Fix Video DRM Errors Samsung

Prime Video, Netflix ve Diğerleri için Samsung’da Video DRM Hatalarını Düzeltin

Bu eğitimde, Prime Video, Netflix ve diğer bu tür uygulamalar için Samsung’daki Video DRM Hatalarını nasıl düzelteceğinizi göstereceğiz. Aygıtın önyükleyicisinin kilidini açmak ve ardından sistem bölümüne erişim kazanmak, bir kullanıcının çok sayıda ince ayar yapmasına izin verir. Ancak aynı zamanda bazı istenmeyen riskleri ve sorunları da beraberinde getirir. Bankacılık ve Medya Oynatıcıları, en çok etkilenen alanlardan ikisidir.

Cihazınızda ince ayar yapıldığını öğrendiğinde, bu tür tüm uygulamalar, sınırlı işlevlere sahip kısıtlı bir ortamda çalışmayı reddedebilir. Samsung cihazlarıyla işler biraz daha karmaşık hale gelebilir. Knox sadece takılmakla kalmaz, aynı zamanda bir dizi DRM hatasıyla da karşılaşabilirsiniz. Dijital Haklar Yönetimi, dijital medya için bir telif hakkı korumasıdır. Bu sadece gizliliği kontrol etmekle kalmaz, aynı zamanda içeriğin güvenli bir ortamda kullanılmasını da sağlar.

Ancak, aygıtın önyükleyicisinin kilidini açtığınızda ve onu köklendirdiğinizde, bu güvenli ortam bir darbe alır. Bu da DRM’nin doğrudan Prime Video, Netflix ve diğer akış sitelerinin içeriği oynatmasını engelleyecektir. Ancak, Android’in açık kaynaklı doğası sayesinde her zaman bir geçici çözüm vardır. Bu eğitimde, Prime Video, Netflix ve diğer bu tür uygulamalar için Samsung’daki Video DRM Hatalarını nasıl düzelteceğinizi göstereceğiz. Takip etmek.

Video DRM Hatalarını Düzeltin Samsung

Samsung’da Video DRM Hataları Nasıl Düzeltilir

İşte gerçekte olan şey burada. İçinde / system / lib / ya da / system / vendor / lib / bölüm, liboemcrypto.so adıyla saklanan bir dosya var. Yukarıda bahsedilen uygulamalar, DRM korumalı içerikleri oynatmak için bu dosyayı kullanır. Ancak, köklü bir cihazda herhangi bir DRM içeriğini yayınlamaya çalıştığınızda, bu dosya bunu yapmanıza izin vermez. Bazıları bazı DRM Hata mesajlarını görüntüleyebilirken, diğerleri ilk ekranı geçmenize izin vermez. Genellikle sahip olduğunuz Samsung cihazına ve onun temelindeki işletim sistemi sürümüne bağlıdır.

liboemcrypto dosyası

Bu bağlamda, basit bir düzeltmenin sadece bu dosyayı silmek olduğunu düşünebilirsiniz. Oldukça uygun bir düzeltme olsa da, genellikle tavsiye edilmez. Bunun nedeni, dosyanın sistem bölümünde saklanması ve bu bölümde doğrudan değişiklik yapmanın asla iyi bir fikir olmamasıdır. Bu bağlamda, bir Magisk Modülünden yararlanacağız. Modül temelde liboemcrypto.so dosyasını sıfır bayt değişimiyle maskeleyecektir. Magisk her şeyi sistemsiz bir şekilde yaptığından, bu nedenle sistem bölümünü değiştirme sorunu ilk etapta ortaya çıkmaz.

Bu modülde sadece bir uyarı var. Bunu Samsung cihazınıza yüklediğinizde Widevine L1 Sertifikasyonu L3’e düşürülecektir. Sonuç olarak, içeriği artık HD olarak yayınlayamazsınız. Ancak içeriği bile izleme becerisinin kendisi artı bir noktadır ve bu nedenle bu modülün faydası dezavantajı kolayca aşar. Bununla birlikte, Prime Video, Netflix ve diğer bu tür uygulamalar için Samsung’daki Video DRM Hatalarını düzeltmek için gerekli talimatlar burada verilmiştir.

Talimatlar Adımlar

  1. Köklü bir cihaza sahip olduğunuz için, Magisk Manager uygulaması cihazınıza yüklenecektir. Hemen yapmazsanız.
  2. Ardından uygulamayı başlatın ve sol üstte bulunan hamburger menüsüne dokunun.
  3. İndirilenler bölümüne gidin ve ‘liboem’ modülünü arayın. Bu getirmeli liboemcrypto engelleyici modül.
    Video DRM düzeltme modülü
  4. İndirme simgesine ve ardından beliren açılır pencerede Yükle düğmesine dokunun.
  5. İşlemin bitmesini bekleyin ve bu bittiğinde, sağ altta bulunan Yeniden Başlat düğmesine basın.
  6. Cihazınız yeniden başladığında, favori akış uygulamalarınızdaki içeriklere köklü Samsung cihazlarınıza kolayca erişebilirsiniz.

Hepsi bu kılavuzda Prime Video, Netflix vb. İçin Samsung’daki Video DRM Hatalarının nasıl düzeltileceğine dair bilgilerdir. Daha önce belirtildiği gibi, aynısını modül olmadan da liboemcrypto.so dosyasını silerek yapabilirsiniz. Ancak, sistem bölümünde doğrudan değişiklik yapmak, sorunu çözmenin önerilen yolu değildir.

Sadece Magisk sistemsiz yapmakla kalmaz, aynı zamanda tüm sürecin gerçekleştirilmesini oldukça kolaylaştırır. Bu not üzerine, bu kılavuzu sonlandırıyoruz. Herhangi bir sorununuz varsa, aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin. Yuvarlayarak, işte bazı iPhone İpuçları ve Püf Noktaları, PC ipuçları ve püf noktaları ve ayrıca kontrol etmeniz gereken Android İpuçları ve Püf Noktaları.