Roblox Hatası 282 Herhangi Bir Oyuna Katılamıyor Nasıl Onarılır

Roblox, kullanıcıların çevrimiçi oyunlar oynamalarına ve ayrıca arkadaşlarıyla oynamak için bir oyun oluşturmalarına olanak tanıyan çok popüler bir çevrimiçi oyun platformudur. 2006 yılında David Baszucki ve Erik Cassel tarafından tekrar piyasaya sürüldü. Bu çevrimiçi oyun platformunda, arkadaşlarınızla çevrimiçi oynayabileceğiniz tonlarca çok oyunculu oyun var. Dahası, bir oyun yaratabilir ve hayal edebileceğiniz herhangi bir şey olabilirsiniz. Bu, bir oyun ve karakter yaratmak için sonsuz olasılık olduğu anlamına gelir. Oyununuzu temel alabileceğiniz çok sayıda önceden oluşturulmuş dünya var.

Microsoft Windows, Xbox One, Android, iOS, macOS, Fire OS, Classic Mac OS gibi platformlarda mevcuttur ve çapraz platform oynamayı destekler. Ancak son zamanlarda birkaç kullanıcı, devam eden herhangi bir oyuna katılmalarını engelleyen yeni bir hata bildiriyor. Hata, 282 hata koduyla açılır ve “Oyunun bağlantısı kesildi, lütfen yeniden bağlanın (Hata kodu: 282)” mesajını gösterir. Bu yazıda, bu hatayı bazı olası geçici çözümlerle nasıl düzeltebileceğinizi göstereceğiz. Öyleyse, bununla birlikte, makalenin kendisine bir göz atalım:

roblox oyunları arkadaşlarla oynar

Roblox Hatası 282 nedir?

Pekala, bu sorunu çözecek çözümlere veya olası geçici çözümlere geçmeden önce, bunun temel nedenini anlamak daha iyidir. Birkaç kaynağa göre, kullanıcıların bu hatayı Roblox ile 282 görmelerinin birçok nedeni olabilir.

hata 282 roblox

 • Sunucu Sorunu: Birkaç oyun içi sorunun arkasındaki ana suçlulardan biri sunucu hatasıdır. Roblox sunucusunda herhangi bir sorun varsa, devam eden herhangi bir oyuna katılmanızı çok iyi kısıtlayabilir.
 • VPN Girişimi: Roblox modlu yapılarla oynuyorsanız veya bir VPN kullanıyorsanız, sunucuyla herhangi bir müdahale kesinlikle bu Roblox hata kodunu 282 açacaktır. PC’nizde yüklü VPN’i kaldırarak bunu düzeltmeyi deneyebilirsiniz.
 • Uyumsuzluk Sorunu: Yerel oyun yüklemesi ve oyunun sunucusuyla ilgili bir uyumluluk sorunu varsa, birçok durumda oyun bu hata kodu 282 sorunuyla karşılaşabilir. Bunu düzeltmek için oyunu Windows 7 ve Windows 8.1 ile uyumluluk modunda çalışmaya zorlayabilirsiniz.

Roblox Hatasını Düzeltin 282 Herhangi Bir Oyuna Katılamıyor

Şimdi, Roblox oyununda 282 hata kodunu tetikleyebilecek temel nedenleri anladığınıza göre, aşağıda belirtilen çözümlere gidebilir ve sorunu gidermeye yardımcı olup olmadıklarını görebilirsiniz.

Sunucu sorunlarını kontrol edin

Herhangi bir büyük geçici çözümü denemeden veya Roblox’ta 282 hata kodunu düzeltmekten vazgeçmeden önce, oyun sunucusunun herhangi bir sorun yaşayıp yaşamadığını kontrol etmeniz önerilir. Sunucu kesintisi için sorun gidermeye şu adrese giderek başlamalısınız: DownDetector veya IsTheServiceDown Roblox sunucusunun son zamanlarda herhangi bir sorunla karşı karşıya olup olmadığını bilmenize yardımcı olacak hizmetler. Oyunun sunucusu çalışmıyorsa, yapabileceğiniz hiçbir şey yoktur. Yapabileceğiniz tek şey sunucuların çalışmaya başlamasını beklemek ve bunun için oyun geliştiricilerin bunu düzeltmesini beklemeniz gerekiyor.

roblox sunucusu

VPN’yi devre dışı bırakın

Oyunun kolay oynanabilirliği için farklı bir sunucuya bağlanmak için herhangi bir VPN kullanıyorsanız, o zaman VPN’iniz Roblox’taki 282 hata kodunun nedeni olabilir. Bu gibi durumlarda, PC’nizde oyun oynamak için yüklü herhangi bir VPN’i kaldırarak bunu test etmeli ve düzeltmeye çalışmalı ve bunun yardımcı olup olmadığına bakmalısınız. VPN’iniz, oyununuz ile oyun sunucusu arasındaki bağlantıyı engelliyor olabilir. VPN’i kaldırmak için aşağıdaki adımları izleyin:

 1. Kontrol panelini açın ve Program ve Özellik seçenekler.
 2. Yüklü programlar listesinde aşağı kaydırın ve PC’nizde VPN’i arayın.
 3. VPN’i bulun ve bilgisayarınızdan kaldırın.

Roblox’ta hala 282 hata koduyla karşılaşıyorsanız, bir sonraki yönteme geçmelisiniz.

Uyumluluk modunda çalıştırın

Roblox’u Windows 10’da çalıştırıyorsanız ve içinde Roblox çalıştıran sorunlar görüyorsanız, uyumluluk sorunları yaşıyorsunuz demektir. Ve bunun için, oyunu uyumluluk modunda çalıştırarak bu hatayı Roblox ile düzeltmeyi deneyebilirsiniz. Aşağıda belirtilen yöntemleri izleyerek herhangi bir programı uyumluluk modunda çalıştırabilirsiniz:

 1. Roblox’u kurduğunuz dosya dizinini açın.
 2. Sağ tıklayın Roblox.exe dosyala ve seç Özellikleri.
 3. İçinde Özellikleri menü, seçin Uyumluluk yatay menüden sekme.
  uyumluluk modunda çalıştır roblox
 4. İle ilişkili kutuyu işaretleyin Bu programı uyumluluk modunda çalıştırın, ve Windows 8.1 veya Windows 7’yi (varsa) seçin.
 5. Değişiklikleri kaydetmek ve Roblox oyununu çalıştırmak ve sorunun kaybolup kaybolmadığını görmek için Uygula’yı tıklayın.

Bozuk DNS önbelleğini temizleme

Birkaç kullanıcı, kötü DNS önbelleği nedeniyle, devam eden herhangi bir oyuna katılmak için bağlanmalarını kısıtlayan Roblox ile bu 282 hata koduyla karşı karşıya olduklarını bildirdi. Aynı şekilde mücadele ediyorsanız, kötü DNS önbelleğini temizlemek için aşağıdaki yöntemleri takip edebilirsiniz:

 1. Basın Kazan + R anahtar ve aç Çalıştırmak iletişim kutusu.
 2. Cmd yazın.
  cmd roblox
 3. Kötü DNS önbelleğini temizlemek için cmd yazmanız gerekir:
  ipconfig/flushdns
 4. Bu, DNS önbelleğinizle ilgili tüm bilgileri kaldıracaktır. Temel olarak, yönlendiricinize yeni DNS bilgileri atamanıza yardımcı olur.
 5. Roblox’u açın ve hatanın düzeltilip düzeltilmediğine bakın.

Roblox’u yeniden yükleyin

Yukarıda belirtilen yöntemlerden hiçbiri sizin için işi yapmadıysa, son çare olarak Roblox uygulamasını bilgisayarınızdan kaldırıp yeniden yükleyebilirsiniz. Bu, oyunla ilgili sorunlara neden olabilecek ve 282 hata kodunu gösterebilecek tüm bozuk dosyaları ve geçici dosyaları kaldıracaktır. Oyunu yeniden yüklemek, oyunla ilgili tüm sorunları da çözecek ve aynı zamanda hatayı düzeltmenize de yardımcı olacaktır.

Sarmak!

Yani, bu yazıda benim tarafımdan. Umarım bu kılavuz, Roblox’ta 282 hata kodunu düzeltmek için kullanabileceğiniz en iyi potansiyel çözümlerden bazılarında size yardımcı olmuştur. Sorunu çözmek için hangi yöntemlerin sizin için işe yaradığını bize bildirin. Bu arada, bu içeriği beğendiyseniz ve daha fazla içerik okumak istiyorsanız, böylesine harika bir haber için, sayfamıza göz atabilirsiniz. Daha fazlasını okumak için Windows Kılavuzları, Oyun Kılavuzları, Sosyal Medya Kılavuzları, iPhone ve Android Kılavuzları. Android, iOS ve Oyun ile ilgili harika videolar için YouTube Kanalımıza abone olmayı unutmayın. Yani, bir sonraki gönderiye kadar… Şerefe!