.Ozip Dosyasından Fastboot Görüntüleri Nasıl Çıkarılır

Bu eğitimde, Realme / Oppo cihazları için .ozip dosyasından fastboot görüntülerini çıkarma adımlarını göstereceğiz. Daha önce OEM’lerin çoğu, cihazlarının ürün yazılımı dosyasını basit bir sıkıştırılmış biçimde yüklüyordu. Kullanıcı, başka herhangi bir ZIP dosyası için yaptıkları gibi o dosyanın içeriğini çıkarmak zorunda kaldı. Ancak artık Android ekosisteminde işler değişti. Bazı OEM’ler ürün yazılımını .bin formatında yüklerken, Oppo ve Realme gibi diğerleri OZIP yolunu kullanır.

İkincisi hakkında konuşursak, bu dosyaların çıkarılması Python gerektirir ve ancak o zaman istenen bellenim dosyalarını elde edebilirsiniz. Bu, daha sonra sistem ve satıcı döküm dosyalarını kullanmanıza, köklendirme amacıyla stock boot.img dosyasını kullanmanıza ve diğer ilgili görevleri gerçekleştirmenize olanak tanır. Bunu göz önünde bulundurarak, Realme ve Oppo cihazları için .ozip dosyasından fastboot görüntülerini ayıklamak için gerekli adımlar burada verilmiştir. Talimatların tamamı için takip edin.

fastboot görüntülerini ayıklayın .OZIP

.Ozip Dosyasından Fastboot Görüntüleri Nasıl Çıkarılır | Oppo / Realme Rehberi

Adımları listelemeden önce, bilgisayarınıza yüklenmesi gereken birkaç araç ve yazılım var. Bu nedenle, aşağıdaki gereksinimler bölümüne gidin ve gerekli dosyaları aldığınızdan emin olun.

Önkoşullar

Bu araçların her birinin kullanımı, onları kullandıkça ve kullandıkça, aşağıda talimatlar verilen mükemmel bir şekilde anlaşılacaktır. Bu notta, Realme / Oppo cihazları için .ozip dosyasından fastboot görüntülerini ayıklama adımları.

Talimat Adımları

 1. Öncelikle ve en önemlisi, Python yazılımını PC’nize yükleyin. Kurulumu başlatmak için EXE dosyasına çift tıklayın ve ardından yüklemek için ekrandaki talimatları izleyin.
 2. Ardından, OZIP Şifre Çözme Aracının içeriğini PC’nizde uygun bir konuma çıkarın.
 3. Bu klasörün içinde, Shift tuşuna basarken, boş bir konuma sağ tıklayın ve burada PowerShell Penceresini Aç’ı seçin.
  şifre çözme aracı powershell
 4. Gerekli bağımlılıkları yüklemek için PowerShell içinde aşağıdaki komutu yürütün:
  pip install -r requirements.txt

  yükleme gereksinimleri

 5. Şimdi, OZIP stok üretici yazılımını OZIP Şifre Çözme Aracı klasörüne taşıyın.
 6. OZIP stok üretici yazılımını ozipdecrypt.py komut dosyasına sürükleyip bırakın. Şifre çözme işlemi şimdi başlayacak ve biraz zaman alacaktır.
  işlemde şifre çözme
 7. Tamamlandığında, OZIP ürün yazılımı ile aynı adda bir ZIP dosyası alacaksınız.
  Fastboot Images zip dosyası
 8. Şimdi bu aygıt yazılımı ZIP dosyasını URT Tool klasörüne taşımanız gerekecek.
 9. Şimdi URTTool.bat dosyasına çift tıklayarak URLTool’u başlatın.
 10. Araç şimdi sizden aygıt yazılımı dosyasını seçmenizi isteyecektir. URT klasörünün içinde yalnızca bir ürün yazılımı dosyası olduğundan, aygıt yazılımı dosyasının ilk noktada olduğunu görmelisiniz. Bu yüzden 1 yazın ve Enter’a basın.
  firmware urt aracını seçin
 11. Görünen sonraki menüde, ‘android görüntüsünü çıkar’ seçeneğini seçin. Bu yine ilk seçenektir, bu yüzden 1 yazın ve Enter’a basın.
  android fastboot görüntülerini ayıklayın
 12. Çıkarma işlemi şimdi başlayacak ve birkaç hata mesajı görebilirsiniz, onları görmezden gelin, bunlar herhangi bir endişe kaynağı olmayacak. Çıkarma işlemi tamamlandığında, araç size aynı şeyi bildirecektir.
  çıkarma Fastboot Görüntüleri yapıldı
 13. Ayrıca, URT Tool klasörünün içinde 01-Project adında yeni oluşturulmuş bir klasör de göreceksiniz. Bu klasöre gidin ve çıkarılan sisteme, satıcıya ve diğer döküm dosyalarına erişebilirsiniz.

  çıkarılan içerik klasörü
  01-Proje klasörü

 14. Bu klasörün içinde 1-Kaynaklar adlı bir klasör olacaktır. Bu klasörden önyükleme, sistem ve satıcı imaj dosyalarını edinebilirsiniz.

  ozip aygıt yazılımı dosyaları
  1-Kaynaklar klasörü

 15. Döküm ve IMG dosyalarının yanı sıra, diğer dosyalara URT Tool klasörüne yerleştirdiğimiz bellenim ZIP dosyasından erişebilirsiniz.

Bununla birlikte, Realme / Oppo cihazları için fastboot görüntülerinin .ozip dosyasından nasıl çıkarılacağına dair kılavuzu tamamladık. Herhangi bir sorunuz varsa, aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin. Yuvarlayarak, işte bazı iPhone İpuçları ve Püf Noktaları, PC ipuçları ve püf noktaları ve ayrıca kontrol etmeniz gereken Android İpuçları ve Püf Noktaları.