Orzo Makarna Salatası – Yunan Tarzı!

Orzo Makarna Salatası Tarifi

Bilirsin orzo nedir? İtalya veya Yunanistan gibi Akdeniz ülkelerinde yaygın olarak kullanılan, uzun pirinç tanesi şeklinde buğday irmiği makarnasıdır. Bu vesileyle RecetasGratis’te taze ve doğal malzemelerle bir Yunan makarna salatası hazırladık.

Orzo’yu nereden alacağınızı hala bilmiyorsanız, İspanya’da farklı ülkelerden bölümleri olan büyük süpermarketlerde bulabilirsiniz. Makarna orz ile tariflerÖ Diğer makarna türleri gibi hemen hemen her şeyle karıştırılabildiğinden çok çeşitlidirler. Orzo’nun nasıl pişirileceğini öğrenmek için bunu adım adım yazın yunan usulü orzo makarna salatası, sıcak aylar için mükemmel bir yemek ve çocukların kesinlikle seveceği.

2 kişi
15 dk.
Ana yemek
Düşük zorluk

Ek özellikler:
Ucuz maliyet, Vejeteryanlar için önerilir, Kırmızı şarapla birlikte eşlik etmek için ideal, Haşlanmış, Yunanistan’dan geleneksel tarif

Orzo makarna salatası yapmak için malzemeler:

Orzo Makarna Salatası nasıl yapılır:

1

Tüm malzemeleri topluyoruz orzo makarna salatası hazırlamak için.

Orzo Makarna Salatası Tarifi - 1. Adım

2

Domates ve frenk soğanı doğrayın küçük kareler halinde. Yunan salatası malzemelerini aynı büyüklükte kesmek için resme bakın.

Orzo Makarna Salatası Tarifi - 2. Adım

3

Cocemos orzo makarna bol kaynar suda biraz tuzla. Yaklaşık pişirme süresi 6 dakikadır, ancak üreticinin talimatlarına bakmak gerekir.

Orzo Makarna Salatası Tarifi - 3. Adım

4

Mısırı yeşil zeytinle karıştırıyoruz, doğranmış domates ve taze soğan. Yunan orzo makarna salatamızı neredeyse hazırladık.

Orzo Makarna Salatası Tarifi - 4. Adım

5

Pişmiş orzo makarnayı ekleyin ve Yunan salatasını giydiririz tuz, birkaç damla limon ve zeytinyağı. Lezzetlerin bütünleşmesi için iyi karıştırıyoruz.

Orzo Makarna Salatası Tarifi - Adım 5

6

Son olarak, hizmet ediyoruz orzo makarna salatası biraz ufalanmış beyaz peynir ve biraz taze maydanoz ile. Ayrıca Yunan kabak kroketleri veya Yunan skordalia gibi diğer yerel yemekleri de yapabilirsiniz. Umarız onları beğenirsin!

Orzo Makarna Salatası Tarifi - Adım 6