PicsArt’ta Fotoğrafınızın Çözünürlüğünü Nasıl Değiştirirsiniz?

Picsart, hem Android hem de iOS için kullanılabilen en popüler fotoğraf düzenleme uygulamalarından biridir. Çoğu ücretsiz olan tonlarca çarpıcı özellik sağlamasıyla bilinir. Çeşitli efektler, katmanlar, dokunuşlar, çıkartmalar, lensler kullanabilir, kolajlar oluşturabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca, kırpma, şekil, kırpma, hareket, dağılım, klon vb. Gibi diğer tüm temel araçları da alırsınız. Bu, resimlerinizin görünümünü tamamen değiştirebilen çok güçlü bir düzenleyicidir.

Bununla birlikte, kullanıcıların şikayet ettiği tek sorun resimlerin çözünürlüğüdür. Picsart uygulamasıyla düzenleme yaptıktan sonra görüntülerin çözünürlüğü kötü bir şekilde etkileniyor. Resimlerde yüksek miktarda parazit yaratarak çok gerçek dışı görünmesini sağlar. Dolayısıyla, bu nedenle Picsart’ı kullanırken sorunlarla karşılaşıyorsanız, yerleşik seçenekleri kullanarak PicsArt’ta Fotoğrafınızın çözünürlüğünü değiştirebileceğinizi bilmekten mutluluk duymalısınız.

PicsArt'ta Fotoğrafınızın Çözünürlüğünü Nasıl Değiştirirsiniz?

PicsArt’ta Fotoğrafınızın Çözünürlüğünü Nasıl Değiştirirsiniz?

Resimlerinizin kalitesini artırmak için Picsart’ta görüntü çözünürlüğünü değiştirebilirsiniz. Fotoğraflarınızın çözünürlüğünü nasıl değiştireceğinizi bilmiyorsanız, bunu şu şekilde yapabilirsiniz:

Picsart uygulamanızı açın.

Sağ alt köşedeki Profil simgesine tıklayın.

Üç dikey nokta ile temsil edilen menü simgesine tıklayın.

Ayarlara git

PicsArt'ta Fotoğrafınızın Çözünürlüğünü Nasıl Değiştirirsiniz?

Maksimum Görüntü Boyutuna tıklayın

Varsayılan olarak, görüntü boyutu 5 megapiksel (2592 * 1944) olarak ayarlanmıştır

PicsArt'ta Fotoğrafınızın Çözünürlüğünü Nasıl Değiştirirsiniz?

En yüksek çözünürlüğü seçin, yani 8 megapiksel (3264 * 2448)

Son olarak, değişiklikleri kaydetmek için Tamam’ı tıklayın.

Sonuç

Şüphesiz, Picsart bir dizi kaliteli düzenleme aracıyla birlikte gelir. Üstelik, premium bir sürümde mevcut olmasına rağmen, özelliklerinin çoğunu ücretsiz olarak sunmaya devam ediyor. Kullanıcıların düzenledikten sonra resimlerin çözünürlüğünde bulduğu tek sorun.

Umarım yukarıda belirtilen adımları izledikten sonra bu sorunun üstesinden de gelebilirsiniz. Böylece, Picsart’ı bir sonraki kullanışınızda, net ve net fotoğraf çözünürlüğüyle harika sonuçlar elde edeceksiniz.