Noel için makarna salatası

Noel için makarna salatası tarifi

Noel aynı zamanda salatalar için bir mevsimdir ve herhangi bir bayram sofrası, Bedava Tariflerde hazırlamayı öğrettiğim gibi bir salatayı karşılayacaktır. Hepimizin evde sahip olduğu ancak mükemmel uyum sağlayan ve zarif bir şekilde sunarsak yemeklerimize zarif bir dokunuş veren basit malzemelerle hazırlanmıştır. İyi not alın ve misafirlerinize bu ferahlatıcı servis yapın Noel için makarna salatası, ananas, keçi peyniri ve domuz pastırması ile, herhangi bir Noel öğle veya akşam yemeğinde ve yılın herhangi bir gününde takdir edilecek malzemeler!

6 kişi
45 dk.
Gelen
Düşük zorluk

Noel için makarna salatası yapmak için malzemeler:

Noel için makarna salatası nasıl yapılır:

1

Makarnayı kaynatın Yeterli suyla bir tencerede ara sıra karıştırın ve pişene kadar pişirin, ancak yumuşamadan “al dente” olarak bilinir. Boşaltıyor ve rezerve ediyoruz.

Hile: Noel salatası hazırlamak için beğendiğiniz başka bir kısa makarna kullanabilirsiniz.

2

Marulu böldük ve yıkadık makarna pişirirken olası toprak kalıntılarını çok iyi temizleyin. Boşaltıyoruz (marullar için daha iyi bir santrifüjümüz varsa) ve ayırıyoruz.

3

Pastırmayı küçük küpler halinde kestik, bir tavaya koyup ateşe götürüyoruz. Çıkan yağ yeterli olacağından yağ eklemeye gerek yoktur. Kızarana kadar soteleyin, bir tutam karabiber ekleyin, birkaç dakika daha pişirin ve ocaktan alın.

4

Havucu soyuyoruz, rendeliyoruz ve geniş bir kaynağa koyduk. Pastırmayı sotelerken bu adımı yapabiliriz.

5

Ananas dilimlerini doğrarız ve birkaç yemek kaşığı ananas suyuyla birlikte havucuya ekliyoruz. Kuşkusuz, bu malzemeler Noel makarna salatasına rakipsiz bir tazelik katıyor.

6

Marul ve makarnayı ekleyin iyice süzülmüş, sotelenmiş pastırma ve bir avuç kuru üzüm.

7

Yoğurt sosuyla baharatlayın, iyice karıştırın ve Noel makarna salatasını bir anlığına rezerve edin.

8

Servis yapmadan hemen önce yola çıkıyoruz dilimlenmiş keçi peynirli rulo ve bir avuç kızarmış ekmekle birlikte makarna salatasının üzerine düzenliyoruz.

9

Yumuşamalarını önlemek için hemen masaya götürüyoruz. Gördüğün gibi bu Noel için makarna salatası tarifi Hızlı, kolay ve lezzetlidir, tipik Noel dolması hindi ile ve tabii ki yumurta ile doldurulmuş domuz filetosu gibi diğer ucuz yemeklerle mükemmel uyum sağlar. Afiyet olsun! Ve unutmayın ki blogumda Cuca’nın gizli tatlıları, Noel menünüzü hazırlamak için sizi daha birçok fikir bekliyor.