How to Download and Install Kali Linux in PC

PC’de Kali Linux Nasıl İndirilir ve Kurulur

Microsoft Windows ve Mac’ten sonra Kali Linux, daha az bilinen işletim sistemlerine rağmen en kullanışlı ve kullanışlı olanlardan biridir. Bu, Offensive Security tarafından, esas olarak ağları ve yazılımları test etmek için araçlar sunmak üzere sunulan Debian tabanlı bir dağıtımdır.

Bu, güvenliklerini artırmak, zayıflıkları düzeltmek ve bilgisayar korsanlarını durdurmak için verimli bir şekilde kullanılabilir. Bununla birlikte, öğrenciler, teknoloji uzmanları ve BT konusunda acemi olanlar için de aynı derecede yararlı olabilir. Şimdi size Kali Linux’u dizüstü bilgisayarınıza veya kişisel bilgisayarınıza nasıl indirip kurabileceğinizi göstereceğiz.

PC'de Kali Linux Nasıl İndirilir ve Kurulur

PC’nize Kali Linux Nasıl İndirilir ve Kurulur

Not

VMware kullanacağız. Bunun arkasındaki sebep, modern bilgisayarların ve dizüstü bilgisayarların çoğunda bir Disk Okuyucu / Yazıcının kurulu olmaması ve Kali Linux’un varsayılan bölüm yüklemesi bir Disk Okuyucu / Yazıcı gerektirmesidir. Böylece, VMware kullanmak bunun kullanımını ortadan kaldırır.

Her şeyden önce, bu siteye gidin ve ücretsiz Kali Linux kopyanızı indirin. Donanım gereksinimlerinize özel sürümü indirin. Örneğin, 4 GB’tan daha büyük bir RAM’iniz varsa 64 bit varyantı arayın, aksi takdirde taşınabilir sürümü de arayabilirsiniz.

Kali Linux’u kurmak inanılmaz derecede zor bir prosedür değil. Aslında, kurulumla ilgili epeyce seçeneğiniz var. Bunlar aşağıdakileri içerir:

  • Kali Linux sabit disk kurulumu gerçekleştirme
  • Yüklemek için bir Kali Linux önyüklenebilir USB sürücüsü yapmak
  • İşletim sisteminizle Kali Linux’un çift önyüklemesini gerçekleştirme
  • VirtualBox veya VMware gibi belirli sanallaştırma yazılımlarından yararlanma

Buradaki kılavuzumuzda, daha önce bahsedilen yöntemlerin yalnızca sonuncusuna odaklanacağız – Sanallaştırma yazılımı kullanarak Kali Linux’u kurmak. Sadece aşağıda verilen adımları izlemeniz ve bilgisayarınızı her şey dahil bir penetrasyon testi yapmak için gerekli tüm araçlarla donatmanız yeterlidir.

Kurulum gereksinimleri nelerdir?

Bunlar, Kali Linux’u bilgisayarınıza kurmak için minimum gereksinimlerdir.

  • Sabit diskinizde minimum 20 GB boş alan.
  • VirtualBox veya VMware kullanılırken minimum 4 GB RAM.
  • Düzgün çalışan bir CD / DVD sürücüsü veya USB desteği.

Kali Linux’u bilgisayarınıza kurma

Adım 1 – VMware’i kurun

PC'de Kali Linux Nasıl İndirilir ve Kurulur

Kali Linux’u çalıştırmak için sanallaştırma yazılımına ihtiyacınız var. VirtualBox dahil bir dizi seçenek arasından seçim yapabilmenize rağmen, VMware muhtemelen kullanımı en uygun olanıdır. Kurun ve ardından başlamak için başlatın.

Adım 2 – Kali Linux’u indirin ve indirilen görüntünün bütünlüğünü doğrulayın

Kali Linux’u, gereksinimlerinize en uygun sürümü seçebileceğiniz resmi indirme sayfasından indirebilirsiniz. Bunun dışında, indirme sayfasında bir onaltılık sayı kümesi de görmelisiniz. Kali Linux, öncelikle güvenlikle ilgili çalışmalar için tasarlandığından, indirilen görüntünün bütünlüğünü doğrulamanız gerekecektir. Bunun için dosyanın SHA-256 parmak izini indirme sayfasından aldığınız parmak iziyle eşleştirmeniz gerekir.

3. Adım – Yeni bir sanal makine başlatmaya devam edin

PC'de Kali Linux Nasıl İndirilir ve Kurulur

VMware Workstation Pro ana sayfasına gidin ve “yeni bir sanal makine oluştur” u tıklayın. Kali Linux iso dosyasını ve konuk işletim sistemini seçin. Bundan sonra, sanal makinenin (bu durumda Kali Linux) ayrıntılarını yapılandırmaya devam edin. Şimdi Kali Linux VM’yi seçin ve yeşil “güç açma” düğmesine basın. Bu, sanal makineyi başlatacaktır.

Kurulum süreci

Aşama 1Makineye güç verilinceye kadar bekleyin. Daha sonra GRUB menüsünde tercih ettiğiniz kurulum modunu seçmeniz için bir uyarı göreceksiniz. Grafik yüklemeye gidin ve devam edin.

Adım 2 – Şimdi, ülkeniz, klavye düzeniniz ve seçtiğiniz dil gibi yerel bilgileri seçmenizi isteyen bir dizi istemle karşılaşacaksınız.

Aşama 3 – Bundan sonra, yükleyici birkaç bileşen daha yükleyecek ve ardından ağ ayarlarınızı otomatik olarak yapılandıracaktır. Yükleyici sizden yükleme için bir etki alanı ve ana bilgisayar adı istediğinde, devam etmek için gerekli bilgileri girin.

Adım 4 – Kali Linux makineniz için benzersiz bir şifre oluşturun ve bunu iyi hatırladığınızdan emin olun. Parola başarıyla ayarlandıktan sonra devam et’e basın.

Adım 5 – Sorulduğunda, saat diliminizi ayarlayın ve disk bölümleme ile ilgili uyarı gelene kadar bekleyin. “Kılavuzlu – Tüm Diski Kullan” etiketli seçeneği seçmenizi öneririz. Yeterli deneyime sahipseniz, “Manuel” seçeneği ile de gidebilirsiniz. Bu size daha ayrıntılı seçimler sunacaktır.

Adım 6 – Bölümleme diskini seçin (yeni bir kullanıcıysanız, tüm dosyalarla tek bölümde gitmenizi öneririz) ve devam et düğmesine tıklayın.

7. Adım – Ana makinenizdeki diskte yapmanız gereken tüm değişiklikleri onaylamaya devam edin. Bu, diskinizdeki tüm verileri sileceğinden, tüm önemli verilerinizi önceden yedeklediğinizden emin olun.

8. Adım – Yükleyicinin dosyaları başarıyla yüklemesini bekleyin. İstendiğinde, Kali depolarını kullanmanıza izin verecek bir ağ yansıtması kurma izni verin.

Adım 9 – Yükleyicinin paket yöneticisi ile ilgili dosyaları yapılandırmasını bekleyin. Bundan sonra, GRUB önyükleyiciyi kurmanız için bir istem göreceksiniz.

Adım 10 – “Evet” e tıklayın ve Kali’yi başlatmak için gerekli olan sabit diske gerekli önyükleyici bilgilerini yazmak için cihazı seçin.

Adım 11 – Yükleyicinin GRUB’u diskinize yüklemesini bekleyin. Bundan sonra, “devam et” e tıklayın. Şimdi bazı son aşama dosyalarını kuracak ve işlem bundan sonra başarıyla tamamlanacaktır.

Tebrikler! Artık Kali Linux’u başarıyla yüklediniz. Sunduğu çok sayıda fırsatı keşfederken harika zaman geçireceğinizi umuyoruz.

Artık Kali Linux’u PC’nize nasıl indirip kurabileceğinizi biliyorsunuz. Şimdi, cbak bizim Daha fazlasını okumak için Windows Kılavuzları, Oyun Kılavuzları, Sosyal Medya Kılavuzları, iPhone ve Android Kılavuzları. Ancak, eğer varsay sorgular veya geri bildirimler, adınız ve e-posta kimliğinizle yorum yapın. Yakında cevap vermek için elimizden geleni yapacağız. Ayrıca, oyun ve akıllı telefon ipuçları ve püf noktaları hakkında harika videolar izlemek için YouTube Kanalımıza abone olun.