Python’da Girinti Hatasını Düzeltmek İçin Ayrıntılı Bir Kılavuz

Bu eğitimde size Python’daki Girinti Hatasını düzeltme adımlarını göstereceğiz. Programlama dillerinde, girinti, bir satırın başlangıcından önceki, yeni bir para ise başlangıcı olduğunu belirtmek için bir boşluk kümesidir. Bu çoğunlukla ‘For’, ‘If’ ve diğer ilgili döngüler durumunda kullanılır, böylece ona yapılandırılmış bir görünüm verir ve yorumlayıcının kodu yürütmesine izin verir. Ancak, bu boşlukları kaçırırsanız, sorunların nedeni bu olabilir.

Aynı şekilde, boşlukların sayısı eşit olarak dağılmazsa, o zaman da hataya katkıda bulunabilir. Bu bağlamda, Python PEP8 boşluk kuralını takip eder, bu nedenle genellikle dört boşluk olması ve sabit sekme karakterlerinin olmaması önerilir. Ancak bu kurallara uymazsanız, girinti sorunları yaşayabilirsiniz. Böyle bir durumda, Python’daki Girinti Hatasını düzeltmek için bu kılavuzdan yardım alabilirsiniz. Talimatların tamamı için takip edin.

Girinti Hatasını Düzeltme Python

Neden Girinti Hatası Oluşur

Bazı insanlar boşluk bırakırken genellikle Boşluk çubuğunu ve Tab tuşunu karıştırır. Her ikisi de bu amaç için kullanılabilir, ancak Python’da birini seçmeli ve ona bağlı kalmalısınız. Her ikisini de birbirinin yerine kullanırsanız, Tercüman beyaz boşlukları ayırt edemeyebilir. Ayrıca, For, If ve benzeri döngüler kullanıyorsanız, doğru girinti kalıplarını izlediğinizden emin olun.

python blok girintisi

Bu iç içe döngüleri kullanırken, eşit olmayan girinti, hatanın en önemli nedeni gibi görünmektedir. Referans olarak yukarıdaki örneğe bakın. İlk blok, sırayla üçüncü bloğu içeren ikinci bloğa sahiptir. Bundan sonra ikinci bloğa ve ardından ilk bloğa devam ediyoruz. Tüm bunları birbirinden ayırt edebilirsiniz çünkü bu iç içe geçmiş bloklar arasında eşit bir girinti vardır. Bu döngüleri girintilerken daima bu kuralı izleyin.

Python’da Girinti Hatası Nasıl Onarılır

Başlangıç ​​olarak, For ve If bloklarıyla uğraşırken, eşit aralıklarla doğru girinti desenini izleyin. Beyaz boşluklar için Tab kullanıyorsanız, yalnızca bununla devam edin, Boşluk Çubuğu ile karıştırmayın. Örneğin, aşağıdaki görüntüde If bloğunu For’un içine nasıl yerleştirdiğimize ve ardından her iki döngüyü nasıl sonlandırdığımıza bakın. Ayrıca benzer bir model izlemelisiniz ve bu Python’daki Girinti Hatasını düzeltmelidir.

döngü

Aynı satırlar boyunca, kod düzenleyiciniz tüm sekmeleri ve boşlukları görüntüleme seçeneğine sahip olabilir. Kodlamaya devam etmeden önce etkinleştirmeniz önerilir. Örneğin, Notepad ++ kullanıyorsanız, Görünüm sekmesine gidin ve Sembolü Göster seçeneğine gidin. Ardından Beyaz Boşluğu Göster ve SEKME seçeneğini işaretleyin.

alan not defteri göster

Şimdi, bu özelliği etkinleştirmek her alan için tek noktalar yerleştirecektir. Bu size her satırdan önce girdiğiniz boşlukların sayısı hakkında bir fikir verecektir. Aşağıdaki ekran görüntüsünde, kırmızı bölümler üç tek noktalı üç boşluğu belirtirken, yeşilin dört tek noktası (dört boşluk) vardır. Bu, her bloğun girintisini net bir şekilde belirlemenize yardımcı olacaktır ve bu nedenle sorunu da çözmelidir.python girinti not defteri

Bu, Python’da Girinti Hatasının nasıl düzeltileceğiyle ilgili bu kılavuzdan alınmıştır. Yukarıda belirtilen yöntemler, söz konusu sorunu çözebilmelidir. Talimatlarla ilgili hala sorularınız varsa, yorumlarda bize bildirin. Yuvarlayarak, işte bazı iPhone İpuçları ve Püf Noktaları, PC ipuçları ve püf noktaları ve ayrıca kontrol etmeniz gereken Android İpuçları ve Püf Noktaları.