Portakal ve ceviz salatası

Portakallı Cevizli Salata Tarifi

Evde portakalları ve mandalinaları o kadar çok seviyoruz ki, mevsimleri geldiğinde onları Noel salatalarıma dahil etme cazibesine karşı koyamıyorum. RecetasGratis’te size bu kez, içeriğindeki maddeler sayesinde zıtlık dolu bu salatalardan birini nasıl hazırlayacağınızı ve aynı zamanda çok sağlıklı olduğunu ve sadece birkaç dakikada hazırlandığını gösteriyorum. İyi not al, bu portakal ve ceviz salatası beyaz peynir ile de kış için ve tabii ki Noel sofralarında yeri var.

4 kişi
15 dk.
Gelen
Düşük zorluk

Portakal ve Ceviz Salatası Yapmak İçin Malzemeler:

Portakal ve Ceviz Salatası nasıl yapılır:

1

Biz başladık marulu bölmek beğenimize, yıkamak ve çok iyi döndürmek ki tüm su serbest kalsın. Santrifüjümüz yoksa ömür boyu bir süzgeçte bırakabiliriz. Bu arada portakalları soyup doğruyoruz. Onları geniş bir kaynağa koyuyoruz.

2

Hamsinin yağını süzüp salata kasesine ilave ettiğimiz küçük parçalara ayırıyoruz. İyice süzülmüş marul ve istediğimiz bir avuç dolusu tohum ve kuru üzüm ekleyin. Marul ve portakal salatasını otlar, sarımsak tozu, tuz ve zeytinyağı ile süsleyin. Çok iyi karıştırıyoruz.

Hile: Hamsi ve peynirin zaten sahip olduğu tuza dikkat edin ve aşırıya kaçmamalıyız.

3

Fındıkları ayırıyoruz ve onları kabaca ellerimizle kesiyoruz. Ayrıca beyaz peyniri küpler halinde kesip ayırdık.

4

Servis yapmadan hemen önce peynir, ceviz ve bir avuç krutonu ekleyip karıştırın portakal ve ceviz salatası peyniri kırmamaya özen göstererek hemen masaya alıyoruz. Afiyet olsun!

Daha birçok tarifin sizi beklediği blogum Cuca’s Sweet Secrets’a bir göz atın.