Salatalık, havuç ve pancar salatası

Salatalık, havuç ve pancar salatası tarifi

Bu pancar veya pancar salatası (bulunduğunuz ülkeye bağlı olarak), birkaç hazırlık gerektirmesine ve bu nedenle daha fazla zamana ihtiyaç duymasına rağmen, doku ve tatların kombinasyonu sayesinde lezzetlidir. Her müstahzarın tadı ve dokusu vardır: füme gevrek pancar, soya soslu ıslatılmış salatalık ve pirinç sirkesi sirkesi, kızarmış dulse deniz yosunu ve agav ile çıtır karamelize tohumlar – tüm nüansları ve dokuları seveceksiniz.

Bununla ilgileniyorsanız, Ücretsiz Tarifler bölümünü adım adım okumaya devam edin salatalık, havuç ve pancar salatası Vegspiration blogumdaki diğer birçok salata tarifini de kaçırmayın.

2 kişi
45 dk.
Gelen
Orta zorluk

Salatalık, havuç ve pancar salatası yapmak için malzemeler:

Salatalık, Havuç ve Pancar Salatası nasıl yapılır:

1

Yosunları ıslatın 15-20 dakika suda. Salatalığı, pancarı ve havuçları soyun. Salatalığı ve pancarı dilimler halinde kesin, havucu rendeleyin ve marul yapraklarını doğrayın.

2

Pancar dilimlerini iyi bir sıvı duman ve bir tutam tuz ile bir kaseye koyun, iyice karıştırın, böylece iyice karıştırın ve marine edilmeye bırakın.

3

Başka bir kapta iyi bir soya sosu ve pirinç sirkesini şekerle karıştırın. Salatalık dilimlerini koyun, karıştırın, böylece hepsi turşuyla kaplı ve beklet.

4

Mümkün olduğunca çok su alarak yosunları iyice boşaltın. Bunları mikserde karıştırın veya daha küçük parçalar halinde kesin. Tavayı az yağla ısıtın ve deniz yosunu 2-3 dakika soteleyin.

5

Başka bir tavayı ısıtın ve tohumları karamelize etmek agav şurubu susam ve pipolarla karıştırılır ve 1-2 dakika sürekli karıştırılır.

6

Tüm hazırlıklar hazır olduğunda Salatalık, havuç ve pancar salatasını birleştirin. Bir tabağın ortasına marul yapraklarını, rendelenmiş havucu ve sotelenmiş deniz yosunu yerleştirin. Pancar ve salatalık dilimlerini ve gevrek tohumları üstüne yerleştirin. Çiğ pancar ve havuç salatasını başlangıç ​​olarak veya herhangi bir yemeğin yanında servis edin.

Tarifini beğendiyseniz Salatalık, havuç ve pancar salatasıTatlı ve Ekşi Salata Tarifleri kategorimize girmenizi öneririz.