Fix GPS Tracking Issues samsung galaxy

Samsung Galaxy’de GPS İzleme Sorunları Nasıl Giderilir (S8, S9, S10 ve Note 8, 9)

Son zamanlarda birçok Samsung Galaxy cihaz sahibi, akıllı telefonlarında GPS İzleme sorunları yaşıyor. Cihazın GPS’sini kullanan Android Auto, Google Maps ve Uber gibi uygulamalar mevcut konumu takip etmekte başarısız oluyor. Bazı durumlarda, GPS tek bir konumda durgun kalır ve kullanıcılara göre hareket etmez. Böylece, hareket eden arabanın içinde oturuyor olsanız bile, GPS belirli bir konumda kilitli kalacaktır. Bu tek seferlik bir sorun değil ve Reddit ve Samsung Topluluk Forumu’nda söz konusu sorunla ilgili sayısız rapor gördük.

Bu sorun oldukça fazla Samsung cihazını rahatsız ederken, Galaxy S8 ve Galaxy Note 8 en çok etkilenenler gibi görünüyor. Bu GPS sorununun arkasındaki sebep, herhangi birinin tahminidir, ancak çoğu örnek, büyük olasılıkla Mart güvenlik yaması güncellemesi olan Samsung tarafından sunulan bir OTA güncellemesine işaret ediyor. Ancak, şimdi bu hatayı düzeltebileceğiniz bir çözüm var gibi görünüyor ve bu kılavuzda, bunu paylaşacağız. Bu nedenle, daha fazla uzatmadan, Samsung Galaxy cihazlarında GPS izleme sorunlarını düzeltmek için gerekli adımlar aşağıda verilmiştir.

GPS İzleme Sorunlarını Düzeltme samsung galaxy

Samsung Galaxy cihazlarında GPS İzleme Sorunları Nasıl Giderilir

Neyse ki, yukarıda belirtilen düzeltmenin uygulanması oldukça kolaydır ve fazla çaba gerektirmez. Tek yapmanız gereken Play Store’a gitmek ve GPS Durumu – bildirim proxy eklentisini indirip kurmak. Aynı zamanda, GPS’i takip etmek için GPS Status & Toolbox uygulamasını da yüklemelisiniz.

samsung galaxy gps durumu

Bu nedenle, bu iki uygulamayı da Galaxy cihazınızda çalışır durumda tutun ve sorun düzeltilmelidir. Reddit’teki birçok kullanıcı, yukarıda belirtilen düzeltmeyi denedikten sonra başarıya ulaştı. Bu yüzden Galaxy cihazınızda da başarıyı ifade etmesi gerektiğine inanmak için her türlü neden var.

Bununla, Samsung Galaxy cihazlarında GPS izleme sorunlarının nasıl çözüleceğine ilişkin kılavuzu tamamladık. Hala herhangi bir sorunuz varsa, aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin. Yuvarlayarak, işte bazı iPhone İpuçları ve Püf Noktaları, PC ipuçları ve püf noktaları ve ayrıca kontrol etmeniz gereken Android İpuçları ve Püf Noktaları.