Portakallı ve cevizli marul salatası

Portakal ve cevizli marul salatası tarifi

Masaya getirme fikri ile sağlıklı tarifler Bu bayramlarda, bu kez Free Recipes’te size basit bir salata hazırlamayı öğretiyorum, ancak sağlıklı ve lezzetli malzemelerle hiçbir Noel yemeğinde çakışmayacak ve misafirleriniz daha sağlam yemeklerin başlangıcı olarak takdir edecekler. Tabii ki, bu salata, malzemeleri kolayca temin edilebildiği için yılın diğer zamanları için de uygundur. Not alın portakal ve cevizli marul salatası tarifi, onunla neşelen ve denersen bana yorum bırakmayı unutma! Ve eğer pişirmeye devam etmek istiyorsan, seni blogum Los Dulces Secretas de Cuca’da bekliyor olacağım.

4 kişi
15 dk.
Gelen
Düşük zorluk

Portakallı ve cevizli marul salatası yapmak için malzemeler:

Portakallı ve cevizli marul salatası nasıl yapılır:

1

Marulu böldük ve yıkadık çok iyi. Santrifüjüyoruz ve rezerve ediyoruz. Evde santrifüjümüz yoksa bir kevgir içine koyup suyunu iyice boşaltması için bırakıp portakal ve ceviz salatasının hazırlanmasına devam edebiliriz.

2

Portakalları soyuyoruz ve fazla beyaz kısım bırakmamaya çalışıyoruz. Onları doğrayıp büyük bir kaseye koyuyoruz. Suyu serbest bırakırlarsa hiçbir şey olmaz, aslında daha iyidir çünkü marul ve portakal salatası daha zengin olacaktır.

3

Mısırı süzüyoruz, surimi’yi böldük parçalar halinde ve bunları da kaseye ekliyoruz.

4

Zeytinleri süzüyoruz ve onları dilimler halinde kesiyoruz. Onları salata kasesine koyup portakal salatasının hazırlanmasına devam ediyoruz.

5

Marulu dahil ediyoruz iyice süzün, yağ, tuz ve biraz öğütülmüş sarımsak ekleyin ve surimi çubuklarını parçalamamaya çalışarak iyice karıştırın.

6

Servis yapmadan önce fındıkları açıyoruz ve onları ayırıyoruz kabaca ellerinle. Bir avuç kızarmış soğanla birlikte marul ve portakal salatasının yüzeyine koyuyoruz. Yumuşamalarını önlemek için anında hizmet veriyoruz.

7

Sunabiliriz portakallı ve cevizli marul salatası bir tabakta servis edin ve misafirlerimize servis yapın veya her konuğa hizmet edeceğimiz bireysel kaselerde dağıtın. Söylediğimiz gibi, bal ile pişirilmiş fileto veya pirzola gibi daha güçlü bir yemeği tahmin etmek ideal sağlıklı bir başlangıçtır. Afiyet olsun!