan kumandanın eşleştirilmesine engel olabilir.

Hangi uzaktan kumandayı kullandığınıza bağlı olarak manuel olarak eşleştirmenin iki yolu vardır.

1. yöntem

  • Uzun basın Dönüş buton
  • Ardından Oynat durdur 3 saniye basılı tutun.

2. Yöntem

  • Basın Menü buton
  • Sonra uzun basın Dönüş 5 saniye için düğme

Infra-Red Kulaklık

Samsung TV’niz için kullandığınız IR özellikli kulaklıklarınız varsa, bu kulaklıkları TV’nin özel jakına takın. Sonra onları çıkarın. Şimdi, uzaktan kumandanın çalışıp çalışmadığını kontrol edin.

Bu nedenle, bunlar Samsung TV uzaktan kumandasının çalışmaması sorununu çözmek için tüm çalışma sorun giderme işlemiydi. Bunları deneyin ve bu düzeltmelerden herhangi birinin sizin için işe yarayıp yaramadığını yorumlayın.

Daha Fazla Kılavuz İstiyor musunuz?