Noel dirsek salatası – Hazırlaması çok kolay bir lezzet!

Dirsekli Noel Salatası Tarifi

Nasıl yapılacağını bilmiyorsan noel dirsek salatası Bu sefer Ücretsiz Tariflerde emrinize verdiğimizi adım adım okumaya devam edin, çünkü hazırlaması çok kolaydır ve sizi temin ederim ki, hazırlaması yarım saatten fazla sürmez.

Ek olarak, önerdiğim veya çıkardığım bu aynı malzemeleri kullanabilir, oluşturmak istediklerinizi ekleyebilir veya ikame edebilirsiniz. Noel dirsek salatası beğeninize.

8 kişi
30 dk.
Gelen
Düşük zorluk

Noel dirsek salatası yapmak için malzemeler:

Noel dirsek salatası nasıl yapılır:

1

Önce bir tencere suyu kaynatıp defne yaprağını, karabiberi, bir tutam tuzu ilave edip kaynatınca kaynatıyoruz. dirsekli makarnayı ekleyin ve pişirin paket üzerindeki talimatlara göre al dente uyacak şekilde. Kaynadıktan sonra dirsekleri süzüyoruz, pişmeye devam etmemeleri için su akıntısının altından geçiriyoruz, tekrar süzüyoruz ve rezerve ediyoruz.

Noel Dirsek Salatası Tarifi - Adım 1

2

Makarna pişirilirken geri kalan malzemeleri Noel için dirsek salatası için hazırlıyoruz. Önce ananası şurupla boşaltıyoruz ama oyunu sonraya ayırıyoruz ve parçalara ayırdık daha küçük veya hatta doğranmış. Sonra büyük bir kaseye veya salata kasesine yerleştiriyoruz.

Yılbaşı Dirsek Salatası Tarifi - Adım 2

3

Aynı şekilde kereviz dallarını da iyice yıkar, ellerinde bulunan lif şeritlerini bıçak veya dantel yardımıyla çıkarır ve dilimler halinde keseriz. Bunları da salata kasesine ekliyoruz ve aynı zamanda pişmiş jambonu tacolara ve iyice süzülmüş tatlı mısırı da koyuyoruz.

Hile: Tercih ederseniz jambon yerine pişmiş tavuklu taco kullanabilirsiniz.

Yılbaşı Dirsek Salatası Tarifi - 3. Adım

4

Sonra elmaları iyice yıkayıp küpler halinde kesiyoruz. Jambonlu ve ananaslı dirsek salatası daha renk olsun diye üzerlerinde deri bırakmayı tercih ederim ama isterseniz soyabilirsiniz. Kestikten sonra bir kaba koyup üzerini su ile kapatıp, paslanmaması için limon suyunu ilave ediyoruz.

Hile: Üzüm veya böğürtlen gibi daha da fazla renk vermek için başka meyveler veya kırmızı veya mor meyveler ekleyebilirsiniz.

5

Şimdi sosu hazırlıyoruz elmalı dirsek salatası: bunun için ekşi krema veya ev yapımı mayonezinizi hazırlayabilir veya önceden hazırlanmış olarak alıp doğranmış maydanoz veya kişnişi ekleyebilirsiniz. Bunu başaramayan doğal yoğurtları da kullanabilirsiniz.

6

Tüm malzemeler hazır olduğunda elmaları süzün, salata kasesine koyun ve ayrıca pişmiş makarnayı ekleyin. Üstüne sosu döküp, Noel dirsek salatası iyi, böylece tüm malzemelerle emprenye edilir. Soğuk olarak servis edebilir veya daha sonra yemek için şeffaf kağıtla kaplı buzdolabında saklayabiliriz.

Hile: İsterseniz ceviz veya yer fıstığı gibi kuru meyveler de ekleyebilirsiniz.

Yılbaşı Dirsek Salatası Tarifi - Adım 6