Realme X7 ve X7 Pro Su Geçirmezlik Testi

Su geçirmez bir cihaz, 2020’de bir akıllı telefon sahibi olmanın yeni bir gereğidir. Bu nedenle, yeni Realme X7 ve X7 Pro’nun su geçirmez akıllı telefonlar olup olmadığını bilmek çok önemlidir. Realme, önceki akıllı telefonlarında toz geçirmezlik ve sıçramaya karşı dayanıklılık özellikleri sağlama konusunda iyi bir üne sahiptir. Bununla birlikte, artan taleple birlikte şirketler, buna göre özellikleri kaldırma veya ekleme eğilimindedir.

Yeni Realme X7 ve X7 Pro, diğer amiral gemilerini utandıran muhteşem bir tasarım formatıyla birlikte gelir. Bununla birlikte, yeni Realme X7 nad X7 Pro, duşta görüşmelere katılmak veya su sıçramaları veya meyve suyu dökülmeleri gibi günlük gündelik faaliyetlerin üstesinden gelmede işe yarıyor mu? Tüm bunlar iyi olacak, IP68 su geçirmezlik derecelerine sahip Realme X7 ve X7 Pro, su geçirmezlik testimizde ele alacağız.

Realme X7 ve X7 Pro Su Geçirmezlik Testi

Realme X7 Cihaz Özellikleri

08 Eylül 2020’de Realme tarafından piyasaya sürülen X7, tüm yeni özelliklere sahip mükemmel bir bütçe akıllı telefon. X7 gövdesinin boyutu 160,9 x 74,4 x 8,1 mm’dir ve yaklaşık 175 g ağırlığındadır. Böylece, cebiniz için mükemmel bir beden ve doğru ağırlık, böylece kollarınızda baskı yapmaz. Çift SIM kullanıcısıysanız, X7’de Çift Nano SIM kullanabilirsiniz. Akıllı telefon Mavi, Beyaz ve Gökkuşağı renklerinde mevcuttur. Dahası, X7, 5G dahil bilinen tüm Ağ Teknolojilerini içerir.

Realme X7 5G olarak da biliniyorsunuz. Ekranın boyutu bize 6,4 inç AMOLED kapasitif dokunmatik ekran. Böylelikle 1080 x 2400 piksel çözünürlükle birlikte ekranınızda 16M rengin keyfini çıkarabilirsiniz. Ayrıca ekran Corning Gorilla Glass ile iyi korunuyor. Donanıma gelince, bir MediaTek Dimensity 800U 5G yonga seti, Octa-core 2.4 GHz CPU ve bir Mali-G57 GPU ile birlikte kullanıyor.

Böylece akıllı telefonu farklı görevleri yerine getirmek ve uygulamaları çalıştırmak için verimli hale getirir, ayrıca Android 10 üzerinde çalışır ve Realme UI kullanır. Maalesef harici hafıza kartı için herhangi bir kart yuvası yok ve fiyata bağlı olarak 128GB dahili hafıza / 6GB RAM ve 128GB dahili hafıza / 8GB RAM alacaksınız.

Arka kamera, 64MP + 8MP + 2MP + 2MP’lik bir dörtlü kamera setidir, bu nedenle aşırı ayrıntılara sahip fotoğraflar çekmenizi sağlar. Ayrıca arka kamera için LED flaş, HDR ve panorama desteği var. Öte yandan, ön selfie kamerası, net bir selfie için uygun olan 32 MP’lik tek bir kamera. Ayrıca, telefonun ekranına da yumruk attı.

Kablolu kulaklık kullananlar için maalesef X7’de 3,5 mm kulaklık girişi bulunmamakla birlikte hoparlör dahildir. Parmak izi sensörleri artık bir akıllı telefonun önemli bir özelliğidir. X7’de parmak izi sensörü ekranın altında bulunur. X7 ayrıca ivmeölçer, cayro, yakınlık ve pusula gibi başka sensörlere de sahiptir. 4300 Li-Po çıkarılmayan pil için 65 W’lık hızlı şarjı destekler.

Realme X7 Su Geçirmezlik Testi

X7’nin özelliklerini okuduysanız, şimdiye kadar, istediğimiz tüm bu iyi özelliklere sahip iyi bir akıllı telefon olduğunu biliyorsunuz. Ancak buna değer mi? Su geçirmez bir cihaz mı? Realme X7 için herhangi bir IP derecelendirmesi olmadığından, bunun su geçirmez bir cihaz olmadığını varsayabiliriz.

Ekran ve görüntü ekran işlevsel, dokunmatik ekran çalışmıyor
Kamera İşler
Hoparlör ve kulaklık Hoparlör arızası, sesi boğma
Diğer G / Ç bağlantı noktaları Sorun yok

Bununla birlikte, akıllı telefon Corning Gorilla Glass v5 ile korunduğu için, akıllı telefonun kendini az miktarda sudan koruyabileceğini varsayabiliriz. Bu, X7’nin su sıçramasına ve toza dayanıklı olduğu ve hatta su altında 5 dakika dayanabileceği anlamına gelir, ancak su geçirmez değildir. Bu nedenle, insanlar X7’yi test etmediler, çünkü eğer yaparlarsa, akıllı telefonun hayatta kalmayacağını önceden açıkça biliyorlar.

Realme X7 Pro Cihaz Özellikleri

Realme X7 Pro, 15 Eylül 2020’de piyasaya sürüldü ve X7 modelinin gelişmiş versiyonu. Dolayısıyla 5G teknolojisi ile de donatıldığını rahatlıkla tahmin edebilirsiniz ve evet haklısınız. X7 Pro’nun boyutu 160,8 x 75,1 x 8,5 mm’dir ve 184 g ağırlığındadır.

X7 modelinden biraz daha ağır, ayrıca Dual Nano SIM desteğine sahip. 6,55 inç boyutunda olan Süper AMOLED kapasitif dokunmatik ekran tipi. 16 M renk ile 1080 x 2400 piksel çözünürlüğe de sahip olacaksınız. Corning Gorilla Glass, ekranı çok iyi koruyor. Dahası, 20Hz yenileme hızına sahiptir.

X7 Pro, Octa çekirdekli (4 × 2,6 GHz Cortex-A77 ve 4 × 2,0 GHz Cortex-A55) CPU ve Mali-G77 MC9 GPU ile birlikte Mediatek Dimensity 1000+ yonga setinde çalışır. Böylece x7 pro versiyonunu x7 modelinden biraz daha üstün hale getiriyorsunuz. Maalesef harici kart yuvası yok ve fiyata bağlı olarak 128GB / 6GB RAM, 128GB / 8GB RAM, 256GB / 8GB RAM bellek alabilirsiniz.

Ana arka kamera, LED flaş, panorama ve HDR destekli 64MP + 8MP + 2MP + 2MP’lik dört kamerayı destekler. Ön kamera HDR ile 32MP’dir, 3,5 mm kulaklık jakı desteği yoktur ve diğer özellikler X7 modeli ile aynıdır. Bununla birlikte, batarya elbette çıkarılmayan 4500mAh Li-Po ve 65W’lık hızlı şarjı destekliyor. X7 Pro, Koyu Mavi, Beyaz ve Gökkuşağı renk çeşitlerinde mevcuttur.

Realme X7 Pro Su Geçirmezlik Testi

X7 Pro teknik özelliklerine göre, akıllı telefon özelliklerinin X7 modelinden yalnızca biraz daha üstün olduğunu fark etmiş olabilirsiniz. Ama su geçirmez mi? Hayır, cihaz su geçirmez değil çünkü Realme X7 Pro için herhangi bir IP derecelendirmesi mevcut değil. Bu, Realme’nin IP değerlendirme su testini gerçekleştirmediği anlamına gelir. Bunun en olası nedeni, su geçirmez bir cihaz üretmek için girintiye girmemiş olmalarıdır.

Ekran ve görüntü ekran işlevsel, dokunmatik ekran çalışmıyor
Kamera İşler
Hoparlör ve kulaklık İşler
Diğer G / Ç bağlantı noktaları şarj portu ile ilgili problem, kısa devre sıvı hasarı

Su geçirmez bir cihaz yapmış olsalardı, onu iyi test ederlerdi ve IP derecelendirmeleri Web sayfasında bulunacak, ancak yok. Corning Gorilla Glass sayesinde, X7 Pro su sıçramasına ve toza dayanıklı olabilir, ancak su geçirmez bir cihaz olamaz.

Sonuç

Realme X7 ve X7 Pro üzerinde su geçirmezlik testi yaptıktan sonra, kullanıcılara cihazın hiç su geçirmez olmadığından emin olabiliriz. Dahası, cihaz bu konuda toza veya Sıçramaya dayanıklı değildir. Hiç su korumasına sahip olmayan iyi bir bütçe segmenti akıllı telefon görmek oldukça beklenmedik bir durum.

Feragatname

Su geçirmezlik testi sonuçları tamamen bireysel / ekip gözlemlerine dayanmaktadır. Bu testler sadece bir cihazın su geçirmez olup olmadığı konusunda fikir verecektir. Cihazınıza zarar verebileceğinden, kullanıcıların bu testi evde denememelerini öneririz.

Test adı Realme X7 Realme X7 Pro
Su sıçramasına dayanıklı Hayır Hayır
Su geçirmez Başarısız, su geçirmez değil Başarısız, su geçirmez değil

Ancak Realme X7 veya X7 Pro’yu satın almayı planlıyorsanız, kazara sıvı dökülmesi veya şiddetli yağmurdan kaynaklanan herhangi bir su damlacığının cihazınıza onarılamayacak şekilde zarar verebileceğini unutmayın. Su geçirmez olmadığı için akıllı telefonunuza özen gösterin.