Pipirrana murciana – Morina ve ñoras ile Tarif

Murcian Pipirrana tarifi

murcian pipirrana Çok yaygın malzemelere sahip olmasına rağmen her evde farklı şekilde hazırlanan geleneksel ve tanınmış bir salatadır. Örneğin, diğer malzemeler arasında domates, yeşil biber veya ton balıklı pipirranaları görebiliriz. Bu vesileyle, RecetasGratis’te Morina ile bir pipirrana hazırlamayı seçtik, çünkü aynı zamanda Murcian pipirrana’nın çok tipik bir bileşeni.

Ancak, pipirrana vegan yapmak istiyorsanız morina balığı olmadan da sorunsuz yapabilirsiniz. Sonuç, her zaman yapımı çok kolay taze bir salata olacaktır, bu yüzden sizi keşfetmeye davet ediyoruz murcian pipirrana nasıl yapılır çok pratik bir şekilde. Tarifle gidelim!

4 kişi
15 dk.
Gelen
Düşük zorluk

Ek özellikler:
Ucuz maliyet, İlkbahar-Yaz aylarında popüler, Demir, İspanyol Tarifler

Pipirrana murciana yapmak için malzemeler:

Pipirrana murciana nasıl yapılır:

1

Ñoraları ayır ve tohumları çıkar.

Pipirrana Murciana Tarifi - Adım 1

2

Izgarayı biraz yağla yağlayın ve ateşe koyun. Ñoraları ve morinayı içine koyun. Yaklaşık beş dakika pişirin veya morina bitene kadar.

Murcian Pipirrana Tarifi - 2. Adım

3

Balıkları ve ñoraları soğumaya bırakın ve bu arada, soğanları soyup doğrayın. Kırmızı biberi yıkayın, kurulayın ve doğrayın.

Hile: Soğanın tadı hafif olmasını istiyorsanız, bir saat soğuk suda bekletin veya birkaç saniye sıcak suda haşlayın.

Murcian Pipirrana Tarifi - 3. Adım

4

Eşit olarak doğrayın ñoras ve morina.

Murcian Pipirrana Tarifi - Adım 4

5

Büyük bir kaseye soğanı, biberi, ñoraları ve doğranmış morinayı koyun. Zeytinleri ekleyin ve pipirranayı tuz, yağ ve sirke ile çeşnilendirin. Her şeyin iyice entegre olması için iyice karıştırın.

Murcian Pipirrana Tarifi - Adım 5

6

Servis zamanına kadar buzdolabında saklayın. Lezzetlerin oturması ve daha iyi olması için Murcian pipirrana’nın bütün gün dinlenmesine izin verin. Tost ekmeği ile tadını çıkarın, lezzetli olacağını göreceksiniz.

Umarım tarifi beğenmişsinizdir ve sizi Cakes adlı blogumu ziyaret etmeye davet ediyorum.

Pipirrana Murciana Tarifi - Adım 6

Pipirrana murciana – Öneriler

Pipirranas yapmanın birden fazla yolu vardır, çünkü hazırlandığı bölgeye göre diğer gelenekler takip edilir. Örneğin Endülüs’te Jaén’den meşhur pipirrana olgun domates, yeşil biber ve ton balığı ile yapılır.

Tadını çıkarmanın bir başka yolu da midyeleri pipirrana ile doldurmak veya sadece kruton, ekmek veya kurabiyelerin üzerine yaymak için kullanmaktır.