Samsung Galaxy F41 Hızlı Şarj Çalışmıyor Sorunu

Günümüzde neredeyse herkesin hızlı şarj özelliğine sahip bir akıllı telefona ihtiyacı var. Yeni piyasaya sürülen Samsung Galaxy F41, kutudan çıkar çıkmaz 15W hızlı şarj desteğiyle geliyor. Ancak bazı kullanıcılar söz verilen 15W hızlı şarjı alamadıklarından şikayet ediyor. Bunun yerine, yalnızca yavaş şarj vardır.

Hızlı şarj söz konusu olduğunda bir cihazın tam potansiyeline ulaşmasını engelleyen çeşitli nedenler olabilir. Öyleyse, Samsung Galaxy F41’e sahip biriyseniz ve daha hızlı şarj hızına nasıl ulaşacağınızı merak ediyorsanız, bu sizin için doğru makale. Burada yavaş şarjın olası nedenlerini tartışacağız ve sonra onlar için olası düzeltmeleri göreceğiz. Yani daha fazla uzatmadan, hadi konuya girelim.

Samsung Galaxy F41 Hızlı Şarj Çalışmıyor Sorunu

Hızlı Şarj Nasıl Onarılır Samsung Galaxy F41’de Çalışmıyor?

Bir akıllı telefonun şarj hızını etkileyen birkaç faktör olabilir. Qualcomm sertifikalı bile olmayan bir üçüncü taraf şarj adaptörü kullanıyorsanız, nedeni bu olabilir. Ve orijinal adaptörü kullanıyorsanız, ancak orijinal kabloyu kullanmıyorsanız, o zaman bu bile olası bir neden olabilir. Yalnızca şarj adaptörünü ve kablosunu kullandığınızdan emin olun; cihazınızı hızlı şarj etme konusunda sorun yaşamayacaksınız. Burada, Samsung Galaxy F41 sorunu üzerinde çalışmayan hızlı şarjı hızlı bir şekilde çözmeye çalışabileceğiniz birkaç düzeltmeden bahsettik.

Hızlı şarjı etkinleştirin:

Samsung, kullanıcının hızlı şarjı açıp kapatmayı seçebileceği bir ayara sahiptir. Bu yüzden başka bir şey denemeden önce, ilk olarak Samsung Galaxy F41’inizde hızlı şarj özelliğinin açık olduğundan emin olun. Bunun için Ayarlar’a gidin ve Hızlı Şarj’ı arayın. Sonuçlarda, yanında bir geçiş ile hızlı şarj göreceksiniz. Burada hızlı şarj için geçişin açıldığından emin olun.

Güç kaynağını kontrol edin:

Akıllı telefon şarj cihazınızı bağladığınız soket de yavaş şarjın arkasındaki neden olabilir. Telefonunuzun şarj cihazını başka bir sokete bağlamayı deneyin ve hızlı şarjın burada çalışıp çalışmadığını kontrol edin. Varsa, sorun kesinlikle cihazı ilk şarj etmek için kullandığınız soketle ilgilidir. Ancak, diğer sokette bile yavaş şarj olmasına hala tanık oluyorsanız, evinizde veya ofisinizde çalışan gücün voltajda bazı düzensizlikler olup olmadığını kontrol edin.

Adaptörü ve kabloyu kontrol edin:

Samsung Galaxy F41 ile birlikte kutuda bulunan şarj adaptörü veya kablo, cihazı satın aldığınızda mükemmel durumda olmayabilir. Bazen insanlar yeni telefonlarla bile hatalı aksesuarlar alırlar. Dolayısıyla, kabloda veya adaptörde herhangi bir aşınma veya yıpranma görürseniz, bunları en yakın Samsung bakım merkezine götürün ve değiştirtin.

Mobil veri ve WiFi’nin kapalı olduğundan emin olun:

Cihazınızın ön planında veya arka planında çalışan herhangi bir veri kullanımınız varsa, bu da şarjınızı yavaşlatabilir. Sürekli indirme ve veri kullanımı çok fazla pil tüketir ve şarj olurken çevrimiçi kalmak çok fazla güç çekebilir. Bu nedenle, Samsung Galaxy F41’inizin mobil verilerini ve WiFi özelliğini kapatın ve ardından tekrar şarj etmeyi deneyin.

Telefonunuzu kapatmayı deneyin:

Aşağıda belirtilen düzeltmelerden hiçbiri işe yaramadıysa, cihazı tamamen kapatın. Ardından telefonunuzu kapalı tutarken şarj edin. Şimdi 15W’da şarj oluyorsa, sorun kesinlikle yazılımdadır. Bununla birlikte, 15W’da şarj olmuyorsa, yavaş şarjın arkasındaki sebep de bir donanım cihazı olabilir.

Hatalı pil veya bağlantı noktası:

Bazen pil de suçlu olabilir. Şanssız olanlardan biriyseniz, batarya sorunları olan bir Samsung Galaxy F41 ile sonuçlanabilirdiniz. Ve pil değilse, o zaman şarj için kullanılan bağlantı noktası da olabilir. Bu durumda, telefonu en yakın Samsung Care’e götürün ve onlardan sizin için tamir etmelerini isteyin.

Samsung Galaxy F41’deki yavaş şarj sorununu çözmek için yapabileceğiniz tek şey bu. Bu kılavuz hakkında herhangi bir sorunuz veya sorunuz varsa, aşağıya yorum yapın, size geri döneceğiz. Ayrıca, diğer makalelerimize de göz attığınızdan emin olun. iPhone ipuçları ve püf noktaları, Android ipuçları ve püf noktaları, PC ipuçları ve püf noktalarıve daha yararlı bilgiler için çok daha fazlası.