Samsung Galaxy Watch’unuzda EKG Nasıl Kontrol Edilir

Samsung, Ağustos ayında Galaxy Watch 3’ü Unpacked etkinliğinde tanıttı. Bu yeni nesil akıllı saatin piyasaya sürülmesiyle birlikte şirket, EKG ölçümünü de doğrudan bileklerinden dahil etti. Özellikle, Samsung yakın zamanda bu özelliği Galaxy akıllı saatler için getirmek için FDA izni aldı. Dahası, bu daha önce yalnızca Güney Kore’nin anavatanıyla sınırlıydı. Ancak, FDA onayının ardından Samsung, Galaxy Watch 3 ve Watch Active 2 için de bu EKG’yi (elektrokardiyogram izleme uygulaması) getirdi.

Yeni EKG ölçüm özelliği artık bir yazılım güncellemesiyle Galaxy Watch 3 ve Watch Active 2’ye geliyor. Dolayısıyla, saatlerden herhangi birine sahipseniz, o zaman şanslısınız çünkü EKG testlerini doğrudan bileğinizden alabilirsiniz. Yeni EKG ölçüm özelliği Samsung Health uygulamasında yayında. Güncellemeyi henüz almadıysanız, Sağlık uygulamasının güncellemesi için Google Play Store’u kontrol etmenin zamanı gelmiş demektir. Bu yazıda, Galaxy Watch’unuzu kullanarak EKG’yi nasıl kontrol edebileceğiniz konusunda size adım adım bir rehber vereceğiz. Yani, daha fazla uzatmadan, hemen konuya atlayalım:

galaksi izle ekg özelliği sağlık uygulaması

EKG nedir?

Şimdi, EKG’nin hangi senaryoda yararlı olduğunu veya temelde EKG’nin ne anlama geldiğini anlamak çok önemli. EKG, elektrokardiyogramları ifade eder. Kalp atış hızınızı belirli bir süre boyunca ölçer ve herhangi bir düzensizlik olup olmadığını kontrol eder. Bu yeni özellik artık Sağlık uygulamasında tüm Samsung Galaxy Watch 3 veya Active 2 kullanıcıları için yayında. Bu FDA onaylı özellik, herhangi bir akıllı saat sahibi için en iyi eklentilerden biridir. Ayrıca EKG’nizi yaptırmak için herhangi bir ek ekipmana ihtiyacınız yoktur.

samsung galaxy watch ekg özelliği

Özellikle, kalp atış hızınızda herhangi bir düzensizlik varsa, bu iyi bir işaret değildir. Dahası, bekleyen ciddi bir sağlık sorunu olduğunu gösterir. Galaxy Watch’taki EKG desteği, semptomları tanımlamanıza ve kendinizi kontrol etmenize veya teşhis ettirmenize yardımcı olacaktır. Ayrıca yeni EKG desteği, kullanıcıların EKG’lerini evlerinin rahatlığında yaptırmalarını da daha kolay hale getiriyor. Mevcut pandemi senaryosunda da daha iyi olan.

Galaxy Watch EKG özelliği, Atriyal Fibrilasyon veya AFib bildirimlerini de tespit edebilir. Farkında olmayanlar için, AFib anormal kalp hızı olan çoğu insanın başına gelir. Komplikasyon riskini artırabilir ve kalp tıkanması, kalp yetmezliği, kan pıhtıları vb. Gibi ciddi sonuçlara yol açabilir. Bu nedenle, herkesin kalplerini düzenli bir süre içinde kontrol ettirmesi veya EKG çektirmesi önerilir.

Samsung Galaxy Watch’unuzda EKG Nasıl Kontrol Edilir?

Başlamadan önce, Galaxy Health uygulamasının en son sürümünü yüklediğinizden emin olmanız gerekir. Ve sadece uygulamanın en son sürümü değil, aynı zamanda Sağlık uygulamanızda EKG özelliğinin olup olmadığını da kontrol edin. Güncelleme toplu olarak dağıtılıyor, yani her kullanıcıya ulaşması biraz zaman alacak. Ayrıca EKG’nizi yaptırmak için desteklenen cihazlara, yani Samsung Galaxy Watch 3 ve Active 2’ye sahip olmanız gerekir. Güncellemeyi henüz almadıysanız, bölgenizi ABD olarak değiştirebilirsiniz.

Bunu yaptıktan sonra, Samsung Galaxy Watch 3 veya Watch Active 2 ile EKG’yi nasıl izleyebileceğinizi veya yaptırabileceğinizi öğrenmek için aşağıdaki adımları izleyin:

 1. EKG’nizi yaptırmak için ilk adım, cihazları eşleştirmektir. Samsung Galaxy Watch’unuzu Sağlık uygulamasının en son sürümü ile eşleştirmeniz gerekir. Bu, tüm EKG sonuçlarınızı Android akıllı telefonunuzda saklayacaktır. Daha sonra kalp ritminizi belirli bir süre boyunca izleyebilecek ve teşhis için doktorlara gösterebileceksiniz.
  – Galaxy Watch’unuzu Galaxy akıllı telefonunuzla eşleştirmek için Bluetooth Saatinizde ve telefonunuzda.
  – Başlat Galaxy Giyilebilir telefonunuza yükleyin ve Saatinizi bağlayın.
  Çift Galaxy Watch’unuz ekrandaki talimatları izleyerek.
  galaksi izle ekg çifti
 2. Samsung Health uygulaması, bağlı Galaxy Watch’u otomatik olarak algılayacaktır. Uygulama daha sonra sizden “‘Kan basıncınızı ve EKG’nizi ölçmek için bu saati kullanın” gibi izinler isteyecektir. EKG için kullanacağı için bu izne izin vermelisiniz.
  ekg için galaxy watch 3'ü eşleştirin
 3. Daha sonra bir profil oluşturmanız ve ad, doğum tarihi gibi tüm sağlık bilgilerinizi girmeniz istenecektir.
  profil ekg galaksi izle oluştur
 4. Sağlık Monitörü uygulamasında ve EKG buton.
 5. Ve sonra Başlamak buton.
  başla ekg
 6. Bu yeni EKG özelliğinin nasıl çalıştığı konusunda size uygun bir kılavuz gösterilecektir. Bu özellikten doğru sonuçlar almak için talimatları izleyin.
  ekg nasıl çalışır
 7. Şimdi Galaxy Watch’ı taktığınız bileğinizi seçmeniz gerekiyor.
  galaksi izle bilek ayarı
 8. Bunu yaptıktan sonra, EKG testinizi Galaxy Watch’unuz aracılığıyla yapmaya hazırsınız. Üzerine dokunun Bitti süreci bitirmek için.
 9. Doğru ve doğru bir EKG testi yapmak için ekrandaki kılavuzu takip edebilirsiniz.
  ekg kılavuzu
 10. Galaxy Watch’unuzda Sağlık uygulaması uygulama çekmecesinde bulunmalıdır.
 11. İşlevler listesinde aşağı kaydırın ve EKG.
 12. Üzerine dokunun tamam.
 13. Daha sonra parmağınızı ekranın üstüne koymanız istenecektir. sağ düğme EKG okumaya başlamak için saatinizde.
  sağdaki parmak
 14. Bir zamanlayıcı 30 saniyelik geri sayım aşağıdaki resimde gösterildiği gibi olacaktır:
  zamanlayıcı ekg galaxy izle
 15. Okuma tamamlandığında, EKG sonuçları gösterilecektir. Tüm sonucu Galaxy akıllı telefonunuzda ve Sağlık uygulamasıyla görüntüleyebilirsiniz.
  ekg raporları
 16. Bu kadar!

Size kolaylık sağlamak için, aşağıda Samsung Galaxy Watch’unuzla EKG okumasını nasıl yapabileceğinize dair resmi eğitim videosunu da ekliyoruz:

Desteklenen cihazlar

İşte şu anda bu yeni EKG ölçüm özelliği ile uyumlu olan Samsung akıllı saatlerin listesi. Ancak, bu yeni özelliği kullanmak için Samsung Health Monitor veya Health uygulamasını güncellemeniz gerektiğini unutmayın:

 • Samsung Galaxy İzle 3 45mm (R840XXU1BTHA / R840OXA1BTHA)
 • Samsung Galaxy İzle 3 41mm (R850XXU1BTHA / R850OXA1BTHA)
 • Samsung Galaxy İzle Aktif 2 (R820XXU1CTH8)
 • Samsung Galaxy Watch Active 2 (Verizon) (R825USQU1BTH9)

Sarmak!

Samsung tarafından Sağlık uygulamasında sunulan en son özellikleri kullanarak Galaxy Watch’unuzda EKG okumalarını nasıl alabileceğinize dair bu ayrıntılı yazıda benim tarafımdan bu kadar. Ayrıca, uygulamanın güncellenmiş sürümüne sahip olduğunuzdan emin olun çünkü bu yeni özellik şu anda uygulamanın en son sürümünde mevcuttur.

Böylesine müthiş bir kapsam için, bizim incelememize gidebilirsiniz. Daha fazlasını okumak için Windows Kılavuzları, Oyun Kılavuzları, Sosyal Medya Kılavuzları, iPhone ve Android Kılavuzları. Android, iOS ve Oyun ile ilgili harika videolar için YouTube Kanalımıza abone olmayı unutmayın. Bir sonraki gönderiye kadar… Şerefe!