Okundu bilgisi ve Teslimat bildirimleri Ekleyin ve İsteyin

Önemli bir E-posta gönderdiğinizde, muhtemelen işinizle ilgili bir şey, alıcının bu E-postayı ne zaman aldığını bilmenize yardımcı olacaktır. Ayrıca, alıcının E-postanızı okuyup okumadığını söyleyebilirseniz, işler daha da rahat hale gelecektir. Teslim alındı ​​bilgisi, postanızın alıcının posta kutusuna teslim edildiğini onaylar. Okundu bilgisi, alınan postanın alıcı tarafından okunduğunu doğrular.

Ancak varsayılan olarak, herhangi bir e-posta platformunda veya uygulamasında bu teslim raporlarını ve okundu bilgilerini almanın bir yolu yoktur. Bununla birlikte, Microsoft’tan Outlook uygulamasındaki ayarlar üzerinde ince ayarlar yaparsak, gönderdiğimiz e-postalar için okundu bilgisi ve teslim bildirimleri ekleme ve talep etme seçeneğini bulacağız. Şimdi hepsini tam olarak nasıl yapabiliriz? Bu yazıda öğrenelim.

Windows Mail

Windows Mail’de Okundu bilgisi ve Teslimat bildirimleri Nasıl Eklenir ve Talep Edilir?

Windows Mail bu özelliğe sahip değildir. Outlook, Microsoft’un bunu yapabilen tek seçeneğidir.

Artık bu istekleri belirli bir e-posta için gönderebilir veya gönderdiğiniz tüm e-postalar için varsayılan olarak ayarlayabilirsiniz. Ancak bu yöntemin işe yaraması için alıcının okuma ve teslim isteğinizi kabul etmesi gerekir. Üstelik, alıcının okundu bilgisi ve teslim alındı ​​özelliğini destekleyen bir uygulama kullanıyor olması gerekir. Aksi takdirde, bu hiç çalışmayacaktır.

Tüm E-postalar için okundu bilgisi ve Teslimat makbuzu isteyin:

Outlook’u, gönderdiğiniz her e-posta için okundu ve teslim alındı ​​bilgisi isteyecek şekilde nasıl ayarlayabileceğinizi görelim.

  • Outlook’u açın ve Dosya Menüsüne tıklayın.
  • Ardından Seçenek’i seçin ve postaya tıklayın.
  • Burada izleme altında, teslim alındı ​​bilgisi için “İletinin alıcının e-posta sunucusuna teslim edildiğini onaylayan teslim alındı” kutusunu ve okundu bilgisi için “Alıcının iletiyi görüntülediğini onaylayan alındı ​​belgesini oku” kutusunu işaretleyin.
  • Değişikliklerinizi uygulamak ve kaydetmek için Tamam’a tıklayın.

Artık o kişiye veya şirkete her mesaj gönderdiğinizde alıcı bir istek alacak. Artık bu istekleri yalnızca gerekli e-postaları gönderirken göndermek daha iyidir. Her seferinde yaparsanız, alıcı reddedebilir.

Öyleyse alternatif olarak, sadece belirli e-postalar için nasıl talep edebileceğinize bakalım.

Belirli bir E-posta için okundu bilgisi ve Teslimat makbuzu isteyin:

Yeni e-postayı oluşturmak üzereyken Seçenekler menüsünü tıklayın. İzleme grubunun altında, “Teslimat Makbuzu İste” seçeneğinin yanındaki onay kutusunu ve “Okundu Bilgisi İste” seçeneğinin yanındaki onay kutusunu seçin.

Ardından, E-postanızı oluşturun ve istediğiniz kişiye gönderin.

İzleme:

İsteklerinizin durumunu izlemek için, gönderilenler klasöründeki postayı açın. Ardından Mesaj sekmesinde, Göster grubu altında, İzleme seçeneğini seçin. Burada istediğiniz tüm detayları göreceksiniz.

Böylece, Windows’ta e-postalarınız için okuma ve teslim makbuzlarını bu şekilde ekler ve talep edersiniz. Bu kılavuz hakkında herhangi bir sorunuz veya sorunuz varsa, aşağıya yorum yapın, size geri döneceğiz. Ayrıca, daha yararlı bilgiler için iPhone ipuçları ve püf noktaları, Android ipuçları ve püf noktaları, PC ipuçları ve püf noktaları ve çok daha fazlası hakkındaki diğer makalelerimize göz atmayı unutmayın.