Peynir ve ayva salatası

Peynir ve ayva salatası tarifi

Sonbaharın yaklaştığını müjdeleyen meyve üzüm, tatlı ve taze tat, vücut için çok sayıda yararlı etki sağlar. Şu anda dünya üzüm üretiminin sadece küçük bir yüzdesi (% 10) sofralık meyve olarak kullanılmakta, geri kalanı ise şarap ve şıra üretiminde kullanılmaktadır. En iyi fasulyeleri tatmak için en uygun zaman Eylül sonu ve sonbahar aylarıdır. Şüphesiz tek başına veya bir meyve salatası veya bir smoothie’de içerik olarak tüketilmesi lezzetli bir meyvedir. Aynı şekilde tatlı tadı da her türlü salatayı zenginleştirir ve özellikle peynirle birleşir. Her iki malzeme de özellikle sos şeklinde et, kümes hayvanları veya balık yemeklerine mükemmel bir uyum sağlar.

Ücretsiz Tariflerde kalın ve bizimle keşfedin peynir, ayva ve üzüm salatası nasıl yapılırlezzetli ve sade susamlı salata ile tüm aile için mükemmel bir sağlıklı yemek.

4 kişi
45 dk.
Düşük zorluk

Peynir ve Ayva Salatası Yapmak İçin Malzemeler:

Ayva Peynirli Salata nasıl yapılır:

1

Üzüm ve ayva salatası tarifine başlamadan önce, beyaz peynirin bir başkasıyla ikame edilebileceğini belirtmek gerekir, ancak üzüm ve ayva ile kontrast oluşturacak güçlü bir tada sahip olmasını tavsiye ederim. Bunu söyledikten sonra, üzümleri yıkarız. İsterseniz onları soyabilir, tohumları küçük bir bıçakla çıkararak ikiye bölebiliriz.

Ayva Peynirli Salata Tarifi - 1. Adım

2

Marul yapraklarını elimizle doğruyoruz peynir ve ayva salatası servis etmek için kullanacağımız tabaklara dağıtıyoruz.

Ayva Peynirli Salata Tarifi - 2. Adım

3

Üzümleri, domatesleri ekliyoruz, peynir ve ayva doğranmış. Bu üzüm salatası ne kadar güzel görünüyor, bu kadar renkli, değil mi?

Ayva Peynirli Salata Tarifi - 3. Adım

4

İçin salata sosu yapmak Salata, susam tohumlarını yağsız tavada kızartıyoruz.

Ayva Peynirli Salata Tarifi - 4. Adım

5

Soğuk olduklarında, sirke malzemelerinin geri kalanıyla birlikte bir kaseye koyarız, bir tutam tuz ve karabiber ekleyip bir çatal veya birkaç çubukla kuvvetlice çırpın emülsifiye sos al.

Ayva Peynirli Salata Tarifi - Adım 5

6

Sıraya diziyoruz peynir ve ayva salatası bu salata sosu ile servis edin. Gerçekten muhteşem bir yemektir, bir gurme menüsüne layıktır ve geleneksel doldurulmuş hindi veya doldurulmuş tavuktan yapılan Noel gibi sonbahar ve kış tatilleri için mükemmeldir. Aslında, tat ve doku karşıtlığı tüm konukları şaşırtacağından, hazırlanmasını yıla veda etmesini veya bir sonrakine hoş geldin demesini tavsiye ediyoruz. Ve diğer kolay ve hızlı tariflerin yanı sıra lezzetli olanları da keşfetmek istiyorsanız, La cocina de Catina blogumu ziyaret edin.

Ayva Peynirli Salata Tarifi - 6. Adım